Obsługa stron WWW

Mimo, iż staramy się projektować dla Państwa strony www, portale i aplikacje internetowe w taki sposób aby jak najbardziej ułatwić Państwu ich samodzielną administrację i modernizację, zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu z was woli powierzyć prowadzenie serwisu internetowego profesjonalistom po to, aby samemu osiągnąć większe korzyści.

Masz stronę internetową? Zleć nam jej obsługę techniczną, aktualizację treści, przebudowę. Prosimy o kontakt w celu sprecyzowania oferty i wyceny.

Strona internetowa to podstawa udanego biznesu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że porządny serwis to większa liczba klientów, lepszy wizerunek firmy, no i oczywiście większe zyski. Powinien on zawierać wyczerpujące informacje na temat danej działalności. Niezwykle istotna jest też strona wizualna. To ona decyduje o pierwszym wrażeniu klienta, który jest zainteresowany daną tematyką. Ale czy to wystarczy? Zdecydowanie nie.

Profesjonalne podejście do biznesu wymaga systematyczności. Raz powstała strona nie może pozostać bez opieki administratora. Nawet, jeśli serwis internetowy jest perfekcyjnie skonstruowany, potrzebna będzie regularna ingerencja w treść. Dlaczego jest to aż tak ważne?

Można sobie wyobrazić klienta, który jest zdecydowany na zakup określonego towaru. Osoba ta wyszukała produkt w Internecie i jedzie we wskazane miejsce. Niestety okazuje się, że firma zmieniła adres, a informacja podana na stronie jest nieaktualna. Taka sytuacja nie może mieć miejsca. Pozornie małym zaniedbaniem nie tylko tracimy klienta, ale również dobrą opinie.

Jeszcze większą czujność należy zachować w przypadku cenników. Wprowadzenie w błąd kupującego jest ogromnym przewinieniem. Wyższe ceny w sklepie (w porównaniu z tymi w Internecie) są dużym uchybieniem. Podmiot odpowiedzialny za taką sytuację będzie postrzegany jako nieprofesjonalny. Mało tego, klient może poczuć się oszukany, a to nie wróży dobrych kontaktów. Prosimy o kontakt w celu sprecyzowania oferty i wyceny.

Warto zatem pamiętać o częstej aktualizacji danych, zwłaszcza dotyczących pieniędzy i informacji kontaktowych. Każda zmiana numeru telefonu, adresu siedziby czy maila powinna od razu trafić na stronę www. Tak szybka edycja spowoduje, że kupujący zawsze trafi pod wskazany adres, zadzwoni pod dobry numer i nie spotka go niemiła niespodzianka w postaci różnic cenowych. Jak wiadomo, trzeba dbać o klienta i nie wystawiać go na niemiłe próby.

Szczególną czujność trzeba zachować w przypadku sklepu internetowego. Należy aktualizować ceny i liczbę wystawianych produktów. Warto umieszczać na stronie nowości asortymentowe. Jak wiadomo, im więcej produktów, tym większe prawdopodobieństwo zakupu. W przypadku wyczerpania się zapasów, również należy o tym szybko poinformować. Internauta, który widzi żywy serwis zupełnie inaczej go postrzega. A co w przypadku, kiedy nie ma nowych treści, a dane pozostają aktualne? Warto wówczas wprowadzić informacje związane z trwającą porą roku czy zbliżającym się świętem. Takie elementy uprzyjemniają pobyt na danej witrynie. Jak wiadomo, święta to czas upragnionego odpoczynku i przyjemności. Dobrze jest wprowadzać na stronę symbole, które ewidentnie będą wiązać się z tym okresem. Chodzi o przyjemne skojarzenia.

Strona, która od zawsze jest taka sama nie przyciąga takiej uwagi, świadczy o niskich kompetencjach i zaniedbaniach. Jak temu zapobiec? Można skorzystać z wiedzy profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się aktualizacjami. Obsługa stron www może obejmować zmianę zdjęć, tekstów czy danych teleadresowych. Warto wymieniać grafikę, która rzuca się w oczy jako pierwsza. W zależności od charakteru danej działalności gospodarczej można wskazać te elementy, które mają być wyjątkowo często aktualizowane. Istnieje bowiem kilka rodzajów edycji. Może być ona bardzo prosta i rzadka lub skomplikowana. Ta ostatnia będzie wykorzystywała systemy zarządzania treścią. Warto zlecać dodawanie nowych treści, tak, aby z czasem stworzyć bogaty serwis. Koszt usługi zależy oczywiście od rodzaju edycji i jest dopasowywany do konkretnego przypadku.

Nie każdy przecież musi posiadać wiedzę w zakresie tworzenia witryn, zwłaszcza, jeśli charakter firmy jest daleki od tematyki internetowej. Obsługa stron www to także rady dotyczące prowadzenia serwisu. Musi on bowiem wyglądać profesjonalnie i estetycznie. Ponadto można skorzystać z usługi archiwizowania danych, obsługi poczty i odzyskiwania haseł. Taka pomoc może okazać się nieoceniona, gdy na firmowym komputerze pojawi się wirus. Ubezpieczenie się może uratować ważne treści, których gromadzenie od nowa mogłoby kosztować wiele czasu i pieniędzy. Dobrze jest o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie, zwłaszcza, gdy działalność gospodarcza przetwarza ogromną ilość informacji.

Jak widać sposób prowadzenia strony internetowej rzutuje na wizerunek firmy. Jeśli chcą państwo podnieść jakość swojego serwisu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Prosimy o kontakt w celu sprecyzowania oferty i wyceny.