Tworzenie sklepów internetowych to złożony proces. Pierwszym ważnym krokiem będzie wybór odpowiedniego oprogramowania. To ono zadecyduje w głównej mierze o tym, jaką formę przybierze Twój sklep internetowy. Większość realizacji sklepów internetowych opieramy na oprogramowaniu open-source: Prestashop, Woocommerce, Open Cart. Są to sprawdzone i bardzo popularne platformy e-commerce, których funkcjonalność pozwala prowadzić sprzedaż internetową bez żadnych ograniczeń.

sklepy internetowe kielce | tworzenie sklepów internetowych | tworzenie sklepu internetowego | blok oferta

Tworzenie sklepu internetowego - etapy

 1. Analiza potrzeb klienta i funkcjonalności sklepu internetowego – Zanim zaczniemy tworzyć sklep internetowy musimy wiedzieć jakie plany jakie wiąże klient ze swoim sklepem internetowym. Musimy poznać rodzaj i specyfikę sprzedawanych przez niego produktów, aby móc zrobić research wśród konkurencji. Klient musi również określić rolę sklepu internetowego w całej swojej firmy i odpowiedzieć na pytanie czy sklep internetowy ma stanowić fundament sprzedażowy jego firmy, czy może ma być tylko dodatkiem do funkcjonującego już sklepu stacjonarnego?
 2. Wybór odpowiedniego oprogramowania dla sklepu internetowego – Kolejnym krokiem będzie wskazanie przez nas odpowiedniego oprogramowania sklepu internetowego, które pozwoli klientowi zrealizować cele sprzedażowe. Wybór platformy ecommerce będzie miał duży wpływ na obsługę zamówień i płatności, wystawianie faktur czy ogólny kształt kart produktów.
 3. Projektowanie szaty graficznej sklepu internetowego  szata graficzna powinna być na tyle przejrzysta, ażeby potencjalny klient szybko mógł dotrzeć do poszukiwanego produktu. Projekt graficzny obejmuje zarówno układ strony głównej, kategorii, kart produktów, wygląd statycznych elementów graficznych, jak również strukturę menu nawigacyjnego. Wszystkie nasze projekty graficzne sklepów internetowych wdrażamy w oparciu o technologię RWD zgodnie z „dobrymi praktykami UX”
 4. Kodowanie i wdrożenie sklepu internetowego – po zebraniu wszystkich potrzebnych materiałów i informacji kodujemy i wdrażamy sklep internetowy na wskazanym przez klienta serwerze. W razie potrzeby możemy zaoferować również nasze usługi hostingowe. Po uruchomieniu sklepu internetowego testujemy wszystkie jego funkcjonalności. Po pomyślnym przejściu testów następuje przekazanie danych dostępowych do sklepu internetowego klientowi.
projektowanie sklepu internetowego | wdrożenie sklepu internetowego | projektowanie sklepów internetowych kielce | blok oferta

Profesjonalne sklepy internetowe - cechy i funkcjonalności

 • Sklep internetowy zabezpieczony certyfikatem SSL
 • Projekt graficzny sklepu internetowego tworzony w technologii RWD
 • Dowolna ilość kategorii i produktów w sklepie internetowym
 • Możliwość zaawansowanego filtrowania i wyszukiwania produktów w sklepie internetowym
 • Integracja z dowolnym wybranym systemem płatności internetowych
 • Obsługa wielu walut i wersji językowych w sklepie internetowym
 • Obsługa stanów magazynowych w sklepie internetowym
 • Dostępne moduły rabatów, promocji, newslettera, zarządzania zamówieniami i grupami klientów
 • Moduł recenzji, opinii i oceny produktów w sklepie internetowym
 • Na życzenie klienta możliwość integracji sklepu z portalami: Allegro, Ceneo i innymi dużymi hurtowniami internetowymi
 • Na życzenie klienta możliwość integracji sklepu internetowego z wybranymi firmami kurierskimi

Tworzenie sklepów internetowych - najczęściej zadawane pytania

Tak jak w przypadku projektu strony internetowej również zrobienie sklepu internetowego wyceniane jest indywidualnie. Każdy sklep internetowy jest inny a koszt jego wdrożenia uzależniony jest od stopnia złożoności i funkcjonalności w nim zawartych. Na cenę sklepu internetowego mogą wpływać także takie elementy jak: ilość kategorii i produktów, ilość funkcjonalności i modułów dodatkowych (integracja z Allegro, integracja z Ceneo, czat z obsługą klienta, wersje językowe), poziom złożoności projektu graficznego, czy  jakość materiałów dostarczonych przez klienta (grafiki, zdjęcia, opisy produktów i kategorii).

Odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest prosta. Wybór odpowiedniej platformy do stworzenia sklepu internetowego zależy przede wszystkim od wielkości sklepu, budżetu, którym dysponujemy oraz od funkcjonalności, na których nam najbardziej zależy. Dla naszych klientów wdrażamy zwykle sklepy w oparciu o platformy open-source, czyli, jak sama nazwa wskazuje, platformy oparte na darmowej licencji (Woocomerce, Prestashop, OpenCart). Takie rozwiązanie ma wiele zalet te najważniejsze to: brak opłat za licencję, możliwość wprowadzenia indywidualnych modyfikacji w sklepie i przystosowania go pod konkretnego klienta, duża dostępność integracji z aplikacjami i portalami zewnętrznymi (Inpost, Ceneo, Allegro), możliwość przeniesienia danych pomiędzy platformami. Jeżeli zależy nam na szybkim uruchomieniu sklepu internetowego możemy także skorzystać z jednej z wielu dostępnych platform typu SaaS. Platformy tego typu działają w oparciu o system opłat abonamentowych. Wady tego typu rozwiązań to np.: sumaryczny wysoki koszt opłat abonamentowych czy utrudniony eksport danych na inną platformę.

Jest wiele istotnych elementów, które powinien zawierać dobry sklep internetowy. Te najważniejsze to: możliwość filtrowania produktów, łatwa i intuicyjna nawigacja, możliwość realizacji zamówienia z poziomu jednej strony czy prawidłowo działająca wyszukiwarka. Więcej informacji na temat ważnych elementów i funkcjonalności w sklepach internetowych znajdziecie na naszym blogu w artykułach: Jak zadbać o UX w sklepie internetowym? i Dobrze zaprojektowany sklep internetowy – jak go rozpoznać?
Opis produktu w sklepie internetowym powinien pełnić 2 podstawowe funkcje: po pierwsze – powinien zachęcić potencjalnego klienta do zakupu, po drugie: powinien pozytywnie wpływać na pozycje sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwania. Aby druga funkcja została spełniona należy zadbać o to aby strony produktów były zoptymalizowane pod SEO. Więcej informacji na temat optymalizacji stron produktowych pod pozycjonowanie znajdziecie na naszym blogu we wpisie: Jak powinien wyglądać opis produktu w sklepie internetowym?

Strona zamówienia przewyższa każdy inny element pod względem ważności w sklepie internetowym, ponieważ jest to strona, która w dużej mierze odpowiada za konwersje w sklepie. Można powiedzieć, że jest to miejsce, w którym odwiedzający stają się klientami. To właśnie tutaj dochodzi do sfinalizowania transakcji lub jeśli coś pójdzie nie tak do porzucenia koszyka i rezygnacji z zakupów.

Tworzenie sklepu internetowego - ważne elementy o których należy pamiętać

W czasie tworzenia sklepu internetowego jest wiele elementów, o których należy pamiętać:

 • Prosta i logiczna struktura sklepu internetowego
 • Możliwość filtrowania produktów w sklepie internetowym
 • Jasne i przejrzyste informacje o kosztach wysyłki w sklepie internetowym
 • Integracja sklepu internetowego z wybranymi bramkami płatności internetowych

Projektowanie sklepów internetowych - ceny

Ceny sklepów internetowych są bardzo różne w zależności od potrzeb konkretnego Klienta. Każdy projekt i wdrożenie sklepu internetowego jest wyceniane przez nas indywidualnie na podstawie przeprowadzonej analizy potrzeb klienta. Zapraszamy do skorzystania z darmowego formularza wyceny na stronie: siplex.pl/zapytaj-o-cene

Firmy, które skorzystały z naszych usług

Tworzenie sklepów internetowych - nasi klienci

Kontakt

Jesteś zainteresowany stworzeniem strony internetowej bądź sklepu?

+48 691 498 206

info@siplex.pl


  Administratorem danych osobowych jest firma SIPLEX STUDIO Mateusz Stępień Przeczytaj więcej w naszej Polityce Prywatności.