Tworzenie stron WWW
0

Fenomen stron WWW

Tak popularne, tak chętnie odwiedzane przez tysiące osób każdego dnia strony internetowe to zjawisko wyjątkowo ciekawe. Strona WWW to obecnie najczęściej spotykana i najchętniej wykorzystywana ze wszystkich usług internetowych. Na czym polega jej fenomen?

Choć określenie WWW jest bardzo ogólne i obejmuje wiele możliwości związanych z procesem tworzenia stron internetowych. Bardzo ważną rolę odgrywa tu technika „klient – serwer”, dzięki czemu możliwe jest nawiązanie komunikacji pomiędzy serwerem WWW a programem, z którego korzysta użytkownik komputera. Serwer WWW pozwala na udostępnianie zasobów w postaci plików tekstowych, grafik oraz baz danych. Pliki te są wyświetlane na komputerze użytkowników Internetu za pomocą przeglądarki, zwanej często klientem WWW. W tworzeniu stron WWW ważną rolę odgrywa język HTML. To zestaw poleceń, za pomocą których można formatować teksty oraz uzupełniać je grafiką. Oprócz języka HTML w świecie WWW spotkać się można z innymi językami. Te najbardziej popularne to Java oraz JavaScript. Dzięki nim strona internetowa może zostać wzbogacona o ciekawe animacje, co znacznie zwiększa jej atrakcyjność w oczach internautów.

Obecnie strony WWW są bardzo chętnie wybieraną formą prezentacji danych. Korzysta się z nich zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych. WWW jest chętnie wykorzystywane w marketingu oraz współczesnej reklamie, a każda szanująca się firma stara się stworzyć własną, ciekawą i pełną ważnych informacji stronę internetową.

Podobne posty
Aktualizacja sklepu internetowego dla firmy BEKPOLMASZ
Aktualizacja sklepu internetowego dla firmy BEKPOLMASZ
Najbardziej irytujące elementy na stronach www
Najbardziej irytujące elementy na stronach www
aktualizacja strony www
Czy moja strona www wymaga zmiany?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hosting jako ważny element Internetu

Hosting stron www jest bardzo ważną rzeczą, na którą powinien zwrócić uwagę każdy, kto ma swoją stronę WWW albo chce...

Zamknij