Fenomen stron WWW
Tworzenie stron WWW
0

Fenomen stron WWW

Tak popularne, tak chętnie odwiedzane przez tysiące osób każdego dnia strony internetowe to zjawisko wyjątkowo ciekawe. Strona WWW to obecnie najczęściej spotykana i najchętniej wykorzystywana ze wszystkich usług internetowych. Na czym polega jej fenomen?

Choć określenie WWW jest bardzo ogólne i obejmuje wiele możliwości związanych z procesem tworzenia stron internetowych. Bardzo ważną rolę odgrywa tu technika „klient – serwer”, dzięki czemu możliwe jest nawiązanie komunikacji pomiędzy serwerem WWW a programem, z którego korzysta użytkownik komputera. Serwer WWW pozwala na udostępnianie zasobów w postaci plików tekstowych, grafik oraz baz danych. Pliki te są wyświetlane na komputerze użytkowników Internetu za pomocą przeglądarki, zwanej często klientem WWW. W tworzeniu stron WWW ważną rolę odgrywa język HTML. To zestaw poleceń, za pomocą których można formatować teksty oraz uzupełniać je grafiką. Oprócz języka HTML w świecie WWW spotkać się można z innymi językami. Te najbardziej popularne to Java oraz JavaScript. Dzięki nim strona internetowa może zostać wzbogacona o ciekawe animacje, co znacznie zwiększa jej atrakcyjność w oczach internautów.

Obecnie strony WWW są bardzo chętnie wybieraną formą prezentacji danych. Korzysta się z nich zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych. WWW jest chętnie wykorzystywane w marketingu oraz współczesnej reklamie, a każda szanująca się firma stara się stworzyć własną, ciekawą i pełną ważnych informacji stronę internetową.

Podobne posty
aktualizacja strony www
Czy moja strona www wymaga zmiany?
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Dlaczego każda firma powinna posiadać stronę internetową
Dlaczego każda firma powinna posiadać stronę internetową
Call Now Button