Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Tworzenie stron WWW
0

Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?

Za oknem szaro i aura jakaś taka mało świąteczna jednak wszechobecne Bożonarodzeniowe dżingle radiowe i telewizyjne przypominają mi o tym, że jeszcze przed wigilią należałoby zrobić jakieś małe podsumowanie tego powoli mijającego 2016 roku i zastanowić się nad tym strony www będą wyglądały w kolejnym 2017. Dla SIPLEX Studio rok 2016 to rok, w którym zrealizowaliśmy sporo ciekawych projektów, poznaliśmy wielu sympatycznych ludzi i nawiązaliśmy ciekawe współprace. Liczymy na to, że cały czas będziemy się rozwijać i że w 2017 roku projekty naszych stron www będą jeszcze ciekawsze pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym oraz że znajdziemy wreszcie czas na to aby zaktualizować swoją stronę www i portfolio.

A co może się zmienić w projektowaniu stron internetowych w przyszłym roku? Poniżej kilka moich przemyśleń.

Odważne jaskrawe kolory

Jasne, jaskrawe schematy kolorów są interesujące i mogą pomóc użytkownikom strony internetowej czuć się w określony sposób. (zazwyczaj żywe, nasycone odcienie kojarzą się z szczęściem). Kolor może pomóc przyciągnąć uwagę i zachęcić użytkowników, aby emocjonalnie związali się z daną marką, produktem czy firmą. Okazało się, że, odważny, nowoczesny, atrakcyjny wygląd strony internetowej urozmaicony jaskrawymi kolorami przyciąga wielu użytkowników.

Strony www a nawigacja

Przez długi czas, programiści i projektanci stron www dążyli do tego, aby w głównym menu nawigacyjnym witryny znajdowało się maksymalnie 7 – 9 elementów. W tej chwili to się zmienia. Obecny trend jest taki aby ilość elementów w głównej nawigacji witryny ograniczyć do niezbędnego minimum. Dla przykładu witryna paypal.com posiada tylko 3 najistotniejsze elementy w swojej nawigacji (stan na dzień 23.12 2016).

Większy nacisk na oryginalność i wizerunek

Obecnie wiele stron internetowych wygląda podobnie, ponieważ wielu ludzi korzysta z tych samych stockowych zdjęć, filmów czy ikon. Klienci i użytkownicy stron www szukają w internecie coraz częściej autentyczności i unikalności. Firmy będą musiały zadbać o to aby ich wizerunek był w pełni oryginalny i wyróżniał się z tłumu.

Filmy wideo na stronach www

Już w 2016 film stał się integralną częścią stron internetowych. Przyczynił się do tego rozwój technologii (wysokie rozdzielczości i dostęp do szybkiego internetu a wystarczy przypomnieć że jeszcze w 2015 roku oglądanie wideo na telefonie było delikatnie mówiąc uciążliwe). Choć film bynajmniej nie jest narzędziem nowym, jest ugruntowanym i wszechstronnym medium. Ma on wiele zalet w stosunku do tradycyjnej fotografii. W odróżnieniu od obrazów statycznych film jest dużo bardziej dynamiczny, dzięki temu jesteśmy w stanie przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta na dłużej.

Zdjęcie: pixabay.com (Unsplash)

5/5 - (2 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
tworzenie-firmowej-strony-www
Tworzenie firmowej strony www – od czego zacząć
strony www typy
Typy stron www
Strony internetowe WordPress – porównanie formularzy kontaktowych
Strony internetowe WordPress – porównanie formularzy kontaktowych

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button