Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?
Marketing, Tworzenie stron WWW
0

Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?

Strony internetowe jako narzędzie do pozyskiwania klientów

Celem każdego właściciela firmy jest pozyskanie klientów. Bez klientów nie byłoby sensu prowadzenia jakiegokolwiek biznesu. Jednym ze sposobów pozyskiwania klientów jest ich generowanie dzięki stronie www. W tym artykule przedstawię kilka skutecznych sposobów na to, jak zamienić odwiedzających stronę internetową w potencjalnych klientów.

Zainwestuj w projekt strony internetowej

Pierwszym elementem jakiego potrzebujesz aby skutecznie pozyskiwać klientów w internecie jest nowoczesna strona internetowa. Chociaż istnieje powiedzenie, które mówi, że nie należy oceniać książki po okładce to stron www ono nie dotyczy. Użytkownik odwiedzający witrynę internetową potrzebuje mniej niż jednej sekundy na decyzję czy pozostanie w witrynie czy będzie szukał produktu lub usługi gdzie indziej.

Upewnij się zatem, czy Twoja witryna jest łatwa w nawigacji i obsłudze, a jej szata graficzna jest zgodna z identyfikacją wizualną Twojej marki. Jest to szczególne znaczenie w przypadku sklepów internetowych. Usprawniając proces realizacji zamówienia i optymalizując sklep internetowy pod urządzenia mobilne możemy znacząco zwiększyć współczynnik konwersji.

Uruchom blog na stronie www

Wiele nowych firm uważa, że nie muszą inwestować swojego czasu w content marketing i blogowanie. Rzeczywistość wygląda nieco inaczej – ludzie ufają blogom. Dzięki prowadzeniu bloga mamy szansę na podzielenie się swoim autorytetem, niezależnie od tego, czy jest to blog o modzie, marketingu internetowym czy usługach hydraulicznych.

Oprócz postów na blogach istnieją różne inne formaty treści, takie jak filmy, prezentacje slajdów, webinary internetowe czy infografiki. Tworząc angażujące treści masz szansę na przyciągnięcie dużej liczby klientów na Twoją stronę internetową.

Korzystaj z remarketingu

Reklama remarketingowa to reklama wyświetlana użytkownikom, którzy wcześniej byli już na Twojej stronie internetowej. Na przykład użytkownik czyta jeden z postów na Twoim blogu, a następnie odwiedza Facebooka i widzi reklamę Twojej usługi lub produktu. Powtarzające się reklamy danej marki są jednym z najskuteczniejszych sposobów zwiększenia sprzedaży, a konfiguracja kampanii remarketingowych na Facebooku nie zajmuje dużo czasu.

Używaj wezwań do działania

Przycisk wezwania do działania jest bardzo ważnym elementem na stronie docelowej. Określa, czy strony docelowe będą skuteczne, czy nie. Aby zachęcić do działania, nie używaj oklepanych zwrotów “Zarejestruj się”. Zamiast tego spróbuj użyć bardziej opisowych słów takich jak “Kliknij tutaj, aby uzyskać kod rabatowy” “Pobierz teraz”, aby zachęcić użytkowników, do tego aby zarejestrowali się na Twój newsletter.

Wnioski

Większość właścicieli firm chce wiedzieć, jak konwertować odwiedzających witrynę na klientów. W końcu są w biznesie po to, aby zarabiać pieniądze. Jednak nie zawsze jest proste i samo posiadanie strony internetowej nie wystarczy. Aby strona internetowa zarabiała należy wdrożyć odpowiednie strategie marketingowe.

5/5 - (11 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Strony WWW na WordPressie – jak zwiększyć szybkość ładowania?
Strony WWW na WordPressie – jak zwiększyć szybkość ładowania?
Kilka słów o marketingu lojalnościowym
Kilka słów o marketingu lojalnościowym
Zalety pozycjonowania
Zalety pozycjonowania

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button