Koszt strony internetowej – czynniki mające znaczący wpływ na cenę strony www
Tworzenie stron WWW
0

Koszt strony internetowej – czynniki mające znaczący wpływ na cenę strony www

Ceny za tworzenie stron www często potrafią być skrajnie różne. Właściciele małych i średnich firm zastanawiają się ile będzie ich kosztować wdrożenie nowej, lub przeprojektowanie starej, dawno nieaktualizowanej strony internetowej. Niestety zdarza się, że część firm składa oferty, które jak się później okazuje są nierealistycznie niskie lub skandalicznie zawyżone.

Poniżej omówię kilka czynników, które mają duży wpływ na koszt strony internetowej.

Elementy podstawowe mające wpływ na cenę strony www

  • Domena (adres internetowy) – jeśli chodzi o domeny w Polsce to koszt przedłużenia domeny z końcówką .pl oscyluje w granicach 80 – 130zł rocznie.
  • Hosting (serwer) – koszt hostingu jest zależny od kilku czynników takich jak wielkość strony, przewidywany ruch na stronie, usługi dodatkowe (np. cykliczne tworzenie kopii bezpieczeństwa). Koszt hostingu to ok. 100 – 700zł rocznie.

Inne ważne czynniki mające wpływ na cenę strony www

Na koszt wdrożenia strony internetowej wpływa między innymi to czy:

  • Strona www ma być tworzona od początku czy przeprojektowana.
  • Klient posiada szczegółową specyfikację projektu strony internetowej.
  • Strona powinna zawierać zintegrowany system zarządzania treścią, który pozwoli na samodzielne wprowadzanie zmian na stronie.
  • Witryna ma być responsywna (strona internetowa, która sama dostosuje się do wielkości ekranu, na którym będzie wyświetlona.).
  • Strona ma zawierać animacje w technologi Flash i inne multimedia.

Projekt graficzny strony www

Wdrożenie projektu graficznego to proces cykliczny. Oznacza to, że projektant przedstawia zazwyczaj kilka opcji, a następnie zmodyfikuje i wdraża tą, która klientowi odpowiada najbardziej.

Zdjęcia i grafiki na stronę www

Oszacowanie kosztów zdjęć i grafik na potrzeby stworzenia strony internetowej to trudna sprawa. Można tutaj skorzystać skorzystać z darmowych banków zdjęć (takich jak np. sxc.hu), jednak jeśli chcemy mieć na stronie www unikalne zdjęcie dobrej jakości wtedy nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z płatnych serwisów tego typu (np. istockphoto.com czy fotolia.com).

Funkcjonalności niestandardowe strony www

Istnieje mnóstwo dodatkowych funkcji i modułów, które developer może stworzyć na zamówienie dla klienta i zintegrować je ze stroną internetową. Należy pamiętać o tym, że dedykowane funkcjonalności mogą znacząco podnieść koszt projektu.

Podsumowanie

Jeśli strona internetowa ma być podstawowym narzędziem do prowadzenia Twojego biznesu to nie warto na niej oszczędzać. Jeśli chcesz się przekonać, jaki będzie koszt stworzenia strony www dla Twojej firmy zadzwoń do nas lub napisz.

Tworzenie strony internetowej – sprawdź ofertę

1.1/5 - (160 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Zalety posiadania strony internetowej
Zalety posiadania strony internetowej
Strony www – optymalizacja grafik i obrazów
Strony www – optymalizacja grafik i obrazów
strona www
Strona www czy profil w mediach społecznościowych – co jest lepsze?
Call Now Button