Funkcje reklamy internetowej
Marketing
0

Funkcje reklamy internetowej

Funkcje reklamy internetowej

Podstawowymi funkcjami reklamy są: informowanie, nakłanianie oraz przypominanie.

Informowanie

Celem informowania jest powiadamianie użytkownika sieci o obecności serwisu WWW, zmianach zachodzących w ofertach, nowościach pojawiających na stronie internetowej oraz imprezach firmowych czy wydarzeniach. Celem informowania jest także budowanie, jak najlepszego wizerunku firmy i zmniejszanie obaw konsumenta. Można osiągnąć to przez szczegółową prezentację oferty oraz gotowości do konwersacji z klientem za pomocą interaktywnych technik komunikacyjnych jakich jak e-mail czy chat-room.

Nakłanianie

Celem nakłaniania jest wywołanie u potencjalnego klienta, potrzeby skorzystania z usługi lub posiadania danego produktu. Poprzez zaprezentowanie atrakcyjnej oferty, sprzedawcy Internetowi, przyczyniają się do ożywiania procesu zakupu. Interesująca zawartość strony WWW, ma zachęcić użytkowników do regularnych jej odwiedzin. Celem tego jest przekonać zainteresowanego klienta, iż to właśnie usługa tej a nie innej firmy najlepiej zaspokoi jego wymagania oraz zachęcić do zmiany marki na swoją.

Przypominanie

Przypominanie ma na celu utrwalić w świadomości klientów, w jaki sposób oraz gdzie, wybrany produkt lub usługę można nabyć. Stosowanie systematycznych powtórzeń, przyczynia się do wyeksponowania marki firmy nad konkurencyjną. Konsekwentne przypominanie, wpływa w bezpośredni sposób na utrwalenie pozytywnych relacji firmy z klientem. W Internecie, funkcję przypominającą posiadają przede wszystkim interaktywne techniki będące swojego rodzaju łącznikiem, pozwalającym na szybsze i skuteczniejsze dotarcie do potencjalnych odbiorców. Te interaktywne techniki to między innymi: poczta e-mail czy biuletyny elektroniczne.

Podobne posty
Załóż własny sklep internetowy
Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?
Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?
Funkcje reklamy internetowej
Co to takiego jest Inbound Marketing?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button
Przeczytaj poprzedni wpis:
Skuteczne pozycjonowanie sklepów on-line

Pozycjonowanie stron WWW jest skutecznym i popularnym zabiegiem z zakresu e-marketingu. Jego celem jest umieszczenie wybranej strony WWW na czołowej...

Zamknij