Jak wybrać odpowiednią firmę do stworzenia strony WWW
Tworzenie stron WWW
0

Jak wybrać odpowiednią firmę do stworzenia strony WWW

Po tym jak zdasz sobie sprawę, jak ważna jest strona internetowa dla Twojej firmy lub przedsiębiorstwa, następnym krokiem jest wybór odpowiedniej firmy, która takową stronę wykona. Jeśli Twoja strona ma być przeznaczona do reprezentowania marki, ma przyciągać klientów i zachęcać do zakupu to zdecydowanie będziesz potrzebować pomocy firmy, która profesjonalnie zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Ale jak taką firmę wybrać?

Znalezienie odpowiedniej firmy, która wykona dla Ciebie stronę www to jeden z najważniejszych kroków, które należy podjąć podczas procesu budowania swojej marki w Internecie. Ale jak przebrnąć przez nieskończoną ilość firm i „firemek”, które oferują tworzenie „profesjonalnych” stron www i wybrać tą, która będzie naprawdę odpowiednia.

Jakiej strony WWW potrzebujesz

Przed rozpoczęciem poszukiwania wykonawcy strony www powinieneś wiedzieć czego sam potrzebujesz. Najlepszym sposobem na to aby uzmysłowić sobie jakiej strony internetowej się potrzebuje jest zrozumienie tego jak taka strona funkcjonuje. Podczas web designer będzie miał swoje własne sugestie i pomysły do ​​projektu, w końcu to jest Twoja strona. Poprzez zapewnienie podstawowe punkty wyjścia, można uzyskać projektantom rozpoczęła mecz na prawej nogi w dokonaniu wizji w rzeczywistość.

Poniżej znajduje się lista pytań, na które powinien odpowiedzieć każdy, kto potrzebuje strony internetowej. Odpowiedzi na poniższe pytania pozwolą web designerowi stworzyć ramy Twojej nowej strony www i pomogą w wykonaniu wstępnej wyceny projektu.

  • Potrzebujesz zupełnie nowej strony www czy przebudowy już istniejącej witryny?
  • Kim są Twoi potencjalni klienci – jaka jest Twoja grupa docelowa?
  • Jaki jest cel Twojej strony internetowej – strona ma być sprzedażowa czy Tylko informacyjna, co dokładnie chcesz osiągnąć kiedy użytkownik znajdzie się na Twojej stronie internetowej?
  • Co Cię wyróżnia na tle konkurencji?
  • Czy posiadasz już domenę i hosting?
  • Czy będziesz potrzebował pomocy przy kreowaniu wizerunku, marki?
Zbadaj konkurencję

Jednym z najlepszych sposobów na to aby zorientować się jakiej strony potrzebujesz jest sprawdzenie stron Twojej konkurencji. Tworząc ramy Twojej strony internetowej przyjrzyj się lokalnej i krajowej konkurencji, sprawdź jakie funkcjonalności, kolorystyka i jaki układ treści przeważa w witrynach Twoich potencjalnych konkurentów.

Sprawdź portfolio

Każda firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych powinna mieć na swojej stronie portfolio. Jeśli zdarzy się, że trafisz na firmę, która nie udostępnia na swojej stronie nie udostępnia portfolio, możesz od razu darować sobie współpracę z taką firmą. Nigdy nie wiadomo jakie projekty zostały stworzone przez daną firmę, jeśli ta nie udostępnia takich prac w swoim portfolio.

Należy również pamiętać o tym czego potrzebujemy przy wyborze firmy do współpracy. Firma która do tej pory tworzyła statyczne strony HTML nie koniecznie poradzi sobie ze sklepem internetowym czy rozbudowanym portalem. Najlepiej zrobić listę kilku firm, które mają w portfolio projekty spełniające Twoje oczekiwania, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i graficznym.

Określ swój budżet

Stworzenie lub przerobienie istniejącej strony internetowej to nie łatwe zadanie. Wdrożenie każdego projektu wymaga inwestycji czasu i pieniędzy z Twojej strony. I tu pojawia się pytanie – ile mogę zainwestować w stronę internetową?

W rzeczywistości często bywa tak, że strony www wykonane przez firmy, które zaoferowały najniższe ceny nie spełniają potem oczekiwań klientów. Co więcej, tego typu firmy nie zapewniają wsparcia po wdrożeniu projektu, szkolenia z obsługi strony www i innych rzeczy, które inne firmy mogą zaoferować w cenie wdrożenia projektu.

Witryna internetowa, która będzie wykonana prawidłowo będzie Ci służyć przez najbliższe kilka lat, natomiast jeśli zostanie stworzona przez domorosłego „informatyka amatora” to najprawdopodobniej później sam będziesz musiał sobie radzić z problemami, które wcześniej czy później pojawią się w funkcjonowaniu witryny lub w najgorszym wypadku będziesz musiał szukać innej firmy, która stworzy stronę od początku albo wprowadzi stosowne poprawki.

Wybierz firmę

Teraz, kiedy zawęziłeś już listę firm na podstawie swoich wymagań i jasno zdefiniowanego budżetu powinieneś wybrać firmę, która udowodniła, że jest warta inwestycji i zdobyła Twoje zaufanie. Pamiętaj, że budowa strony internetowej to proces długotrwały, dlatego wybierz firmę, z którą Twoim zdaniem najłatwiej będzie Ci się współpracowało, i która szybko będzie reagować na Twoje sugestie i prośby.

Zdjęcie: www.pregnancybackpainrelief.com

5/5 - (1 vote)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
tworzenie-firmowej-strony-www
Tworzenie firmowej strony www – od czego zacząć
Jak poprawić stronę internetową?
Jak poprawić stronę internetową?
Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?
Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button