Jak zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć klientów do sklepu internetowego?
E-commerce
2

Jak zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć klientów do sklepu internetowego?

Bez względu na to, czy posiadasz już swój sklep internetowy jakiś czas czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-commerce nie osiągniesz sukcesu o ile nie uda Ci się przyciągnąć odpowiedniej liczby klientów do swojego sklepu. Pozyskiwanie klientów do sklepu internetowego to bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Aby ułatwić ten proces poniżej postaram się opisać kilka sposobów na to co zrobić, aby pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

Atrakcyjny i funkcjonalny sklep internetowy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zadać sobie pytanie, czy twój sklep internetowy jest atrakcyjny i przede wszystkim funkcjonalny dla potencjalnego klienta. Zaprojektowanie funkcjonalnego i zarazem atrakcyjnego wizualnie sklepu internetowego jest sprawą kluczową, ponieważ jeśli sklep jest brzydki i trudno się w nim odnaleźć to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że klienci będą omijać taki sklep „szerokim łukiem”. Musisz mieć świadomość, że użytkownik podejmuje decyzje o zakupie w czasie ok. 3 sekund – więc widać tutaj jak na dłoni, jak bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Jeśli klientowi nie spodoba się Twój sklep internetowy to nie zrobi w nim zakupów i najprawdopodobniej już nigdy do niego nie wróci.

Recenzje produktów

Współczynnik konwersji e-commerce a co za tym idzie ilość potencjalnych klientów możemy zwiększyć przez dodanie recenzji produktów do sklepu internetowego.

Dlaczego? Z dwóch powodów:
Po pierwsze opinie o produkcie są swoistą formą referencji. Potencjalny kupujący może natychmiast zobaczyć, co ludzie mówią o produkcie, którego zakup bierze pod uwagę. Po drugie mając recenzje produktów zwiększamy ilość treści na stronie, a tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo, że potencjalny klient trafi do sklepu z wyszukiwarki google używając fraz z tzw. „długiego ogona”.

Liczba kroków prowadzących do zakupu

Ile stron muszą przejść Twoi potencjalni klienci aby sfinalizować zakup? Każdy dodatkowy krok w procesie realizacji zamówienia to kolejna szansa na to aby klient zmienił zdanie i zrezygnował z zakupów w Twoim sklepie.

Obsługa klienta

Inną rzeczą, która pomoże przyciągnąć wielu nowych użytkowników do sklepu internetowego jest znakomita obsługa klienta. Pamiętaj – nie ma lepszej reklamy niż zadowoleni z zakupów klienci. Jeśli chcesz przyciągnąć klientów musisz odpowiadać na wszystkie ich uwagi i zapytania. I pamiętaj aby robić to możliwie najszybciej, bo to właśnie czas odpowiedzi jest kluczem do sukcesu w tej sprawie.
Bądź miły, pomocny i kompetentny, a zobaczysz, że klienci sami się pojawią.

Promocje

Wszyscy kochamy promocje i rabaty. Zazwyczaj jednak to nie te kilka złotych, które możemy zaoszczędzić czyni nas szczęśliwymi. To raczej psychologiczny mechanizm, który jest odpowiedzialny za te uczucia. Zostało potwierdzone, że słowo “darmowy” sprawia, że czujemy pozytywne emocje.

Jak możemy to wykorzystać w swoim sklepie internetowym, aby przyciągnąć klientów? Jednym ze sposobów jest oferowanie klientom bezpłatnej wysyłki. Innym sposobem na to aby przyciągnąć klienta do sklepu są kupony rabatowe. Możesz je wysyłać do nowych klientów, będą mięli wtedy pretekst, aby zrobić pierwsze zakupy w Twoim sklepie. Pamiętaj również o swoich stałych klientach i zawsze staraj się doceniać ich lojalność wobec Ciebie. Dla stałych klientów możesz przygotować specjalną ofertę na przykład: “Kup dwa produkty, trzeci dostaniesz za darmo” lub “drugi produkt 50% taniej”. Wszystko to sprawi, że Twoi klienci będą się czuć wyjątkowo i będą zachęcać innych do zakupów w Twoim sklepie internetowym.

Wnioski

Jak widać, nie trzeba od razu inwestować setek tysięcy złotych aby przyciągnąć klientów do sklepu internetowego. Najważniejszą rzeczą jest to, aby być kreatywnym. Jeśli jeszcze nie masz sklepu internetowego, a chciałbyś spróbować swoich sił w e-biznesie skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać i wdrożyć odpowiedni sklep internetowy.

4.7/5 - (12 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Co to jest Google Shopping?
Co to jest Google Shopping?
sklepy internetowe
Sklepy internetowe: OpenCart czy WooCommerce – porównanie
Sklep Woocommerce – zalety i wady
Sklep Woocommerce – zalety i wady
komentarze 2

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona