Konwersja statycznej strony www na WordPressa – dlaczego warto?
Tworzenie stron WWW
0

Konwersja statycznej strony www na WordPressa – dlaczego warto?

WordPress to jeden z najpopularniejszych i łatwiejszych w obsłudze systemów zarządzania treścią. Można go wykorzystać do tworzenia firmowych stron internetowych, blogów, rozbudowanych portali i sklepów internetowych. W dzisiejszym wpisie podam kilka powodów, dla których warto przekonwertować statyczną stronę HTML na WordPressa.

Kluczowe zalety konwersji statycznej strony HTML do WordPressa

  1. Łatwość zarządzania – Największą zaletą korzystania z WordPressa jest to, że ta platforma łatwa w zarządzaniu nawet dla początkujących użytkowników. Korzystając z WordPressa łatwiej jest publikować nowe treści, dzięki czemu witryna rozwija się szybciej i zyskuje większą pozycję w rankingu wyszukiwarki Google. Administracja stroną jest mniej skomplikowana, a zaoszczędzony czas pracy można zainwestować w inne działania SEO, takie jak budowanie linków.
  2. Szeroka gama dostępnych motywów – Strona internetowa jest wizytówką firmy. WordPress oferuje użytkownikom szeroki wybór, atrakcyjnych motywów. Wiele z tych motywów jest bezpłatnych, a jeśli chcemy mieć większe możliwości personalizacji witryny możemy skorzystać z opcji motywu premium. Motywy tego typu dostępne są np. w serwisie ThemeForest.
  3. Skalowalność strony internetowej – Wymagania biznesowe z czasem rosną. Strony internetowe oparte o system CMS WordPress można w prosty sposób rozwijać i dodawać do nich nowe funkcjonalności zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami biznesowymi. Posiadanie skalowalnej strony www oznacza przygotowanie się na przyszłe potrzeby i gwałtowny wzrost wymagań.
  4. Strony www przyjazne dla SEO – WordPress został zaprojektowany tak aby był przyjazny dla wyszukiwarek internetowych, a dzięki takim funkcjom jak „przyjazne adresy URL” roboty wyszukiwarek szybciej indeksują witrynę i zbierają informacje z określonych postów i stron. Istnieją również dodatkowe wtyczki, które pozwolą na jeszcze lepszą optymalizację strony www pod kątem SEO (np. Yoast SEO).
  5. Ogromna społeczność – Inną ważną zaletą tworzenia stron www opartych na WordPressie jest wspierająca się nawzajem społeczność programistów. Wsparcie społeczności pomaga nowym użytkownikom rozwiązywać problemy. Dzięki temu, że WordPress jest platformą open-source programiści wciąż wydają nowe wtyczki, aktualizacje i dbają o ich bezpieczeństwo.

Wnioski

Lista zalet WordPressa jest długa i wystarczy, aby ocenić jego użyteczność. Konwertując swoją stronę internetową opartą tylko i wyłącznie o język HTML na WordPressa zyskasz dostęp do intuicyjnego panelu zarządzania treścią a za pomocą dostępnych wtyczek znacząco zwiększysz funkcjonalność swojej witryny. Jeśli potrzebujesz pomocy w konwersji swojej strony HTML do WordPressa, z przyjemnością Ci pomożemy.

Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Własna strona internetowa
Własna strona internetowa
5 najważniejszych zalet posiadania strony internetowej
5 najważniejszych zalet posiadania strony internetowej

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button