Konwersja statycznej strony www na WordPressa – dlaczego warto?
Tworzenie stron WWW
0

Konwersja statycznej strony www na WordPressa – dlaczego warto?

WordPress to jeden z najpopularniejszych i łatwiejszych w obsłudze systemów zarządzania treścią. Można go wykorzystać do tworzenia firmowych stron internetowych, blogów, rozbudowanych portali i sklepów internetowych. W dzisiejszym wpisie podam kilka powodów, dla których warto przekonwertować statyczną stronę HTML na WordPressa.

Kluczowe zalety konwersji statycznej strony HTML do WordPressa

  1. Łatwość zarządzania – Największą zaletą korzystania z WordPressa jest to, że ta platforma łatwa w zarządzaniu nawet dla początkujących użytkowników. Korzystając z WordPressa łatwiej jest publikować nowe treści, dzięki czemu witryna rozwija się szybciej i zyskuje większą pozycję w rankingu wyszukiwarki Google. Administracja stroną jest mniej skomplikowana, a zaoszczędzony czas pracy można zainwestować w inne działania SEO, takie jak budowanie linków.
  2. Szeroka gama dostępnych motywów – Strona internetowa jest wizytówką firmy. WordPress oferuje użytkownikom szeroki wybór, atrakcyjnych motywów. Wiele z tych motywów jest bezpłatnych, a jeśli chcemy mieć większe możliwości personalizacji witryny możemy skorzystać z opcji motywu premium. Motywy tego typu dostępne są np. w serwisie ThemeForest.
  3. Skalowalność strony internetowej – Wymagania biznesowe z czasem rosną. Strony internetowe oparte o system CMS WordPress można w prosty sposób rozwijać i dodawać do nich nowe funkcjonalności zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami biznesowymi. Posiadanie skalowalnej strony www oznacza przygotowanie się na przyszłe potrzeby i gwałtowny wzrost wymagań.
  4. Strony www przyjazne dla SEO – WordPress został zaprojektowany tak aby był przyjazny dla wyszukiwarek internetowych, a dzięki takim funkcjom jak „przyjazne adresy URL” roboty wyszukiwarek szybciej indeksują witrynę i zbierają informacje z określonych postów i stron. Istnieją również dodatkowe wtyczki, które pozwolą na jeszcze lepszą optymalizację strony www pod kątem SEO (np. Yoast SEO).
  5. Ogromna społeczność – Inną ważną zaletą tworzenia stron www opartych na WordPressie jest wspierająca się nawzajem społeczność programistów. Wsparcie społeczności pomaga nowym użytkownikom rozwiązywać problemy. Dzięki temu, że WordPress jest platformą open-source programiści wciąż wydają nowe wtyczki, aktualizacje i dbają o ich bezpieczeństwo.

Wnioski

Lista zalet WordPressa jest długa i wystarczy, aby ocenić jego użyteczność. Konwertując swoją stronę internetową opartą tylko i wyłącznie o język HTML na WordPressa zyskasz dostęp do intuicyjnego panelu zarządzania treścią a za pomocą dostępnych wtyczek znacząco zwiększysz funkcjonalność swojej witryny. Jeśli potrzebujesz pomocy w konwersji swojej strony HTML do WordPressa, z przyjemnością Ci pomożemy.

4.4/5 - (7 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Najczęstsze błędy popełniane przez twórców stron WWW
Najczęstsze błędy popełniane przez twórców stron WWW
Dobrze zaprojektowana strona internetowa
Dobrze zaprojektowana strona internetowa
10 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu firmowej strony www
10 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu firmowej strony www

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button