Koszt założenia domeny
Marketing
0

Koszt założenia domeny

Dla początkującego biznesmena istotne są początkowe koszty założenia i prowadzenia działalności, które trzeba ująć w biznes planie i przekalkulować czy nasz biznes będzie opłacalny. Tańsze jest prowadzenie biznesu w sieci, odpadają koszty związane z lokalizacją. Myśląc o założeniu firmy w internecie, czy choćby o własnej stronie internetowej, czy o założeniu bloga niezbędna jest domena internetowa.

Domena internetowa to nazwa pod którą kryje się adres użytkownika. Po wpisaniu poprawnej nazwy domeny do przeglądarki i naciśnięciu entera wyświetlą się wszystkie adresy stron internetowych mające w nazwie wybraną domenę, w tym również nasza strona. Jedna domena wskazuje jedną stronę. Takie rozwiązanie jest wygodne i korzystne dla użytkownika, ponieważ daje to gwarancję, że dana osoba jest jedynym właścicielem domeny i nikt więcej nie będzie miał takiego samego adresu. Specjaliści radzą, aby kupować kilka domen z najbardziej popularnymi końcówkami. Zamiast spacji w domenie stosujemy znak minus.

Cena domeny zależy od dwóch czynników: końcówki i oferty firmy rejestrującej domenę. Ważną informacją jest, że wykupienie domeny nie jest zakupem na stałe, domeny wykupuje się na rok, a potem przedłuża ich użytkowanie.

Rate this post
Podobne posty
Marka
Marka
Jak promować biznes w sieci?
Jak promować biznes w sieci?
Klikanie w linki to zarabianie?
Klikanie w linki to zarabianie?
Call Now Button