Reklama odsłonowa na stronie WWW
Tworzenie stron WWW
0

Reklama odsłonowa na stronie WWW

Internet daje każdemu z nas możliwość zaprezentowania swych zainteresowań lub swej twórczości. Własna strona internetowa to dla wielu Internautów możliwość podzielenia się swymi pasjami i osiągnięciami z innymi. Nie brak jednak osób, które chcą dzięki nie uzyskać dodatkowe dochody. Aby strona WWW mogła zarabiać, można przystąpić do programu partnerskiego, można również skorzystać z zarabiania na reklamach odsłonowych.

Reklama odsłonowa (graficzna) jest najpowszechniej występującą w Internecie formą reklamy. Można się z nią spotkać praktycznie na każdej stronie WWW. Dla firmy taka reklama jest świetnym sposobem na upowszechnianie marki oraz budowania jej pozytywnego wizerunku. Dla właścicieli stron WWW staje się ona zaś szansą na dodatkowy zarobek.

Reklama graficzna w Internecie może mieć różne formy. Najczęściej są to bannery reklamowe lub reklamy graficzne, zamieszczane w treści artykułu publikowanego na danej stronie. Coraz powszechniejszą formą reklamy odsłonowej jest „video ad”, czyli trwający maksymalnie do 30 sekund filmik reklamowy, który wyświetlany jest osobom wchodzącym na daną stronę.

Czy taka forma reklamy jest skuteczna? Jakie są jej zalety?

Jak potwierdzają liczne obserwacje, reklama graficzna w Internecie może być skuteczna, ale pod warunkiem, że zostanie dobrze skonstruowana. Ważne jest tu czytelne logo oraz zastosowanie kontrastowych kolorów. Animacje zwiększają jej atrakcyjność, przydatne są również częste zmiany kreacji bannera. Dzięki temu reklama nie staje się nudna i na nowo przyciąga uwagę Internautów. Ważna jest tu również interakcja, która pozwala na ingerencję ze strony użytkownika. Ważne jest również zadbanie o to, by treść komunikatu w takiej reklamie była jasna i czytelna dla odbiorców.

Rate this post
Podobne posty
Tworzenie stron internetowych – dobre praktyki na stronach błędu 404
Tworzenie stron internetowych – dobre praktyki na stronach błędu 404
Zalety firmowej strony internetowej
Zalety firmowej strony internetowej
Zalety posiadania strony internetowej
Zalety posiadania strony internetowej
Call Now Button