Reklama odsłonowa na stronie WWW
Tworzenie stron WWW
0

Reklama odsłonowa na stronie WWW

Internet daje każdemu z nas możliwość zaprezentowania swych zainteresowań lub swej twórczości. Własna strona internetowa to dla wielu Internautów możliwość podzielenia się swymi pasjami i osiągnięciami z innymi. Nie brak jednak osób, które chcą dzięki nie uzyskać dodatkowe dochody. Aby strona WWW mogła zarabiać, można przystąpić do programu partnerskiego, można również skorzystać z zarabiania na reklamach odsłonowych.

Reklama odsłonowa (graficzna) jest najpowszechniej występującą w Internecie formą reklamy. Można się z nią spotkać praktycznie na każdej stronie WWW. Dla firmy taka reklama jest świetnym sposobem na upowszechnianie marki oraz budowania jej pozytywnego wizerunku. Dla właścicieli stron WWW staje się ona zaś szansą na dodatkowy zarobek.

Reklama graficzna w Internecie może mieć różne formy. Najczęściej są to bannery reklamowe lub reklamy graficzne, zamieszczane w treści artykułu publikowanego na danej stronie. Coraz powszechniejszą formą reklamy odsłonowej jest „video ad”, czyli trwający maksymalnie do 30 sekund filmik reklamowy, który wyświetlany jest osobom wchodzącym na daną stronę.

Czy taka forma reklamy jest skuteczna? Jakie są jej zalety?

Jak potwierdzają liczne obserwacje, reklama graficzna w Internecie może być skuteczna, ale pod warunkiem, że zostanie dobrze skonstruowana. Ważne jest tu czytelne logo oraz zastosowanie kontrastowych kolorów. Animacje zwiększają jej atrakcyjność, przydatne są również częste zmiany kreacji bannera. Dzięki temu reklama nie staje się nudna i na nowo przyciąga uwagę Internautów. Ważna jest tu również interakcja, która pozwala na ingerencję ze strony użytkownika. Ważne jest również zadbanie o to, by treść komunikatu w takiej reklamie była jasna i czytelna dla odbiorców.

Podobne posty
tworzenie stron www trendy 2019
Tworzenie stron www – trendy w 2019 roku, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu w Internecie
Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?
Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?
cms
Drupal czy WordPress – który CMS wybrać do stworzenia strony www?
Call Now Button
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn

Niepowtarzalna oferta promocyjna dla mieszkańców Strawczyna! Mieszkasz w Strawczynie? Jeśli potrzebujesz profesjonalnie zaprojektowanej i wykonanej strony WWW, sklepu internetowego, bądź...

Zamknij