Sklep Woocommerce – zalety i wady
E-commerce
0

Sklep Woocommerce – zalety i wady

Zalety i wady WooCommerce – dla użytkowników, którzy korzystają z CMS WordPress i chcą stworzyć średniej wielkości sklep internetowy, korzystanie z WooCommerce jest właściwym wyborem. WooCommerce to bezpłatny moduł do WordPressa, który umożliwia uruchomienie sklepu internetowego. Jakie są zalety, a jakie wady tej platformy?

Sklep Woocommerce – zalety

Zalety WooCommerce – rozwiązanie darmowe o otwartym źródle

Być może jedną z największych zalet WooCommerce nad konkurentami jest jego cena. Sama wtyczka Woocommerce jest bezpłatna (choć moduły, które rozszerzają jej funkcjonalność już niekoniecznie). Tworzenie sklepu internetowego w WooCommerce jest stosunkowo niedrogie. W repozytorium WordPressa istnieje dość dużo bezpłatnych motywów ze wsparciem dla Woocommerce, które mogą pomóc w zbudowaniu podstawowego sklepu internetowego i uruchomienie go w internecie.

Zalety WooCommerce – duża elastyczność

Ze względu na swoją wszechstronność i popularność wtyczki Woocommerce oprogramowanie  zapewnia elastyczność dostosowywania sklepu internetowego za pomocą ulubionych motywów, wtyczek, widżetów i rozszerzeń. Główną zaletą oprogramowania open source jest to, że programiści mają dostęp do kodu źródłowego. Dzięki temu sklepy internetowe oparte o WooCommerce można odpowiednio spersonalizować i zadbać o dostosowanie systemu zgodnie z tym czego oczekują klienci.

Zalety WooCommerce – bezpieczeństwo

Platforma WooCommerce zapewnia Twoim potencjalnym klientom bezpieczne środowisko do robienia zakupów online. Bezpieczeństwo jest niezbędne do budowania zaufania dla Twojej firmy i poprawy jakości obsługi klienta w Twoim sklepie internetowym. Ze względu na częste aktualizacje bezpieczeństwo jest dużą zaletą WooCommerce. Zespół pracujący nad rozwojem WooCommerce bardzo często przeprowadza audyty bezpieczeństwa. W przypadku odnalezienia luk w zabezpieczeniach bardzo szybko pojawiają się poprawki. Cyklicznie wydawane aktualizacje i wspomniane już audyty bezpieczeństwa są bardzo ważne w przypadku sklepów internetowych.

Zalety WooCommerce – duże wsparcie społeczności

Warto zauważyć, że WooCommerce posiada się z dużą społecznością programistów i współpracowników gotowych do zaoferowania wsparcia. Zwróć uwagę, że WooCommerce i WordPress nie oferują bezpośredniego wsparcia konsumentom w zakresie oprogramowania. Jednak informacje są łatwo dostępne w postaci forów, blogów, tutoriali czy filmików w serwisie YouTube. Jeśli napotkasz problem ze sklepem WooCommerce, najprawdopodobniej wujek Google znajdzie rozwiązanie.

Sklep Woocommerce – wady

Moduły rozszerzające funkcjonalność są płatne

Chociaż dostępnych jest wiele darmowych motywów i wtyczek WooCommerce, dodanie zaawansowanych niestandardowych funkcjonalności może wymagać wsparcia programisty. Alternatywą są wtyczki premium, które pozwolą Ci dodać potrzebne funkcjonalności do Twojego sklepu internetowego. Aby zbudować skalowalny i wydajny sklep internetowy musisz zainteresować się dodatkowymi płatnymi rozszerzeniami.

Oprócz tego za wady WooCommerce można uznać:

  • Trudności we wdrożeniu wielowalutowości
  • Standardowa funkcjonalność listy życzeń jest trudna do wykorzystania w WooCommerce

Krótko mówiąc, zalety i wady sklepu WooCommerce w dużej mierze zależą od Twoich wymagań branży Twojej firmy. Dla małych firm i start-upów sklep WordPress zbudowany w oparciu o WooCommerce zdecydowanie będzie wystarczającym rozwiązaniem. Sam plugin jest intuicyjny i prosty w obsłudze dlatego decydując się na sklep internetowy na wordpressie poważnie zastanów się nad wykorzystaniem WooCommerce.

5/5 - (1 vote)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Tworzenie sklepu internetowego na Drupalu – czy to ma sens?
Tworzenie sklepu internetowego na Drupalu – czy to ma sens?
Tworzenie sklepu internetowego – funkcje poprawiające sprzedaż w sklepie
Tworzenie sklepu internetowego – funkcje poprawiające sprzedaż w sklepie
Zalety i wady sklepów internetowych typu Saas
Zalety i wady sklepów internetowych typu Saas

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button