strona www
Tworzenie stron WWW
0

Strona www czy profil w mediach społecznościowych – co jest lepsze?

Strona www? A może wystarczy profil w mediach społecznościowych Facebooku Google+ czy LinkedIn? Dziś mamy wiele możliwości zaistnienia w Internecie. Sprowadza się to do wyboru najbardziej skutecznego narzędzia promocji. Dla większości firm strona internetowa i Facebook mają określone role i oba te narzędzia są ważne w budowaniu marki. Zastanów się jakie są Twoje najważniejsze cele biznesowe, aby sprawdzić, czy Strona www czy może jednak Facebook pozwoli Ci lepiej dotrzeć do Twoich potencjalnych klientów.

Fanpage na Facebooku jako wizytówka Twojej firmy

Facebookowy fanpage świetnie sprawdzi się jako wizytówka Twojej firmy. Ludzie odwiedzając firmowy profil na Facebooku mogą natychmiast uzyskać podstawowe informacje na temat firmy (dane teleadresowe, krótki opis profilu działalności, godziny pracy czy opinie innych użytkowników Facebooka na temat danej firmy). W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie ten rodzaj przekazywania informacji może okazać się przydatny dla osób które chcą poznać opinię danej społeczności na temat firmy.

Pełna kontrola VS Brak kontroli

Twoja strona internetowa jest Twoją własnością. Daje Ci to pełną kontrolę nad jej zawartością, natomiast w przypadku korzystania z Facebooka musisz mieć świadomość tego, że korzystasz z rozwiązania firmy zewnętrznej. W tym wypadku musisz stosować się do regulaminów dostarczanych przez Facebooka , w przeciwnym razie narażasz się na usunięcie konta. Ponadto społeczność Facebooka oczekuje zazwyczaj możliwości prowadzenia dyskusji. Jeśli Twoja firma niechętnie dyskutuje o sprawach publicznie, Facebook prawdopodobnie nie jest odpowiedni dla Ciebie. Tymczasem na swojej stronie www również możesz prowadzić dyskusje, ale jest to środowisko nad którym masz pełną kontrolę. Dodatkowo należy mieć na uwadze to, że Facebook co jakiś czas zmienia algorytmy i obecnie publikowane posty trafiają na ścianę zaledwie około 10- 15% fanów. Zwiększenie zasięgu wiąże się natomiast z koniecznością korzystania z płatnych narzędzi Facebooka, reklam i postów sponsorowanych.

Indywidualny projekt strony www

W przypadku mediów społecznościowych nie ma możliwości stworzenia indywidualnego projektu graficznego danego profilu. Możemy co prawda edytować niektóre elementy takie jak nagłówek, logo czy zdjęcie profilowe, ale podstawowy układ zawsze pozostaje taki sam. W przypadku strony internetowej możesz stworzyć w pełni indywidualny projekt dostosowany do istniejących już materiałów reklamowych, identyfikacji wizualnej czy strategii marketingowej Twojej firmy.

Podsumowanie

Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie własnej strony www, natomiast profil facebookowy powinien być raczej traktowany jako jej uzupełnienie. Strona www nie jest lekiem na całe zło czy gwarantem odniesienia sukcesu, nie mniej jednak jest to bardzo ważny element wizerunku firmy. Istotny jest również fakt, że duża grupa osób, być może Twoich potencjalnych klientów, która nie posiada w ogóle konta na Facebooku. Ograniczając się tylko i wyłącznie do facebookowego Fanpage-a nie będziesz miał możliwości przedstawienia im swojej oferty.

4.9/5 - (24 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Strony WWW na WordPressie – jak zwiększyć szybkość ładowania?
Strony WWW na WordPressie – jak zwiększyć szybkość ładowania?
Dodatkowe elementy na stronach www
Dodatkowe elementy na stronach www

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button