Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?
Tworzenie stron WWW
0

Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?

Czym jest Bootstrap? Dla tych, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem stron www Bootstrap nie jest nowym narzędziem. Bootstrap to skuteczne i wydajne narzędzie typu open source, które okazało się jednym z najpopularniejszych frameworków na świecie. Stało się tak dzięki wielu dostępnym szablonom Bootstrap, które ułatwiają tworzenie interfejsów użytkownika.

Mówiąc najprościej, Bootstrap to szeroki zestaw narzędzi, dzięki którym nie musisz tworzyć elementów składowych strony www od zera. Nawet jeśli chcesz stworzyć prosty laout strony internetowej, Bootstrap może znacznie przyspieszyć Twoją prace. Korzystając z frameworka takiego jak Bootstrap, będziesz mieć pewność, że Twój projekt będzie spójny i kompatybilny z wieloma przeglądarkami internetowymi.

Dlaczego warto używać Bootstrapa do tworzenia stron www

Oszczędność czasu

Praca nad projektem witryny zawierającej wiele różnych widoków może być bardzo czasochłonna. Co więcej, nawet niewielka zmiana projektu może prowadzić do wielu godzin ręcznej edycji kodu w wielu plikach. Bootstrap umożliwia modyfikację kodu w celu dostosowania frameworka do potrzeb Twojego projektu. Ponadto wszelkie zmiany wprowadzone w czasie projektowania layoutu witryny będą miały wpływ na wszystkie widoki i elementy stworzone przez Bootstrap. Korzystanie z Bootstrap jest wygodne, ponieważ może zaoszczędzić dużo czasu. Ogromnie przyspiesza proces tworzenia strony www zachowując poziom jakości i spójności do którego dąży każdy programista. Używając Bootstrap, programiści nie muszą przeprojektowywać określonych elementów, aby dopasować je do potrzeb przeglądarek, urządzeń lub platform.

Responsive Grid System

Jednym z najważniejszych obecnie wymagań jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych jest ich responsywność i dostosowanie do urządzeń mobilnych. Dzięki Bootstrap i grid-mobile-first możemy podzielić ekran na dwanaście kolumn, aby dostosować go do różnych rozmiarów wyświetlacza. To rozwiązanie sprawia, że projekt strony internetowej można dostosować do wszystkich rodzajów urządzeń. Co więcej, korzystając z klas systemu siatki, możemy sprawić, że niektóre elementy będą widoczne tylko na określonym typie urządzenia.

Kompatybilny z wieloma przeglądarkami

W dzisiejszym świecie ludzie używają różnego rodzaju urządzeń, platform i przeglądarek, w zależności od swoich preferencji. To kolejny aspekt, który sprawia, że ​​Bootstrap jest wygodny i że warto z niego korzystać. Jest kompatybilny z większością przeglądarek i pomaga w budowaniu skalowalnych stron i aplikacji, które działają wszędzie tak samo dobrze.

Bootstrap jest zorientowany na społeczność

Społeczność Bootstrap służy pomocą, gdy jej potrzebujesz. Fakt, że Bootstrap jest jednym z najpopularniejszych – jeśli nie najpopularniejszym frameworkiem, oznacza, że ​​istnieje duża społeczność, która może odpowiedzieć na każde pytanie lub rozwiązać problem, z którym się zmagasz. Projekt Bootstrap jest obsługiwany i obsługiwany za pomocą GitHub. Programiści informują społeczność, dostarczając najnowsze wiadomości i aktualizacje dotyczące rozwoju frameworka za pośrednictwem oficjalnego bloga Bootstrap .

Open Source

Bootstrap to środowisko typu open source, co oznacza, że można go używać i modyfikować bez konieczności kupowania jakiejkolwiek licencji.Tego typu rozwiązanie pozwala również na szybki rozwój frameworka dzięki pomocy ponad tysiąca chętnych współpracowników na GitHub

5/5 - (1 vote)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
tworzenie stron www trendy 2019
Tworzenie stron www – trendy w 2019 roku, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu w Internecie
Tworzenie strony www – zlecić firmie czy skorzystać z darmowego kreatora?
Tworzenie strony www – zlecić firmie czy skorzystać z darmowego kreatora?
Najbardziej irytujące elementy na stronach www
Najbardziej irytujące elementy na stronach www

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona