strony www
Tworzenie stron WWW
0

Dobrze zaprojektowane strony www – jak je rozpoznać?

Nigdy nie dostaniemy drugiej szansy na to aby zrobić na naszym potencjalnym kliencie dobre pierwsze wrażenie – dlatego tak ważne jest aby użytkownik odwiedzając stronę główną naszej witryny wiedział, że trafił na właściwą stronę internetową. Dla każdej firmy, „zakładka Home” strony www jest “wirtualnymi drzwiami wejściowymi”. Jeśli użytkownikowi nie spodoba się to co zobaczy, jego pierwszą reakcją będzie wciśnięcie przycisku “wstecz”. Niestety wiele osób nadal ocenia “książkę na okładce”.

Co sprawia, że projekt strony internetowej jest dobry?

Czytelne czcionki

Czcionka to element dzięki któremu możemy stronie www zupełnie „nowy charakter” (dzięki zmianie czcionki strona może wyglądać bardziej zabawnie, bardziej oryginalne lub bardziej profesjonalne ), nie należy jednak przesadzać z ilością czcionek (w moim przekonaniu 2 – 3 czcionki w witrynie powinny w zupełności wystarczyć). Strony internetowe, które są przesycone ilością różnych czcionek, wyglądają na nieuporządkowane i mało profesjonalne.

Obrazy dobrej jakości

W wielu przypadkach obrazy i grafiki w wysokiej rozdzielczości są doskonałym sposobem na to aby przyciągnąć uwagę użytkowników zwiększyć zaangażowanie na stronie www. W tym miejscu należy postawić na oryginalność: wykorzystanie 100 raz tych samych stockowych obrazów może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pamiętajmy także o tym aby rozmiar plików graficznych pozwalał na płynne i szybkie wczytywanie strony www. Czas wczytywania strony internetowej jest także istotnym elementem, który ma wpływ na późniejsze pozycjonowanie. Wspominałem o tym we wpisie: Pozycjonowanie sklepów internetowych w 2017.

Prosta nawigacja

Przechodzenie między zakładkami na stronie www powinno być bardzo proste. Ponieważ menu to podstawowy element, który pozwala na poruszanie się po witrynie internetowej, ważne jest, aby było logiczne i uporządkowane. Każdy nagłówek menu musi wyraźnie wskazywać na to, co znajduje się w zakładce. Obecny trend jest taki aby ilość elementów w głównej nawigacji witryny ograniczyć do niezbędnego minimum.

Elementy witryny do skoncentrowania uwagi

Pamiętajmy, że celem każdej witryny zachęcanie użytkowników do działania (kupienia produktu, usługi itp ) dlatego projektując witrynę należy uwzględnić w niej takie elementy jak „Przyciski Call to Action”. Podczas projektowania tego typu elementów należy zwrócić uwagę na rozmieszczenie, kontrast i kolor. Temat elementów, które przyciągają uwagę użytkownika poruszyłem również we wpisie: Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?

Na zakończenie

Powyższa lista to tylko najbardziej istotne moim zdaniem elementy, które mogą mieć realny wpływ na zwiększenie ilości konwersji na stronie internetowej. Jeśli macie swoje propozycje tego co jeszcze powinno się na niej znaleźć piszcie o tym w komentarzach, jeśli natomiast potrzebujecie dobrze zaprojektowanej strony www to zapraszam do kontaktu z nami

Zdjęcie: pixabay.com

5/5 - (8 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Tworzenie strony www – zlecić firmie czy skorzystać z darmowego kreatora?
Tworzenie strony www – zlecić firmie czy skorzystać z darmowego kreatora?
Ważne elementy stron internetowych – zalety i wady chatów na stronie www
Ważne elementy stron internetowych – zalety i wady chatów na stronie www
tworzenie stron www - laptop
Tworzenie stron www – dlaczego w tej branży tanio oznacza drogo?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button