Tworzenie strony www – zlecić firmie czy skorzystać z darmowego kreatora?
Tworzenie stron WWW
0

Tworzenie strony www – zlecić firmie czy skorzystać z darmowego kreatora?

Niezależnie od tego czy otworzyłeś firmę wczoraj, czy Twoja firma istnieje już na rynku od lat, zawsze, przy każdym rodzaju prowadzonej działalności trzeba pamiętać o profesjonalnej stronie internetowej. Strona www oferuje nieograniczone możliwości zwiększania przychodów, w zależności od liczby potencjalnych klientów, których może przyciągnąć.

Wielu właścicieli nowych firm zastanawia się na samym początku prowadzenia działalności w jaki sposób zabrać się za stworzenie firmowej strony internetowej: czy zlecić zrobienie takiej strony firmie i mieć pewność, że strona będzie dobrze wykonana, czy może ograniczyć koszty i samemu spróbować stworzyć stronę internetową za pomocą darmowego kreatora stron www.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Dokonując wyboru należy jednak pamiętać o tym, że ostatecznym celem jest stworzenie strony internetowej, która przyciągnie jak największą liczbę potencjalnych klientów.

Projektowanie stron www jest drogie

Możesz być pewien, że zaprojektowanie i wdrożenie strony internetowej nie jest tanie. Ale sytuacja wygląda tak samo w przypadku lekarza, prawnika, czy mechanika samochodowego – ich usługi również do tanich wcale nie należą. Firma tworząca strony internetowe musi zarabiać, płacić ZUS itp. Pamiętaj jednak o tym, że dobrze wykonane strony www są warte każdego grosza, ponieważ będą Ci przynosić realne zyski.

Musisz polegać na kimś innym

Zlecając stworzenie strony internetowej firmie zewnętrznej pamiętaj o tym, że projekt ten będzie tworzony w oparciu o informacje jakie przekazałeś na temat swojej firmy i specyfikację dotyczącą samego projektu. Musisz być pewny w 100%, że firma, którą wybrałeś stworzy taki projekt strony jakiego dokładnie oczekujesz, dlatego zanim wybierzesz firmę, która stworzy Ci stronę www upewnij się, że firma ta tworzy dobre i funkcjonalne strony www.

Skup się na swojej działalności

Jeśli zlecisz stworzenie i obsługę strony www odpowiedniej firmie będziesz mógł skoncentrować się na prowadzeniu swojej działalności. Będziesz mógł poświęcić swój cenny czas dla firmy, gdzie z pewnością będzie to potrzebne, a nie będziesz musiał go poświęcać na to aby dowiedzieć się jak stworzyć stronę www. Oszczędność czasu jest w tym przypadku bardzo ważna, gdyż przy prowadzeniu działalności gospodarczej pewnie i tak będzie Ci go wiele razy brakować.

Darmowe kreatory stron www

Darmowy kreator stron www to nie zawsze dobre rozwiązanie. W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowsze „darmowe kreatory stron www”. Każdy z tych kreatorów reklamowany jest w podobny sposób: „Stwórz w pięć minut profesjonalną stronę internetową. Nie musisz nic wiedzieć o projektowaniu stron www”. Choć reklamy są kuszące i na pewno znajdzie się grupa osób, która będzie chciała z takiego rozwiązania skorzystać to czy naprawdę wszystko wygląda tak „różowo”? Rzućmy zatem okiem plusy i minusy kreatorów stron www.

Poświęć swój czas

Kreator stron www tak jak każdy inny program komputerowy posiada swój własny interfejs. Czasem można spędzić wiele godzin próbując się dowiedzieć jakie opcje i jakie możliwości oferuje nam dany kreator.

Ograniczone opcje i możliwości

Prawdą jest, że za pomocą kreatorów będziesz mógł stworzyć prostą stronę www. Strony internetowe dla firm muszą być przede wszystkim profesjonalne. Problem pojawia się wtedy, jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż tylko prostej strony internetowej. Wtedy będziesz rozczarowany ilością dostępnych opcji, które oferują kreatory.

Kreator stron www nie zawsze darmowy

Powszechnie uważa się, że kreatory stron www dostępne w internecie są darmowe. Choć prawdą jest, że niektóre z nich są, to zwykle są to wersje podstawowe kreatora. Jeśli chcemy odblokować dodatkowe opcje lub niestandardowe funkcje musimy za taki dostęp zapłacić.

Wnioski

Zanim zdecydujesz czy stworzenie strony internetowej zlecisz profesjonalnej firmie, czy samemu będziesz próbował taką stronę stworzyć, ważne jest, aby rozważyć plusy i minusy obu przedstawionych rozwiązań. Jak widać każda z opcji ma swoje wady i zalety i trzeba dokonać wyboru, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli nie masz dochodów, aby zlecić wykonanie strony www odpowiedniej firmie to darmowy kreator może być dobrym rozwiązaniem na początek. Jednak pamiętaj o tym, że każdy z tych kreatorów ma mocno ograniczone możliwości, a strona stworzona przy pomocy takiego narzędzia ma niewiele wspólnego z profesjonalną stroną internetową projektowaną od podstaw.

5/5 - (6 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?
Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?
Strony internetowe WordPress – porównanie formularzy kontaktowych
Strony internetowe WordPress – porównanie formularzy kontaktowych
Strony www – optymalizacja grafik i obrazów
Strony www – optymalizacja grafik i obrazów

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona