Ważne elementy nowoczesnej firmowej strony www
Tworzenie stron WWW
0

Ważne elementy nowoczesnej firmowej strony www

Strona www jest jednym z najważniejszych narzędzi, które pomogą Ci rozwinąć Twój biznes. W wielu przypadkach Twoja strona internetowa będzie miała bardzo istotny wpływ na pierwsze wrażenie Twoich potencjalnych klientów na temat wizerunku firmy. To Twoja okazja, aby opowiedzieć swoją historię, pokazać swoją markę w pozytywny sposób i zbudować zaufanie wśród internautów. Ponadto skutecznie zaprojektowana strona internetowa pomoże generować konwersje.

I odwrotnie, źle zaprojektowana strona internetowa może mieć katastrofalny wpływ na Twoją firmę.

Jakie są najważniejsze elementy nowoczesnej firmowej strony internetowej?

Prosta nawigacja na stronie www

Zbyt skomplikowana nawigacja na stronie www może być frustrująca dla użytkowników i utrudniać znajdowanie istotnych dla nich informacji. Prosta nawigacja powinna być łatwa w użyciu, intuicyjna.

Upewnij się, że nawigacja na Twojej stronie internetowej umożliwia użytkownikom:

 • Zrozumienie, gdzie się znajdują w witrynie.
 • Znalezienie informacji o tym co jeszcze znajduje się na stronie internetowej.
 • Sposób na łatwy powrót do poprzedniej zakładki, na której byli.
 • Płynne przewijanie zawartości, dzięki takiej funkcji strona www będzie bardziej przyjazna dla użytkownika

Angażujące wezwania do działania

Nakłonienie klienta do podjęcia działań w witrynie jest główną rolą większości firmowych stron www czy sklepów internetowych, niezależnie od tego, czy chodzi o zakup produktu, uzyskanie informacji czy podanie danych kontaktowych.

Dobrze zaprojektowany przycisk CTA będzie pasował do projektu Twojej strony www, ale będzie wyróżniał się na tle innych elementów na stronie internetowej. Możesz wyróżnić te przyciski, używając żywych kolorów w swoim schemacie kolorów i tworząc wystarczająco dużo miejsca między przyciskiem CTA a innymi elementami na stronie, aby CTA przyciągnęło uwagę odbiorców.

Istnieją dwa rodzaje wezwań do działania:

 • Bezpośrednie wezwania do działania
 • Przejściowe wezwania do działania

Bezpośrednie wezwania do działania skierowane są do osób gotowych zostać klientem. Oto kilka przykładów:

 • Umów się na konsultację
 • Poprosić o wycenę
 • Kup Teraz
 • Skontaktuj się z nami

Przejściowe wezwania do działania są skierowane do osób, które znajdują się wyżej na lejku sprzedażowym i nie są jeszcze gotowe do podjęcia zobowiązań.

Ogólnie rzecz biorąc, w zamian za podanie adresu e-mail zaoferujesz użytkownikowi większy fragment treści, taki jak ebook, przewodnik lub darmowe szkolenie. Posiadanie adresu e-mail danej osoby umożliwia dostarczanie jej dodatkowych materiałów za pośrednictwem email marketingu w przyszłości, aby utrzymać ich zaangażowanie budować zaufanie.

Upewnij się, że przyciski wezwania do działania jasno informują użytkownika, co się stanie, jeśli podejmie żądane działanie. Gdy Twoje CTA są jasne, angażujące i dobrze widoczne, zwiększysz liczbę kliknięć, co z czasem pomoże Ci zwiększyć sprzedaż.

Unikalna typografia na stronie www

Typografia Twojej strony www powinna być rozszerzeniem Twojej marki. Czcionka, którą wybierzesz dla tekstu na stronie www, powinna pasować do reszty identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Wybierając czcionki do swojej witryny, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • Czcionka musi być łatwa do odczytania
 • Czcionka musi być wystarczająco duża, aby była czytelna zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych
 • Pamiętaj, aby wybrać kolor zapewniający duży kontrast między tekstem a tłem (ułatwi to czytanie tekstu)
 • Rozważ różne, ale uzupełniające się czcionki nagłówków i tekstu podstawowego, aby wyróżnić te elementy
 • Wybierz czcionkę obsługiwaną przez wszystkie popularne przeglądarki

Układ strony www przyjazny dla urządzeń mobilnych

Pierwsze strony internetowe były tworzone z myślą o komputerach stacjonarnych. Jednak wzrost liczby urządzeń mobilnych oznacza, że ​​ruch w sieci może pochodzić z wielu źródeł – a Twoja strona internetowa musi zapewniać takie same wrażenia niezależnie od typu urządzenia użytkownika.

W praktyce oznacza to tworzenie układów stron www przyjaznych dla urządzeń mobilnych, które wykorzystują zasadę responsywnego projektowania stron internetowych, co pozwala elementom witryny, takim jak obrazy, tekst i interfejsy użytkownika (UI) na automatyczne skalowanie i zmianę rozmiaru w zależności od urządzenia używanego do przeglądania zawartości strony internetowej.

Elementy strony www poprawiające SEO

Elementy takie jak szybkość ładowania strony www , nawigacja w witrynie, przyjazność dla urządzeń mobilnych i łatwy do czytania tekst mają wpływ na sposób interakcji użytkowników z witryną. Jeśli Twoja strona www nie zapewnia satysfakcjonujących wrażeń użytkownikom, zwykle prowadzi to do zwiększenia współczynnika odrzuceń i skrócenia czasu przebywania, co jest sygnałem dla Google o złych wrażeniach użytkowników. To z kolei skutkuje utratą pozycji w rankingu wyszukiwarki Google.

5/5 - (4 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Strony internetowe – skąd takie ceny?
Strony internetowe – skąd takie ceny?
obsluga stron www
Obsługa stron internetowych – czy warto zapłacić za taką usługę?
Najbardziej irytujące elementy na stronach www
Najbardziej irytujące elementy na stronach www

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button