Bądź na pierwszej stronie! – czyli kilka słów o pozycjonowaniu stron www
SEO/SEM
0

Bądź na pierwszej stronie! – czyli kilka słów o pozycjonowaniu stron www

Stworzyłeś swoją stronę internetową. Nieważne czy jest ona Twoją wizytówką, pamiętnikiem, sklepem internetowym czy specjalistycznym portalem. Każdy, kto tworzy stronę w Internecie chciałby, aby była ona odwiedzana jak najczęściej – inaczej cały wysiłek na marne. Jak jednak wiadomo pierwsza strona wszystkich wyszukiwarek ma ograniczoną liczbę miejsc, a niewiele osób jest na tyle wytrwałych by przeglądać wszystkie wyniki. Jeśli webmaster chce, aby jego strona osiągnęła sukces musi ją wypozycjonować i optymalizować tak, żeby znalazła się na pierwszych miejscach w wynikach.

Te dwa słowa bywają używane zamiennie, jednak nie oznaczają tego samego. Pozycjonowanie oznacza szereg działań, które podejmujemy, aby nasza strona pokazywała się wysoko w wynikach wyszukiwarek, np. najpopularniejszej Google. Optymalizacja strony to natomiast działania, które mają sprawić by strona działała coraz lepiej, była intuicyjna i czytelna. Internauta nie może czuć się na niej obco. Oznacza to odpowiedni dobór tła, czcionek i w ogóle tego co nazywa się layoutem strony – czyli jej wyglądem.

Jednym z działań, które można zaliczyć do pozycjonowania jest tworzenie tzw. contentu, czyli treści. Ona zawsze jest najważniejsza. Jednak nie może to być przypadkowy tekst. Treść na stronie musi być nafaszerowana słowami kluczowymi, według których użytkownicy wyszukują treści w Internecie.

Te dwa działania są ważne dla wszystkich, jednak największą uwagę powinni poświęcić właściciele stron firmowych i sklepów internetowych. Żyjemy w czasach, gdy ludzie przede wszystkim najpierw kierują się do Internetu. Firma, która nie istnieje w sieci, w dłuższej perspektywie narażona jest na upadek. Konkurencja, która lepiej potrafi wykorzystać sieć po prostu zabierze potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie i optymalizację stron można wykonywać samemu. Jeśli jednak nie do końca się na tym znamy warto powierzyć to zadanie specjalizującym się w tych działaniach firmom. Nie warto na tym oszczędzać – zwłaszcza, jeśli chodzi o sklepy internetowe. Dobrze wypozycjonowana strona (np. na pierwszej stronie w Google) to po prostu realny zysk.

Rate this post
Podobne posty
drupal
Drupal – optymalizacja wydajności strony www
Jak skutecznie wypromować stronę WWW po zmianie algorytmu Google
Jak skutecznie wypromować stronę WWW po zmianie algorytmu Google
Pozycjonowanie – trendy na rok 2022
Pozycjonowanie – trendy na rok 2022
Call Now Button