Audyt SEO – co to takiego i jak go wykonać?
SEO/SEM
0

Audyt SEO – co to takiego i jak go wykonać?

Chcąc rozpocząć działania marketingowe w internecie musimy pamiętać o czymś takim jak audyt SEO. Niezależnie od tego, jakiego rodzaj stronę internetową posiadamy (sklep internetowy, stronę informacyjną, katalog produktów czy też portal internetowy), to każda z tych stron powinna być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jeśli witryna nie jest odpowiednio zoptymalizowana, to traci dużą część potencjalnego ruchu (a co za tym idzie potencjalnych klientów), a w dłuższej perspektywie taka strona narażona jest na kary od Google.

Aby sprawdzić czy nasza strona jest dobrze zoptymalizowana nie musimy być od razu specjalistami w dziedzinie pozycjonowania. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na kilka technicznych obszarów naszej strony internetowej.

Błędy w kodzie strony www

Błędy w kodzie strony internetowej mają znaczący wpływ na pogorszenie wydajność witryny. Jeśli wyszukiwarka napotka witrynę z błędami w kodzie to automatycznie jej miejsce w rankingu wyszukiwarki zostanie obniżone.

Najczęstsze błędy w kodzie strony to:

  • Błędy 4xx
  • Duplikaty treści strony
  • Duplikaty tagów tytułowych
  • Brak tagów tytułowych
Tagi tytułowe

Tagi tytułowe powinny być unikalne dla każdej zakładki w witrynie internetowej, powinny zawierać max 60 – 70 znaków ze spacjami (w przeciwnym razie zostanie „ucięty” w wyszukiwarce). Należy pamiętać również o tym aby tag tytułowy był skorelowany z zawartością danej podstrony.

Mapa strony

Każda strona www powinna zawierać mapę w formacie XML. Jest to lista wszystkich stron w witrynie, które mają być indeksowane przez wyszukiwarki internetowe.

Szybkość ładowania strony

Internauci są niecierpliwi i wyszukiwarki to wiedzą To między innymi dlatego Google wprowadziło sugestie wyszukiwania. Czynnik ten jest bardzo znaczący w algorytmie Google. Dodatkowo szybkość ładowania strony jest bardzo znacząca dla konwersji. Jedno z badań wykazało, że Amazon zwiększył swoje przychody o 1% na każde 100 milisekund zwiększenia prędkości ładowania strony.

Dostępne są 2 dobre narzędzia, które pomogą Ci odkryć i wyeliminować problemy, które spowalniają szybkość ładowania Twojej strony: Yslow i Google Page Speed. Dzięki tym narzędziom będziesz mógł naprawić niektóre z tych problemów na własną rękę.

Linki zewnętrzne

Linki zewnętrzne są używane przez algorytmy wyszukiwarek jako wskaźnik wskaźnik do określenia pozycji w rankingu wyszukiwarki. Kiedyś najlepszym sposobem na uzyskanie najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania było zdobycie jak największej liczby linków zewnętrznych. W tym momencie algorytmy wyszukiwarek analizują nie tylko ilość linków zewnętrznych, ale także ich jakość, dlatego zdobywanie linków „gdzie popadnie” (np. w systemach wymiany linków) może zdecydowanie zaszkodzić pozycji Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Na audyt nigdy nie jest za późno

Audyt SEO to usługa, która sprawi, że Twoje działania marketingowe w internecie będą o wiele bardziej skuteczne niż do tej pory. Jeśli chcesz aby Twoja strona www zdobywała coraz lepsze pozycje w rankingach wyszukiwarek internetowych skontaktuj się z nami już dziś.

Rate this post
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Przyszłość pozycjonowania i reklamy internetowej
Przyszłość pozycjonowania i reklamy internetowej
Pozycjonowanie: jak obliczyć potencjalny ruch ze słowa kluczowego w google
Pozycjonowanie: jak obliczyć potencjalny ruch ze słowa kluczowego w google
Pozycjonowanie – za co Google może ukarać stronę www?
Pozycjonowanie – za co Google może ukarać stronę www?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button