Audyt SEO – co to takiego i jak go wykonać?
SEO/SEM
0

Audyt SEO – co to takiego i jak go wykonać?

Chcąc rozpocząć działania marketingowe w internecie musimy pamiętać o czymś takim jak audyt SEO. Niezależnie od tego, jakiego rodzaj stronę internetową posiadamy (sklep internetowy, stronę informacyjną, katalog produktów czy też portal internetowy), to każda z tych stron powinna być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jeśli witryna nie jest odpowiednio zoptymalizowana, to traci dużą część potencjalnego ruchu (a co za tym idzie potencjalnych klientów), a w dłuższej perspektywie taka strona narażona jest na kary od Google.

Aby sprawdzić czy nasza strona jest dobrze zoptymalizowana nie musimy być od razu specjalistami w dziedzinie pozycjonowania. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na kilka technicznych obszarów naszej strony internetowej.

Błędy w kodzie strony www

Błędy w kodzie strony internetowej mają znaczący wpływ na pogorszenie wydajność witryny. Jeśli wyszukiwarka napotka witrynę z błędami w kodzie to automatycznie jej miejsce w rankingu wyszukiwarki zostanie obniżone.

Najczęstsze błędy w kodzie strony to:

  • Błędy 4xx
  • Duplikaty treści strony
  • Duplikaty tagów tytułowych
  • Brak tagów tytułowych
Tagi tytułowe

Tagi tytułowe powinny być unikalne dla każdej zakładki w witrynie internetowej, powinny zawierać max 60 – 70 znaków ze spacjami (w przeciwnym razie zostanie „ucięty” w wyszukiwarce). Należy pamiętać również o tym aby tag tytułowy był skorelowany z zawartością danej podstrony.

Mapa strony

Każda strona www powinna zawierać mapę w formacie XML. Jest to lista wszystkich stron w witrynie, które mają być indeksowane przez wyszukiwarki internetowe.

Szybkość ładowania strony

Internauci są niecierpliwi i wyszukiwarki to wiedzą To między innymi dlatego Google wprowadziło sugestie wyszukiwania. Czynnik ten jest bardzo znaczący w algorytmie Google. Dodatkowo szybkość ładowania strony jest bardzo znacząca dla konwersji. Jedno z badań wykazało, że Amazon zwiększył swoje przychody o 1% na każde 100 milisekund zwiększenia prędkości ładowania strony.

Dostępne są 2 dobre narzędzia, które pomogą Ci odkryć i wyeliminować problemy, które spowalniają szybkość ładowania Twojej strony: Yslow i Google Page Speed. Dzięki tym narzędziom będziesz mógł naprawić niektóre z tych problemów na własną rękę.

Linki zewnętrzne

Linki zewnętrzne są używane przez algorytmy wyszukiwarek jako wskaźnik wskaźnik do określenia pozycji w rankingu wyszukiwarki. Kiedyś najlepszym sposobem na uzyskanie najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania było zdobycie jak największej liczby linków zewnętrznych. W tym momencie algorytmy wyszukiwarek analizują nie tylko ilość linków zewnętrznych, ale także ich jakość, dlatego zdobywanie linków „gdzie popadnie” (np. w systemach wymiany linków) może zdecydowanie zaszkodzić pozycji Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Na audyt nigdy nie jest za późno

Audyt SEO to usługa, która sprawi, że Twoje działania marketingowe w internecie będą o wiele bardziej skuteczne niż do tej pory. Jeśli chcesz aby Twoja strona www zdobywała coraz lepsze pozycje w rankingach wyszukiwarek internetowych skontaktuj się z nami już dziś.

Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Wpływ mapy XML na pozycjonowanie strony www
Wpływ mapy XML na pozycjonowanie strony www
Pozycjonowanie sklepów internetowych
Pozycjonowanie sklepów internetowych w 2017
Skuteczne pozycjonowanie sklepów on-line
Skuteczne pozycjonowanie sklepów on-line

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać odpowiednią firmę do stworzenia strony WWW
Jak wybrać odpowiednią firmę do stworzenia strony WWW

Po tym jak zdasz sobie sprawę, jak ważna jest strona internetowa dla Twojej firmy lub przedsiębiorstwa, następnym krokiem jest wybór...

Zamknij