Co musisz wiedzieć zanim zlecisz projekt i uruchomisz stronę www?
Tworzenie stron WWW
0

Co musisz wiedzieć zanim zlecisz projekt i uruchomisz stronę www?

Budujesz stronę internetową po raz pierwszy? Strony internetowe mogą być czasem bardzo złożone, a w czasie projektowania może pojawić się wiele rzeczy, które łatwo przeoczyć. Poniżej przygotowałem krótką listę rzeczy jakie należy zrobić przed, w trakcie i po uruchomieniu strony www.

Ustal cel swojej strony internetowej

Czy celem Twojej strony internetowej jest informowanie ludzi o istnieniu Twojej firmy i zachęcanie ich do nawiązania kontaktu, sprzedaż produktów online? A może chcesz zaprezentować swoje portfolio? Wyraźne ustalenie celów biznesowych Twojej strony www pomoże Tobie i Twoim potencjalnym klientom.

Wybierz mądrze nazwę domeny

Wybierz nazwę domeny, która jest krótka, łatwa do zapamiętania i odzwierciedla charakter Twojej firmy. Nazwa domeny zostanie z Tobą na dłużej więc musi to być przemyślana decyzja. Jeśli strona www, którą tworzysz będzie stroną Twojej firmy zasadne jest aby w domenie była zawarta jej nazwa. Więcej o tym jak wybrać właściwą nazwę domeny pisałem na blogu w artykule: Strony www – jak wybrać właściwą domenę?

Stwórz spójną markę

Zdecyduj się na spójny przekaz i ton marki, taki, który chcesz konsekwentnie prezentować. Dzięki temu będziesz wyglądać bardziej wiarygodnie. Wybierz kolory i czcionki, które dobrze oddają tę tożsamość. Zadbaj o to aby stworzyć profesjonalne logo, ponieważ posiadanie własnego logo zapewni rozpoznawalność Twojej marki

Stwórz strategię SEO

Pozycjonowanie będzie odgrywać dużą rolę w zdobywaniu potencjalnych klientów dzięki stronie www. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że Twoja witryna ma solidne podstawy. Przeprowadź badanie słów kluczowych i zdecyduj, na jakie frazy chcesz się pozycjonować. Jeśli przeprojektowujesz istniejącą już stronę www ustal, gdzie można przekierować niepotrzebne strony (za pomocą 301).

Przetestuj stronę www

Upewnij się że:

 • Strona internetowa działa prawidłowo we wszystkich przeglądarkach na różnych urządzeniach,
 • Obrazy, filmy i pliki audio znajdują się we właściwych miejscach, są sformatowane i działają na wszystkich urządzeniach,
 • Linki wewnętrzne działają poprawnie,
 • Ikony udostępniania w mediach społecznościowych są powiązane z odpowiednimi kontami,
 • Formularze prawidłowo przesyłają dane,
 • Dane z formularza są wysyłane pocztą elektroniczną do odbiorcy i/lub przechowywane w bazie danych,

Przeprowadź podstawowy audyt SEO, sprawdź czy:

 • Tytuły stron i opisy meta są unikalne,
 • Czas ładowania strony www został zoptymalizowany,
 • Utworzono mapę witryny XML,
 • Mapa witryny XML została przesłana do wyszukiwarek,
 • Przekierowania 301 są stosowane dla wszystkich starych adresów URL (przekierowujące stare do nowych stron),
 • Dla odpowiednich linków zastosowano tagi rel=”nofollow”,
 • Obrazy na Twojej stronie są odpowiednio skompresowane.
5/5 - (3 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Jak wybrać odpowiednią firmę do stworzenia strony WWW
Jak wybrać odpowiednią firmę do stworzenia strony WWW
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Koszt strony internetowej – czynniki mające znaczący wpływ na cenę strony www
Koszt strony internetowej – czynniki mające znaczący wpływ na cenę strony www

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona