aktualizacja strony www
Tworzenie stron WWW
0

Czy moja strona www wymaga zmiany?

Już dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło tylko posiadać stronę www. Internauci są dziś bardziej doświadczeni i wybredni, a firmy konkurują między sobą aby zdobyć możliwie jak najwięcej potencjalnych klientów właśnie za pośrednictwem Internetu. W związku z tym utrzymywanie i aktualizowanie strony internetowej z uwzględnieniem trendów w projektowaniu i coraz to nowszych algorytmów wyszukiwarek stało się niemal koniecznością. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja aktualna strona www wymaga liftingu to poniżej przedstawię kilka sytuacji, w których jak najszybciej powinieneś pomyśleć o aktualizacji swojej obecnej strony internetowej.

Strona www jest po prostu stara

Standardy internetowe zmieniają się co roku, dyktując nowe narzędzia i technologie do budowy stron www. Twoje preferencje i gusta Twoich potencjalnych klientów zmieniają się jeszcze szybciej. Dlatego jeśli twoja witryna została zbudowana ponad 3 lata temu, najprawdopodobniej jest daleko w tyle za swoją konkurencją pod względem wyglądu i funkcjonalności. Twoja witryna ma prawdopodobnie przestarzały kod, który może spowolnić szybkość ładowania lub nie jest w ogóle przystosowana do nowych urządzeń mobilnych.

Strona www ładuje się zbyt wolno

Czas ładowania strony nie powinien przekroczyć 5 sekund. Jeśli nie masz pewności, jak szybko wczytuje się Twoja strona internetowa, skorzystaj z narzędzi takich jak Pingdom lub GTmetrix, aby sprawdzić, ile czasu zajmuje załadowanie witryny i które pliki są przyczyną problemów. Przyczyn powolnego ładowania strony www może być wiele np.: niezoptymalizowane obrazy, kiepski hosting (jeśli nie wiesz jaki hosting będzie odpowiedni dla Twojej strony internetowej polecam przeczytać wpis: Jaki hosting wybrać dla swojej strony www?), czy stary, źle działający motyw.

Strona www ma duży współczynnik odrzuceń

Celem Twojej witryny biznesowej powinna być pomoc w generowaniu leadów, zapytań lub sprzedaży bezpośredniej – w zależności od charakteru Twojej firmy.

Jeśli zainwestowałeś mnóstwo czasu i pieniędzy w pozycjonowanie i strategię marketingową, generując przy tym duży ruch na swojej stronie internetowej, ale zauważyłeś, że po wejściu na stronę główną witryny użytkownicy wychodzą ze strony to coś jest nie tak. Tracisz w ten sposób potencjalnych klientów i przepalasz budżet marketingowy. Wysoki współczynnik odrzuceń może oznaczać, że na twojej stronie www jest coś nie tak z nawigacją, z zawartością lub ogólnym wyglądem i sposobem działania witryny. Czas wtedy pomyśleć o przeprojektowaniu strony internetowej i współpracy z ekspertem w zakresie UX i UI.

Strona www jest niewidoczna w wyszukiwarce Google

Aby jakakolwiek firma odniosła sukces w Internecie i pozyskała potencjalnych klientów, ważne jest, aby przyszli i obecni klienci mogli je znaleźć w Internecie. Dzisiejsze narzędzia do projektowania stron internetowych umożliwiają agencjom interaktywnym optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), dzięki czemu nowe witryny uzyskują najlepszy możliwy start w wyszukiwarkach.

Jeśli Twoja stara witryna nie została zoptymalizowana pod kątem SEO lub używa przestarzałych technologii takich jak flash, to Google będzie miało trudności z zaindeksowaniem takiej strony, a Twoja witryna będzie miała kiepską pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.

twoja strona www

Wnioski

Posiadanie nowoczesnej, intuicyjnej strony internetowej jest dziś kluczem do sukcesu w Internecie. Nowoczesny projekt strony www pomaga w osiągnięciu celów biznesowych.W SIPLEX Studio nie tylko pomagamy klientom budować wizerunek w Internecie od zera, ale również odświeżamy ich aktualne strony internetowe. Jeśli zastanawiasz się nad przeprojektowaniem swojej obecnej witryny zapraszam do kontaktu z nami.

Zdjęcie: [1] [2]

Czy moja strona www wymaga zmiany?
Ocena: 4.9 (98.18%) Liczba głosów: 11
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
10 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu firmowej strony www
10 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu firmowej strony www
Najbardziej irytujące elementy na stronach www
Dobrze zaprojektowana strona internetowa

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aktualizacja sklepu internetowego dla firmy ENERMA

Dla firmy ENERMA - dystrybutora podzespołów oraz kompletnych instalacji samochodowych układów LPG zaktualizowaliśmy istniejący już sklep internetowy.

Zamknij