aktualizacja strony www
Tworzenie stron WWW
0

Czy moja strona www wymaga zmiany?

Już dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło tylko posiadać stronę www. Internauci są dziś bardziej doświadczeni i wybredni, a firmy konkurują między sobą aby zdobyć możliwie jak najwięcej potencjalnych klientów właśnie za pośrednictwem Internetu. W związku z tym utrzymywanie i aktualizowanie strony internetowej z uwzględnieniem trendów w projektowaniu i coraz to nowszych algorytmów wyszukiwarek stało się niemal koniecznością. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja aktualna strona www wymaga liftingu to poniżej przedstawię kilka sytuacji, w których jak najszybciej powinieneś pomyśleć o aktualizacji swojej obecnej strony internetowej.

Strona www jest po prostu stara

Standardy internetowe zmieniają się co roku, dyktując nowe narzędzia i technologie do budowy stron www. Twoje preferencje i gusta Twoich potencjalnych klientów zmieniają się jeszcze szybciej. Dlatego jeśli twoja witryna została zbudowana ponad 3 lata temu, najprawdopodobniej jest daleko w tyle za swoją konkurencją pod względem wyglądu i funkcjonalności. Twoja witryna ma prawdopodobnie przestarzały kod, który może spowolnić szybkość ładowania lub nie jest w ogóle przystosowana do nowych urządzeń mobilnych.

Strona www ładuje się zbyt wolno

Czas ładowania strony nie powinien przekroczyć 5 sekund. Jeśli nie masz pewności, jak szybko wczytuje się Twoja strona internetowa, skorzystaj z narzędzi takich jak Pingdom lub GTmetrix, aby sprawdzić, ile czasu zajmuje załadowanie witryny i które pliki są przyczyną problemów. Przyczyn powolnego ładowania strony www może być wiele np.: niezoptymalizowane obrazy, kiepski hosting (jeśli nie wiesz jaki hosting będzie odpowiedni dla Twojej strony internetowej polecam przeczytać wpis: Jaki hosting wybrać dla swojej strony www?), czy stary, źle działający motyw.

Strona www ma duży współczynnik odrzuceń

Celem Twojej witryny biznesowej powinna być pomoc w generowaniu leadów, zapytań lub sprzedaży bezpośredniej – w zależności od charakteru Twojej firmy.

Jeśli zainwestowałeś mnóstwo czasu i pieniędzy w pozycjonowanie i strategię marketingową, generując przy tym duży ruch na swojej stronie internetowej, ale zauważyłeś, że po wejściu na stronę główną witryny użytkownicy wychodzą ze strony to coś jest nie tak. Tracisz w ten sposób potencjalnych klientów i przepalasz budżet marketingowy. Wysoki współczynnik odrzuceń może oznaczać, że na twojej stronie www jest coś nie tak z nawigacją, z zawartością lub ogólnym wyglądem i sposobem działania witryny. Czas wtedy pomyśleć o przeprojektowaniu strony internetowej i współpracy z ekspertem w zakresie UX i UI.

Strona www jest niewidoczna w wyszukiwarce Google

Aby jakakolwiek firma odniosła sukces w Internecie i pozyskała potencjalnych klientów, ważne jest, aby przyszli i obecni klienci mogli je znaleźć w Internecie. Dzisiejsze narzędzia do projektowania stron internetowych umożliwiają agencjom interaktywnym optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), dzięki czemu nowe witryny uzyskują najlepszy możliwy start w wyszukiwarkach.

Jeśli Twoja stara witryna nie została zoptymalizowana pod kątem SEO lub używa przestarzałych technologii takich jak flash, to Google będzie miało trudności z zaindeksowaniem takiej strony, a Twoja witryna będzie miała kiepską pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.

twoja strona www

Wnioski

Posiadanie nowoczesnej, intuicyjnej strony internetowej jest dziś kluczem do sukcesu w Internecie. Nowoczesny projekt strony www pomaga w osiągnięciu celów biznesowych.W SIPLEX Studio nie tylko pomagamy klientom budować wizerunek w Internecie od zera, ale również odświeżamy ich aktualne strony internetowe. Jeśli zastanawiasz się nad przeprojektowaniem swojej obecnej witryny zapraszam do kontaktu z nami.

Zdjęcie: [1] [2]

4.9/5 - (13 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
projektowanie sklepów internetowych bekpolmasz.pl by siplex - Obrazek 1
Aktualizacja sklepu internetowego dla firmy BEKPOLMASZ
Dlaczego każda firma powinna posiadać stronę internetową
Dlaczego każda firma powinna posiadać stronę internetową
Porównanie najpopularniejszych systemów zarządzania treścią: Drupal, Joomla czy WordPress
Porównanie najpopularniejszych systemów zarządzania treścią: Drupal, Joomla czy WordPress

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button