Dlaczego Drupal CMS?
Drupal
0

Dlaczego Drupal CMS?

Drupal to nowoczesny framework i system zarządzania treścią, który aktualnie używany jest przez przeszło milion stron internetowych na świecie – portale informatyczne, blogi, strony firmowe, a nawet strony rządowe.


Dzięki swojej konstrukcji Drupal tworzy doskonałe środowisko przeznaczone do publikacji danych wspólnie przez użytkowników, a za sprawą swojego otwartego kodu źródłowego może być dowolnie modyfikowany.

Oto 10 powodów, które świadczą o tym, że Drupal to jeden z najlepszych obecnie dostępnych systemów CMS.

Zaawansowane sterowanie URL

W przeciwieństwie do WordPress Drupal CMS zapewnia swoim użytkownikom bardzo precyzyjną kontrolę nad strukturą adresów URL, a to dlatego, że każdy element z zawartością w Drupalu może mieć swój osobny adres URL, podczas gdy w WordPress ich liczba ograniczona jest do jednego rodzaju permalinku URL. Dodatkowo modyfikowanie struktur URL jest znacznie łatwiejsze w Drupalu dzięki specjalnemu modułowi Pathauto. W przeciwieństwie do wielu innych systemów zarządzania treścią, strony Drupal mają czyste adresy URL.

Łatwe zarządzanie wyglądem witryny

Do dyspozycji jest pełna gama narzędzi pozwalających na edycję elementów stron internetowych w Drupalu – Content Construction Kit oraz Views. Użytkownicy mogą korzystać z wielu różnych szablonów i motywów do wyboru, dlatego nie jest konieczne ich przygotowywanie od nowa. Nawet w przypadku skomplikowanych układów stron ich budowanie jest uproszczone i nie jest związane z koniecznością pisania kodu, a wszystkie treści na stronie mogą być łatwo kategoryzowane i organizowane.

Proste porównanie wersji stron

W Drupalu możesz skorzystać z opcji zapisania różnych wersji stron internetowych podczas ich edycji, aby sprawdzić je i porównać jeszcze łatwiej. Jeżeli starsza wersja strony okaże się lepsza, można do niej łatwo powrócić.

Potężna taksonomia

System segmentów oraz taksonomii pozwala na łatwiejsze porządkowanie treści według określonej kategorii. Oznaczanie treści jest precyzyjne, można tworzyć kategorie hierarchiczne dla jednej lub kilku nadrzędnych kategorii. Zaawansowana taksonomia Drupala we współpracy z CCK i Views Modules powoduje, że znalezienie słów kluczowych przy pozycjonowaniu long-tail (długiego ogona) jest jeszcze prostsze. Dzięki dodatkowym rozwiązaniom optymalizacyjnym Drupal nadaje się także doskonale do stron z wyższym obciążeniem.

Zarządzanie użytkownikami

Drupal został zaprojektowany na bazie stron społecznościowych, w których ważnymi elementami jest użytkownik oraz przeznaczone dla niego funkcje. Dzięki niemu można tworzyć nieograniczoną liczbę nowych kont użytkowników z różnymi typami uprawnień. Użytkowników można dodatkowo dzielić na różne grupy i wyznaczać im role, aby zarządzanie stroną także przez nich było jeszcze prostsze.

Meta Tagi i tytuły

Drupal daje możliwość dowolnej kontroli nad elementami Title oraz Meta Tagami. W ten sposób można stworzyć indywidualny opis strony, co jest dość skomplikowane w przypadku innych systemów CMS.

Profesjonalne wsparcie

Drupal CMS jest doskonale opisany – do dyspozycji są oficjalne instrukcje, dużo tutoriali, blogów oraz filmów i podcastów, które prezentują ten system z każdej strony. Dużo pomocnych informacji można znaleźć także na forach internetowych.

Szablony w PHP

Drupal wykorzystuje szablony PHP, które są o wiele łatwiejsze do wykorzystania niż te w WordPress oraz jednocześnie nie wymagają od użytkownika zaawansowanej znajomości PHP. Do wyboru jest wiele różnych typów szablonów z opcją zmiany ich poszczególnych elementów – czcionek, layoutu, grafiki, pól i innych.

Łatwy dostęp do dodatkowego kodu

Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowych funkcji, które nie są wbudowane w Drupal, wtedy zamiast przygotowywać je samodzielnie, można sprawdzić, czy nie zostały one stworzone i zamieszczone przez innych użytkowników na stronie internetowej Drupal.org.

Duża społeczność

Coraz więcej serwisów korzysta teraz z systemów zarządzania treścią Drupal. Duża społeczność powoduje, że jest to rozwiązanie pod wieloma względami przyszłościowe, które ciągle jest rozwijane przez użytkowników tego typu programów i serwisów. Wystarczy tylko rzucić okiem na moduły tworzone przez prywatne osoby – można znaleźć je na stronie Drupal.org, aby od razu zobaczyć, jak wielu z nich korzysta z tego systemu i wpływa na jego ogromny rozwój. Duża społeczność to także łatwe wsparcie, które można uzyskać na forach i grupach Drupal. A takie wsparcie jest bardzo ważne zwłaszcza w początkach swojej działalności na tym polu.

Podobne posty
Dlaczego warto używać Drupala do tworzenia biznesowych stron www
Dlaczego warto używać Drupala do tworzenia biznesowych stron www
Ruszyła rejestracja na Florida DrupalCamp 2014
Ruszyła rejestracja na Florida DrupalCamp 2014
Co nowego w Drupal-u 8
Co nowego w Drupal-u 8

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button