drupal 8
Drupal
0

Usprawniony proces migracji w Drupal 8

Acquia, firma, która dostarcza wsparcie techniczne, produkty i usługi związane z Drupal, ogłosiła, że za niedługo udostępni informacje na temat nowego i usprawnionego procesu migracji w Drupal 8. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które postanowią zmienić wersje Drupal 6 lub 7 na 8.

Ta zmiana została podyktowana zaprzestaniem użycia funkcji update.php i hook_update._N(). Okazuje się, że działały one wystarczająco dobrze w przypadku podstawowych stron, ale przy bardziej zaawansowanych już nie. Do tej pory użytkownicy musieli przełączać się na moduł Migrate w przypadku większych aktualizacji systemowych.

Moduł Migrate pozwala użytkownikom na stworzenie nowej strony albo dostosowanie konfiguracji. Oznacza to, że mogą oni zmienić jej architekturę. Zezwala również na pozbycie się starych modułów i zastąpienie ich nowymi, uaktualnionymi w Drupal 8. Można to zrobić albo poprzez formularz dostępny w części dla adminów lub przez viaDrush.

Podobne posty
Co nowego w Drupal-u 8
Co nowego w Drupal-u 8
Zalety i wady systemu zarządzania treścią Drupal
Zalety i wady systemu zarządzania treścią Drupal
cms
Drupal czy WordPress – który CMS wybrać do stworzenia strony www?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button
Przeczytaj poprzedni wpis:
Witryny multiregionalne i wielojęzyczne
Dlaczego warto mieć kilka języków na stronie www

Serwis internetowy, która posiada parę wersji językowych może generować znacznie większy ruch, niż ten dostępny tylko w jednym języku. Dodatkowe...

Zamknij