Dlaczego warto używać WordPressa do tworzenia firmowych stron internetowych
Tworzenie stron WWW
0

Dlaczego warto używać WordPressa do tworzenia firmowych stron internetowych

WordPress w ostatnim czasie stał się jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią (CMS) do tworzenia firmowych stron internetowych i prowadzenia blogów. Poniżej napiszę dlaczego naprawdę warto korzystać z tej platformy.

Łatwa modyfikacja

Dzięki zastosowaniu systemu wtyczek i szablonów WordPress jest dość łatwy w modyfikacji. Pozwala to na wykorzystanie tej platformy przy wielu różnych projektach począwszy od firmowych stron www przez portale i sklepy internetowe na forach i witrynach społecznościowych skończywszy. Jeśli brakuje nam jakiejś funkcjonalności, a w repozytorium WordPressa nie ma wtyczki, która spełniałaby nasze wymagania, zawsze możemy zlecić napisanie takiego modułu na zamówienie.

Ponadto dzięki zastosowaniu systemu szablonów WordPress pozwala na szybką i efektywną aktualizację wyglądu strony internetowej przy jednoczesnym zachowaniu treści. Firmy, które mają stronę www opartą na WordPressie są w stanie całkowicie zmienić swoją stronę internetową , bez konieczności zmiany systemu CMS. To z kolei pozwala zmniejszyć koszty i czas wdrożenia nowego projektu.

Łatwa aktualizacja systemu

W przypadku wielu systemów zarządzania treścią proces aktualizacji całego systemu może być dość długi i w trakcie takiej aktualizacji często mogą pojawić się problemy. (część modułów może być niekompatybilna itp.) W przypadku WordPressa proces aktualizacji ogranicza się do wciśnięcia jednego przycisku. System za nas wykona aktualizację podstawowych bibliotek i zabezpieczeń.

Łatwy proces aktualizacji sprawia, że strony internetowe tworzone w oparciu o WordPressa są bezpieczne z uwagi na to, że ich właściciele nie boją się aktualizacji systemu i jak tylko pojawia się nowa wersja systemu od razu wykonują aktualizacje.

Przyjazne SEO

WordPress jest doskonałą platformą dla firm, których działania marketingowe koncentrują się głównie w Internecie. Jako że na samym początku WordPress był traktowany jako „platforma blogowa” jest idealny dla firm, które na swoich stronach internetowych publikują dużo przydatnych dla użytkownika treści. Ponadto system posiada wbudowany mechanizm tagowania treści, przyjazne adresy URL oraz system taksonomii.

Oprócz tego WordPress posiada szeroki wachlarz dostępnych wtyczek, które pozwalają na jeszcze lepszą optymalizację strony pod SEO (np. All in One SEO Plugin). Te wszystkie rzeczy wpływają na poprawę pozycji strony www w wyszukiwarce internetowej.

Istnieje jeszcze więcej powodów popularności WordPressa , ale jeśli ktoś jeszcze nie miał do czynienia z tą platformą to te trzy powody powinny go przekonać do przetestowania tego systemu.

Tworzenie strony internetowej – sprawdź ofertę

Rate this post
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
strony www
Dobrze zaprojektowane strony www – jak je rozpoznać?
Tworzenie i projektowanie stron www Kielce
Tworzenie i projektowanie stron www Kielce
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Radoszyce
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Radoszyce
Call Now Button