Hosting strony www – najczęstsze problemy
Bezpieczeństwo, Hosting
0

Hosting strony www – najczęstsze problemy

Niezależnie od tego, czy budujesz nową stronę www od zera, czy pracujesz nad rozbudową już istniejącej strony www, problemy z hostingiem na pewno w pewnym momencie się pojawią.

Takie rzeczy się zdarzają – powie każdy, kto kiedykolwiek miał stronę internetową. Nie ma znaczenia, jaki pakiet hostingowy wybierzemy

W dzisiejszym wpisie postaram się omówić kilka najczęstszych problemów z hostingiem.

Słaby czas wczytywania strony www / Niska wydajność serwera

Powolne ładowanie strony www znajdują się na szczycie listy problemów z hostingiem. Gdy ładowanie strony internetowej trwa zbyt długo klienci mogą opuścić witrynę, a firmy mogą stracić potencjalne przychody. Istnieje kilka powodów, dla których strona internetowa może wczytywać się wolno:

  • Słaba wydajność serwera
  • Źle zoptymalizowana strona internetowa
  • Wolno ładujące się skrypty zewnętrzne

Wtyczki i skrypty mogą spowolnić działanie strony internetowej . Za każdym razem, gdy dodawany jest zasób zewnętrzny np.: przycisk Pinterest „Pin It”, kod śledzenia Amazon, film na YouTube – istnieje ryzyko, że szybkość ładowania strony www spadnie.  Aby zwiększyć szybkość witryny, musisz wiedzieć, co ją spowalnia.

Słabe środki bezpieczeństwa

Gdy serwer jest podatny na ataki lub dostawca usług hostingowych nie zapewnia odpowiednich  środków bezpieczeństwa to może to doprowadzić do wielu problemów. Wybierając pakiet hostingowy dla swojej strony www zwróć uwagę czy dostawca usług hostingowych oferuje:

  • Możliwość wyłączenia strony logowania administratora dla stron internetowych opartych o CMS WordPress
  • Automatyczne kopie zapasowe oraz opcje klonowania i przywracania witryny
  • Regularne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Każdy dostawca usług hostingowych powinien również aktualizować swoje serwery za pomocą najnowszych poprawek zabezpieczeń. W ten sposób unikniesz ataku hakerów ani ataków DDoS , a Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce.

Niestabilność serwera

Gdy Twój serwer nie jest stabilny, hostowane na nim strony www mogą przestać działać. To sprawia, że ​​są niedostępne dla odwiedzających, co poważnie wpływa na wyniki finansowe Twoich klientów. Firmy hostingowe znane z zapewniania wysokiej jakości pomocy technicznej i szybkiego czasu reakcji będą w stanie pomóc w utrzymaniu płynnego działania witryny.

Ograniczenia serwera

Niektóre firmy hostingowe nie ujawniają swoich limitów przepustowości i przestrzeni. To zła praktyka biznesowa. Firmy hostingowe starają się świadczyć więcej usług przy mniejszych zasobach, co w dłuższej perspektywie prowadzi do poważnych problemów z wydajnością. Jeśli Twoja strona internetowa będzie się szybko rozwijać i przyciągać wielu potencjalnych klientów posiadane zasoby nie będą wystarczające aby obsłużyć zwiększony ruch na stronie www. Powinieneś wybrać taki pakiet hostingowy, który jest elastyczny i skalowalny. Kiedy na Twojej stronie www pojawi się gwałtowny wzrost ruchu, zasoby powinny być w stanie natychmiast skalować się do wymaganego poziomu.

Wysokie ceny i ukryte opłaty

Złożone pakiety hostingowe utrudniają zrozumienie, co zawiera dany pakiet hostingowy, a czego nie. Poszukaj dostawcy hostingu, który ma przejrzyste, łatwe do zrozumienia ceny i który będzie pobierał opłaty tylko za to, z czego faktycznie korzystasz.

5/5 - (3 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Hosting WWW
Hosting WWW
Jak zabezpieczyć WordPress-a przed atakami typu Brute Force?
Jak zabezpieczyć WordPress-a przed atakami typu Brute Force?
Dlaczego warto aktualizować stare strony internetowe
Dlaczego warto aktualizować stare strony internetowe

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona