Jak zabezpieczyć sklep internetowy?
Bezpieczeństwo, E-commerce
0

Jak zabezpieczyć sklep internetowy?

Chociaż firmy posiadające własne sklepy internetowe często usprawniają swoje witryny pod względem technicznym, to bywa tak, że kwestia bezpieczeństwa w sklepie internetowym zostaje często zaniedbana. Początkujący właściciele sklepów internetowych są często narażeni na utratę danych dotyczących transakcji i klientów. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zabezpieczyć swój sklep internetowy. Poniżej postaram się omówić kilka z nich.

Jak zabezpieczyć sklep internetowy? Wybierz dobry hosting dla swojego sklepu internetowego

Wybór usługi hostingowej dla sklepu internetowego jest ważny. Bezpieczeństwo przy wyborze takiej usługi powinno być priorytetem. Hosting powinien mieć możliwość tworzenia automatycznych kopii zapasowych, aby w przypadku naruszenia zabezpieczeń można było łatwo przywrócić sklep internetowy do stanu sprzed awarii. Ważne jest, aby przechowywać kopie zapasowe na oddzielnym serwerze, aby nie były zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie.

Jak zabezpieczyć sklep internetowy? Użyj certyfikatu SSL

Protokół HTTPS ma zasadnicze znaczenie dla ochrony danych użytkownika, ponieważ szyfru-je przesyłanie danych pomiędzy przeglądarkami użytkowników a serwerem www, aby zapobiec kra-dzieży danych przez hakerów. Należy również pamiętać o tym, że Google bierze pod uwagę HTTPS jako jeden z czynników przy ustalaniu pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Sklepy internetowe, które mają wdrożonego SSLa uzyskują wyższe pozycje w wyszukiwarce Google, a tym samym więcej potencjalnych klientów.

Certyfikat SSL można zazwyczaj kupić w firmie, która udostępnia usługi hostingowe.

Sklep internetowy – aktualizacja

Aktualizacja sklepu internetowego jest jednym z najbardziej integralnych i kluczowych kroków w zapewnianiu wszechstronnego bezpieczeństwa witryny. Regularnie aktualizuj CMS, motywy i moduły. Nieaktualne wersje motywów i modułów mają zazwyczaj luki w zabezpieczeniach. Luki te powodują to, że sklep staje się podatny na ataki hakerów.

Bezpieczeństwo sklepu internetowego na poziomie użytkownika

Hakerzy mogą wyrządzić wiele szkód w sklepie internetowym kiedy mają dostęp do danych logowania użytkownika. Jako administrator musisz upewnić się, że Twoi klienci stosują różne środki ostrożności podczas korzystania ze sklepu internetowego. Najbardziej bezpiecznym podejściem, jakie mogę polecić, jest automatyzacja procesu przypominania klientom o konieczności zmiany hasła np. raz w miesiącu. Należy się również upewnić że klienci używają silnych haseł. Silne hasła muszą składać się z co najmniej 8 znaków, liczby, dużej i małej litery oraz znaków specjalnych.

Sklep internetowy a CDN

Celem CDN jest udostępnianie zawartości o wysokiej dostępności i wydajności końcowym użytkownikom. Dzięki korzystaniu z CDN (np.Cloudflare) możemy przyspieszyć swoją stronę www. Korzystając z CDN zapewniamy  także naszej stronie internetowej lepszą ochronę, np. przed botami internetowymi czy atakami typu DDoS.

Podsumowanie

Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami twój sklep internetowy będzie bezpieczniejszy, a Twoi klienci będą mieć do Ciebie większe zaufanie. Jeśli potrzebujesz bezpiecznego sklepu internetowego zapraszamy do kontaktu z nami.

5/5 - (9 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Załóż własny sklep internetowy
Zabezpieczenie strony www opartej na Wordpressie
Zabezpieczenie strony www opartej na WordPressie
Business-to-Business(B2B)
Modele biznesowe w sklepach internetowych

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona