Jak zmniejszyć koszty kampanii Google Ads?
Marketing
0

Jak zmniejszyć koszty kampanii Google Ads?

Ceny za kliknięcie w reklamach Google Ads ciągle rosną. Głównym powodem wzrostu kosztów jest to, że coraz więcej właścicieli firm i stron www zdaje sobie sprawę, jak potężne jest to narzędzie i jak duże daje możliwości jeśli chodzi o dotarcie do potencjalnych klientów.

Każdy, kto korzysta z Google Ads ma tak naprawdę jeden cel: maksymalizacja zasięgu / konwersji / kliknięć przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztu każdego z nich oraz optymalizacja ROI z kampanii, niezależnie od branży / niszy / produktów / lokalizacji / itp.

W dzisiejszym wpisie opiszę kilka wskazówek, które pozwolą obniżyć CPC w Google Ads.

Regularnie dostosowuj stawki za kliknięcie

Stawki za kliknięcie są jedną z podstaw Google Ads. Cena, jaką chcesz zapłacić za kliknięcie w jedną ze swoich reklam dla konkretnego słowa kluczowego.

Dokonując korekty stawek za kliknięcie, powinieneś mieć ustalony koszt konwersji i ROI do którego dążysz.

Google oferuje nam kilka typów dostosowania stawek, są to:

  • Urządzenia – dostosowanie stawki za kliknięcie na podstawie typu urządzenia
  • Lokalizacje – dostosowanie stawki na podstawie konkretnej lokalizacji (miasto, województwo) dla wybranej przez nas lokalizacji możemy zmniejszyć lub zwiększyć stawkę za kliknięcie
  • Harmonogram – dostosowanie stawki za kliknięcie w zależności od pory dnia i dnia tygodnia

Słowa kluczowe z długiego ogona

Słowa kluczowe z długiego ogona to świetny sposób na obniżenie CPC. Ponieważ słowa te mają mniejszą konkurencję są tańsze do licytowania. Dodatkowo słowa kluczowe z długiego ogona znacznie częściej prowadzą do konwersji. Za pomocą narzędzia planowania słów kluczowych Google możesz znaleźć odpowiednie słowa kluczowe z długiego ogona i dodać je do swoich kampanii.

Popraw wynik jakości

Google definiuje wynik jakości w następujący sposób:

„Wynik jakości to oszacowanie jakości Twoich reklam, słów kluczowych i stron docelowych.”

Wynik ten jest oceniany w skali od 1 do 10. Parametr ten składa się z 3 części, które są ponownie oceniane w skali od 1 do 10. Składowe te to:

  • trafność reklamy
  • oczekiwany współczynnik klikalności
  • jakość strony docelowej

Pozycja przypisana do reklamy jest wynikiem maksymalnej stawki CPC i wyniku jakości. Poprawa wyniku jakości reklam jest dobrym sposobem na zwiększenie ich pozycji bez konieczności wydawania dodatkowych środków. Idealna sytuacja to taka, w której każde słowo kluczowe ma własną stronę docelową. Faktem jest, że strona docelowa ma bardzo duże znaczenie dla wyniku jakości reklam. Sam wynik jakości determinuje pozycję reklamy w rankingu.

Sprawdzaj wykluczające słowa kluczowe

Twoje słowa kluczowe mogą wyświetlać się dla różnych zapytań. Niektóre z tych zapytań będą dobre, a niektóre złe. Raport wyszukiwanych haseł powinien być stale sprawdzany pod kątem wykluczających słów kluczowych, dla których mogą być wyświetlane Twoje reklamy. W ten sposób zmniejszysz ilość zmarnowanych pieniędzy w swoich kampaniach.

Wykluczające słowo kluczowe uniemożliwia wyświetlanie reklam dla tego konkretnego wyszukiwania. Załóżmy na przykład, że tworzysz reklamy dla firmy tworzącej strony. Jednym ze słów kluczowych, na które będziesz musiał kierować reklamy w tym przypadku „tworzenie stron www”.

Zauważysz jednak, że cała masa osób szuka w Internecie darmowych usług dlatego często wpisywanym słowem kluczowym w tym przypadku będzie np. „tworzenie stron www darmowy kreator”

Aby zapobiec wyświetlaniu reklam w takim przypadku i zapobiec przepalaniu budżetu, możesz dodać „za darmo” lub „darmowy” jako wykluczające słowo kluczowe w kampanii. Oprócz zaoszczędzonych pieniędzy zwiększysz w ten sposób CTR i poprawisz wynik jakości.

5/5 - (7 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Czy baner w internecie może być nadal skuteczną reklamą?
Czy baner w internecie może być nadal skuteczną reklamą?
Tworzenie sklepu internetowego – funkcje poprawiające sprzedaż w sklepie
Tworzenie sklepu internetowego – funkcje poprawiające sprzedaż w sklepie
Zalety pozycjonowania
Zalety pozycjonowania

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button