obsluga stron www
Bezpieczeństwo, Tworzenie stron WWW
0

Obsługa stron internetowych – czy warto zapłacić za taką usługę?

Obsługa stron internetowych to szeroki wachlarz czynności, skupionych nie na jednym aspekcie witryny, ale na jej ogólnym rozwoju. Może na przykład obejmować zarządzanie treścią, nadzór techniczny, promocję w internecie i social media, reklamę, a nawet „pierwszą pomoc”, jeśli strona internetowa wymaga natychmiastowej naprawy.

Opieka nad stroną www – co zazwyczaj jest uwzględnione w pakietach obsługi stron www?

Obsługa strony internetowej jest zazwyczaj oferowana na zasadzie pakietów. Typowy pakiet podstawowy obejmuje zazwyczaj regularne aktualizacje oprogramowania i być może przygotowanie miesięcznych raportów z Google Analytics. Poniżej kilka przykładów tego co może obejmować opieka nad stronami internetowymi.

Bezpieczeństwo i kopie zapasowe

Bezpieczeństwo stron www to ogromny problem w przypadku źle utrzymywanych witryn na całym świecie. Bezpieczna konfiguracja i ciągłe monitorowanie są bardzo ważne dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielne zarządzanie stroną internetową. Kopie zapasowe są niezbędne w przypadku każdej strony www czy sklepu internetowego. Regularne tworzenie kopii zapasowych witryny jest niezwykle ważne, aby nie stracić ważnych danych. (jest to szczególnie istotne w przypadku sklepów internetowych, dużych portali czy katalogów produktów). Klienci z reguły niechętnie podejmują się tego zadania samodzielnie.

Aktualizacje oprogramowania

W przypadku wielu witryn internetowych, zwłaszcza tych opartych na systemach CMS, takich jak WordPress, Joomla czy Drupal, wymaga regularnych aktualizacji oprogramowania. Kliknięcie przycisku „Zaktualizuj” jest łatwe, ale zrozumienie procesu aktualizacji i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach nieprzewidywalnych w momencie kiedy np. zaktualizowany moduł nie jest kompatybilny z wersją PHP zainstalowaną na serwerze i powoduje błędy wymaga wiedzy i doświadczenia.

Sprawdzenie strony www w środowisku testowym po aktualizacji i wdrożenie na serwer produkcyjny jest często czymś abstrakcyjnym dla właścicieli wielu małych firm.

Aktualizacja treści na stronie www

Obejmuje to okresowe aktualizacje zawartości witryny (artykuły, zdjęcia, filmy itp.). Ta usługa umożliwia dostarczanie klientom rzetelnych i istotnych informacji bez marnowania własnego czasu. Nawet jeśli na bieżąco nie trzeba wprowadzać większych zmian, trzeba zadbać o dostarczenie potencjalnym klientom aktualnych treści. Nawet w przypadku systemu CMS, takiego jak WordPress, którego obsługa jest stosunkowo prosta aktualizacja treści może zająć dużo czasu.

Dostęp do szybkiego wsparcia w razie potrzeby

Zespół, który regularnie obsługuje Twoją stronę www, ma kontrolę nad jej elementami. W momencie wystąpienia problemów z funkcjonowaniem witryny jest w stanie rozwiązać je znacznie szybciej dzięki znajomości całej struktury serwisu. W przypadku braku systematycznego wsparcia specjalista lub firma zewnętrzna może nie być dostępna natychmiast, kiedy tego potrzebujesz. Może to oznaczać wiele problemów, jeśli potrzebujesz pomocy w pilnej sprawie wymagającej natychmiastowej uwagi.

Wnioski

Obsługa strony internetowej to bardzo ważna usługa potrzebna do sprawnego działania witryny. Taka usługa może się na początku wydawać zbędnym wydatkiem, ale w rzeczywistości jest to inwestycja mająca na celu uzyskanie maksymalnych korzyści ze swojej strony internetowej. Zakres obsługi strony internetowej zależy w dużej mierze zależy od rodzaju Twojej strony www.

Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
tworzenie stron www
Tworzenie Stron WWW “od kuchni”
Jak polityka bezpieczeństwa może chronić firmę przed cyberprzestępcami
Jak polityka bezpieczeństwa może chronić firmę przed cyberprzestępcami
Bezpieczne zakupy w internecie
Bezpieczne zakupy w internecie

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button