onepage
Tworzenie stron WWW
0

Plusy i minusy stron www typu OnePage

Wielozakładkowe witryny internetowe to od dawna ustalona norma, ale od jakichś 2 lat następuje wyraźny wzrost popularności stron typu OnePage. W przypadku tego typu stron zawartość jest podzielona na sekcje, a strona nie posiada menu – nowe treści ukazują się w trakcie przewijania strony (w przypadku kiedy na stronie typu OnePage istnieje menu jego pozycje przenoszą nas do kolejnych sekcji strony).

Strony www typu OnePage są jednymi z najbardziej praktycznych i popularnych trendów internetowych, cenione są przede wszystkim przez internautów szukających prostoty. Dodatkowo tego typu strony internetowe wyświetlają się bardzo dobrze na wszystkich typach urządzeń mobilnych.

Plusy stron internetowych typu OnePage

  • Lepszy przepływ informacji: Jeśli strona OnePage jest dobrze zaprojektowana to mamy lepszą kontrolę nad tym co potencjalny klient zobaczy na stronie. W przypadku stron wielozakładkowych internauci mają tendencję do „skakania po zakładkach”, a to może prowadzić do przeoczenia istotnych informacji Witryna jedna strona oferuje bezproblemową, intuicyjny interfejs użytkownika.
  • Wyższy współczynnik konwersji: Tego typu strony sprawdzą się na pewno w przypadku firm sprzedających tylko jeden konkretny produkt lub usługę. Dzięki strukturze strony możemy się bardziej skoncentrować na produkcie a to przełoży się na wyższy współczynnik konwersji.
  • Krótszy czas i mniejszy koszt wdrożenia: Strona typu OnePage ze względu na swoją strukturę jest o wiele prostsza do zaprojektowania niż strona wielozakładkowa w przypadku której trzeba zaprojektować wiele widoków i elementów dodatkowych. Krótszy czas potrzebny na zaprojektowanie przekłada się to w dużej mierze na mniejsze koszty wdrożenia strony internetowej.

Minusy stron internetowych typu OnePage

  • Wydłużony czas ładowania strony: OnePage-e często zawierają wiele elementów graficznych, animacji, czy filmów video, które muszą być załadowane w tym samym czasie. To często powoduje widoczne spowolnienie czasu ładowania strony internetowej.
  • Utrudnione korzystanie z Google Analytics: Google Analytics dostarcza wielu cennych informacji o tym, jak ludzie korzystają z witryny internetowej i jakich informacji na niej szukają. Na stronach typu OnePage ze względu na ich specyficzną strukturę Analytics może zebrać informacje tylko o tym jak użytkownik trafił na stronę i jak długo pozostał w witrynie.
  • Znacznie utrudniona optymalizacja SEO: Witryny OnePage ciężko zoptymalizować w przypadku pozycjonowania na więcej niż jedną frazę kluczową. Dzieje się tak dlatego, że w tym przypadku mamy do dyspozycji tylko jeden tag title i jeden tag description więc nie ma możliwości optymalizacji treści pod pozycjonowanie na więcej niż jedną frazę kluczową.

Podsumowanie

Strony www typu OnePage to doskonały wybór dla stron internetowych promujących konkretny produkt, wydarzenie lub stron Landing Page których zadaniem jest zbieranie list mailingowych. Jeśli potrzebujesz strony internetowej i zastanawiasz się czy OnePage spełni Twoje wymagania skontaktuj się z nami. Postaramy się wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy

1.5/5 - (176 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Porównanie popularnych sklepów internetowych: Prestashop, Opencart czy Magento
Porównanie popularnych sklepów internetowych: Prestashop, Opencart czy Magento
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Radoszyce
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Radoszyce
Fenomen stron WWW
Fenomen stron WWW

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button