Ile kosztuje strona internetowa?
Tworzenie stron WWW
0

Ile kosztuje strona internetowa?

Pytanie o to „ile kosztuje strona internetowa?” to trochę jak pytanie o to „ile kosztuje dom?” Odpowiedź w dużej mierze zależy od osoby, która o to pyta, jej potrzeb i preferencji, lokalizacji nieruchomości itp. W przypadku stron internetowych wszystko sprowadza się do tego, ile pracy wymaga projekt i wdrożenie strony www. Oznacza to, że ładnie wyglądająca, profesjonalna 15-zakładkowa firmowa strona www ze standardowymi funkcjonalnościami typu blog czy opinie klientów będzie kosztować mniej niż wysoce spersonalizowana atrakcyjna strona www o dużej ilości podstron ze zintegrowanym katalogiem produktów, wersjami językowymi i wieloma innymi niestandardowymi funkcjonalnościami dla dużej korporacji. W szczególności dwa czynniki określające ilość pracy to rozmiar i złożoność witryny mają wpływ na to ile kosztuje zrobienie strony internetowej.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej konkretnym czynnikom wpływającym na cenę stworzenia strony www:

Koszt utrzymania domeny

Adres URL (inaczej nazwa domeny) to adres, który użytkownicy wpisują w przeglądarce, aby przejść do Twojej strony www. Bez niej jedynym sposobem na odwiedzenie witryny byłoby wpisanie jej adresu IP.

Koszty utrzymania strony internetowej – hosting

W dużym uproszczeniu określenie hosting jest używane w odniesieniu do firmy, która udostępnia nam miejsce na swoich serwerach. Miejsce to jest niezbędne aby móc umieścić tam pliki strony internetowej. Opłata za hosting ma znaczący wpływ na to ile będzie nas kosztować roczne utrzymanie strony internetowej.

Projekt motywu

Niektóre systemy zarządzania treścią takie jak WordPress, zapewniają motywy, które pozwalają na natychmiastową zmianę wyglądu strony internetowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale korzystanie z ogólnodostępnych darmowych motywów sprawia również, że nasza strona internetowa jest bardzo podobna do wielu innych, które są oparte na tym samym motywie.

Tworzenie funkcjonalności niestandardowych

Czasami można znaleźć wtyczkę WordPress zapewniającą dokładnie taką funkcjonalność, jakiej potrzebuje klient. Innym razem, aby wszystko działało zgodnie z wymaganiami i specyfikacją konieczne jest wdrożenie modułów niestandardowych, a to wymaga dużej ilości godzin kodowania i testów wydłużając tym samym czas realizacji strony internetowej.

Tworzenie treści na stronę internetową

Solidna, przemyślana, przekonująca treść to podstawa każdej strony internetowej. Dobre treści to wezwanie do działania samo w sobie, ponieważ zachęcają potencjalnych klientów do postrzegania Ciebie jako lidera w swojej dziedzinie i do pozostania na Twojej stronie internetowej . Freelancerzy tworzący treści na strony www zazwyczaj pobierają opłatę za ilość słów lub znaków w tekście. Niektóre agencje oferują pakiety tekstów, dzięki czemu są w stanie zaproponować niższe ceny

Koszt stworzenia strony internetowej to nie wszystko

Koszt strony internetowej to nie jednorazowy wydatek, po uruchomieniu strony www Twoja praca nie jest skończona. Twoja witryna wymaga konserwacji technicznej instalowania aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa w celu ochrony Twojej witryny przed włamaniem. Nawet strony internetowe małych firm stają się często celem hakerów.

Cennik stron internetowych – od 2000 do 20.000 zł czyli jak to jest z tymi stronami internetowymi?

Tworzenie stron www to specyficzna branża, w której wpływ na ceny usług ma bardzo wiele czynników. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to ile kosztuje zrobienie strony internetowej. Oferty cenowe w przypadku projektowania stron www mogą być bardzo różne w zależności od tego czy wykonawca to freelancer czy profesjonalna firma i od tego jakie wymagania ma klient.

Lista najpopularniejszych haseł w wyszukiwarce Google powiązanych z wpisem

Poniżej zebrałem najpopularniejsze hasła w wyszukiwarce Google, które są bardzo mocno powiązane z tym właśnie wpisem

  • ile kosztuje strona internetowa

  • ile kosztuje strona www

  • ile kosztuje zrobienie strony internetowej

  • ile kosztuje strona internetowa wordpress

5/5 - (2 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Porównanie najpopularniejszych systemów zarządzania treścią: Drupal, Joomla czy WordPress
Porównanie najpopularniejszych systemów zarządzania treścią: Drupal, Joomla czy WordPress
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
wordpress-seo
YOAST SEO vs ALL IN ONE SEO – porównanie pluginów do WordPressa

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button