SEO/SEM
0

Pozycjonowanie – Jak zgłosić stronę do wyszukiwarek i katalogów?

Dodanie strony do wyszukiwarki jest proste i darmowe. Osobiście uważam, że powinieneś pamiętać o dodaniu jej do: Google, Onet, WP, Szukacz, Gooru oraz do katalogów: Google, WP, Onet, Gazeta.pl. Co prawda katalogi (np. Onet.pl) pobierają opłatę w wysokości 10 zł netto za dodanie strony, jednak z całym przekonaniem proponuję nie szczędzić tych 10 zł, ponieważ obecność w katalogach zapewni Ci częste odwiedziny.

Narzędziem bardzo pomocnym i pomagającym zaoszczędzić wiele czasu jest mapa witryn (spis wszystkich linków znajdujących się w całej witrynie, zgromadzone w jednym pliku xml).

Mapę taką można stworzyć ręcznie, jednak to polecam przy naprawdę niewielkich witrynach. Przy większych stronach bardzo przydatny będzie program, który automatycznie generuje mapę Google i po odpowiednim jego skonfigurowaniu wrzuca ją na serwer (np. „Site Map Maker”). Czasem programy te są płatne, ale na rynku jest wiele darmowych programów do tworzenia map witryn, zatem – jeśli chcesz zaoszczędzić – wystarczy dobrze rozejrzeć się po sieci.

Pozycjonowanie – Jak zgłosić stronę do wyszukiwarek i katalogów?
Ocena: 5 (100%) Liczba głosów: 1
Podobne posty
Jak skutecznie wypromować stronę WWW po zmianie algorytmu Google
Jak maksymalnie wykorzystać statystyki Google Analytics
google adwords
Jak efektywnie promować firmę z Google Adwords

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Przeczytaj poprzedni wpis:
Własny sklep internetowy

W czasach, w których praktycznie każdy posiada w domu komputer z dostępem do Internetu, założenie sklepu internetowego, jest bardzo dobrym...

Zamknij