Marketing
0

Promocja w sieci a strategia przedsiębiorstwa

marketing

Każde przedsiębiorstwo posiada szeroki zbiór narzędzi marketingowych za pomocą, których realizują swoje cele. Taki zestaw narzędzi posiada również swoją profesjonalna nazwę ‘marketing mix’ czyli kompozycja marketingowa na którą składa się produkt, cena, dystrybucja i promocja.

Profesjonalny plan marketingowy powinien zaczynać się od zdefiniowania misji danego przedsiębiorstwa. Rzeczami jakie powinno się uwzględnić na samym początku są sposób działania i miejsce firmy na rynku oraz to w jakim zakresie działań firma ma funkcjonować. Po tak sporządzonej podstawie formułuje się kolejne cele marketingowe a następnie określana jest strategia czyli sposoby na które trzeba się zdecydować aby zrealizować założone cele. Dopiero po wykonaniu tych kroków przedsiębiorstwo może zacząć wprowadzać w życie swój plan taktyczny i operacyjny ale także może rozpocząć planowanie swojej kompozycji marketingowej.

Promocja jest jednym z elementów, które wchodzą w skład kompozycji marketingowej. Łącznie z pozostałymi elementami tworzy spójną całość. Podczas promocji przez Internet schemat wygląda tak samo. Promocja prowadzona w sieci musi łączyć się w całość z promocją prowadzoną poza nią. Promocja w Internecie staje się zatem elementem strategii przedsiębiorstwa, który nawiązuje do wytyczonych na samym początku celów. Sieć daje szeroką możliwość promocji internetowej, ale przed podjęciem takiej decyzji właściciele przedsiębiorstw powinni jasno określić kierunek swoich działań oraz cały przebieg kompozycji marketingowej.

Zdjęcie: http://planaheadevents.com/meeting-planner-business-marketing-solutions

Promocja w sieci a strategia przedsiębiorstwa
Podobne posty
Jak promować biznes w sieci?
Prawo o domenach internetowych
Jak skutecznie wypromować stronę WWW po zmianie algorytmu Google

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hosting WWW

Aby strona internetowa mogła pojawić się w internecie, potrzeba dwóch rzeczy: serwera, na którym będą znajdowały się pliki strony (używamy...

Zamknij