3 skuteczne sposoby na zdobycie większej ilości klientów
Marketing
0

3 skuteczne sposoby na zdobycie większej ilości klientów

Jeśli zajmujesz się tworzeniem stron www często pewnie zastanawiasz się jak i gdzie pozyskać kolejne zlecenia czy klientów. Aby odnieść sukces jako web developer musisz stosować kilka różnych strategii marketingowych, które ułatwia pracę i pozwolą pozyskać kolejne zlecenia, szczególnie jeśli jesteś dobry w tym co robisz. Poniżej postaram się przedstawić kilka strategii marketingowych, które pomogą Ci zdobyć nowych klientów.

Stwórz profile w serwisach społecznościowych i aktualizuj je

Założenie konta w większości serwisów społecznościowych jest całkowicie darmowe i nie wymaga żadnej inwestycji. Trudno znaleźć osobę, która w dzisiejszych czasach nie miałaby konta na przynajmniej jednym z popularnych portali społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook, Google+, GoldenLine czy LinkedIn. Każda z tych osób może być Twoim potencjalnym klientem, dlatego naprawdę warto mieć konta na przynajmniej kilku portalach społecznościowych i wykorzystać social media do promocji swoich usług. Należy pamiętać również o tym aby takie profile możliwie często aktualizować. Więcej o tym jak skierować ruch z serwisów społecznościowych na swoją stronę internetową możesz przeczytać tutaj.

Zrób wizytówki i zwiększaj świadomość swojej marki

Wizytówki nadal są uważane za doskonałe narzędzie marketingu więc jako projektant stron internetowych możesz je wykorzystać w celu przyciągnięcia klientów. Projektując wizytówkę pamiętaj o tym aby była oryginalna i zainteresowała potencjalnego klienta. Treść zawarta na wizytówce musi zostać przedstawiona w jasny i czytelny sposób.

Zbieraj listy mailingowe

Rozbudowana lista mailingowa to bardzo potężne narzędzie marketingowe. Dzięki takiej liście możesz informować ludzi na bieżąco o swoich nowych usługach czy aktualnych promocjach. Taka lista pozwala przede wszystkim na budowanie relacji z Twoim potencjalnym klientem i przygotowanie konkretnej oferty dla danej grupy ludzi. Taka oferta jest o wiele bardziej skuteczna niż jakakolwiek inna forma promocji czy reklamy.

O tym jak zdobyć wartościowe listy mailingowe napiszę niebawem.

Zdjęcie: http://teamaltman.com/wp-content/uploads/2011/05/Get-to-know-Customers.jpg

5/5 - (1 vote)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Pozycjonowanie lokalne – strategie dla małych firm
Pozycjonowanie lokalne – strategie dla małych firm
Marka
Marka
Jak wykorzystać firmowy profil na Facebooku w celach marketingowych
Jak wykorzystać firmowy profil na Facebooku w celach marketingowych
Call Now Button