Przebudowa strony www - ile to kosztuje?
Tworzenie stron WWW
0

Przebudowa strony www – ile to kosztuje?

Przebudowa i tworzenie strony internetowej to proces, który może wydawać się skomplikowany i kosztowny. W rzeczywistości, koszty są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak poziom złożoności strony www, ilość treści czy funkcjonalności dodatkowych, które muszą zostać stworzone, a także od tego, czy decydujemy się na zatrudnienie freelancerów, agencji, czy robimy to samodzielnie.

Kiedy warto zdecydować się na przebudowę strony?

Przebudowa strony internetowej to nie tylko zmiana jej wyglądu, ale także poprawa funkcjonalności i dostosowanie do nowych standardów technologicznych. Jeżeli Twoja strona ładuje się dłużej niż 3 sekundy, jest to już powód do tego aby zacząć myśleć o jej przebudowie. Badania firmy Deloitte pokazują, że nawet najmniejsza poprawa czasu ładowania strony www może znacznie zwiększyć wskaźnik konwersji. Inne powody do przeprowadzenia przebudowy to niski współczynnik konwersji, brak komunikacji z użytkownikami, czy po prostu chęć wyróżnienia się na tle konkurencji.

Dlaczego koszty projektowania stron internetowych wzrosły

W dzisiejszych czasach, niezależnie od branży, konkurencja jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z tym, coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w nowoczesne i responsywne strony internetowe. Wzrost kosztów projektowania stron internetowych jest związany z rosnącym zapotrzebowaniem na strony o wysokiej jakości, które są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale także funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

Wzrost kosztów jest również wynikiem ciągłego rozwoju technologii. Nowe narzędzia i techniki projektowania stron internetowych, optymalizacja pod kątem SEO czy integracja z mediami społecznościowymi, wymagają od projektantów i deweloperów ciągłej nauki i doskonalenia umiejętności. To z kolei przekłada się na wyższe stawki za ich usługi.

Czynniki wpływające na koszt przebudowy strony www

Koszt przebudowy strony internetowej zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich należą:

  1. Rozmiar strony www: Ilość zakładek, które mają być na stronie, wpływa na koszt przebudowy. Więcej zakładek oznacza więcej pracy, co z kolei przekłada się na wyższy koszt.
  2. Złożoność strony: Złożoność strony www, tzn. ilość funkcji, które ma ona pełnić, wpływa na koszt. Strony z wieloma niestandardowymi funkcjonalnościami, takimi jak sklep internetowy, blog, moduł wielojęzyczności, czy różnego rodzaju kalkulatory (fotowoltaika) itp., są zazwyczaj droższe w przebudowie.
  3. Projekt graficzny: Projekt graficzny strony www, czyli to, jak strona ma wyglądać, również wpływa na koszt. Strony internetowe z unikalnym, niestandardowym projektem graficznym są zazwyczaj droższe.

Koszt samodzielnej przebudowy strony www

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i umiejętności, możesz zdecydować się na samodzielną przebudowę strony internetowej. Jest to najtańsza opcja, ale wymaga dużo pracy i czasu. Bez umiejętności programowania, możesz być ograniczony pod względem funkcjonalności strony www. Mimo to, jest to dobra opcja dla małych firm, które mają ograniczony budżet, ale dysponują czasem.

Samodzielna przebudowa strony internetowej wymaga jednak solidnej wiedzy na temat różnych aspektów tworzenia stron internetowych, takich jak projektowanie UX/UI, optymalizacja SEO, pisanie kodu. Może to również oznaczać konieczność nauki nowych technologii i narzędzi.

Koszt wynajęcia freelancera do przebudowy strony www

Inną opcją jest zatrudnienie freelancera. Pozwoli to na skupienie się na kluczowych celach biznesowych, zamiast na nauce nowych technologii. Koszt zatrudnienia freelancera zależy od jego umiejętności i celów projektu.

Freelancerzy mogą oferować różne stawki, w zależności od swojego doświadczenia, specjalizacji i lokalizacji. Zazwyczaj, freelancerzy są tańsi niż agencje. Należy pamiętać, że pracując z freelancerem, będziesz musiał samodzielnie zarządzać projektem. Oznacza to, że będziesz musiał samodzielnie śledzić postępy, komunikować się z freelancerem i rozwiązywać ewentualne problemy.

Koszt przebudowy strony www przez firmę / agencję

Zatrudnienie agencji do przebudowy strony internetowej daje najwięcej możliwości. Agencje oferują doświadczonych programistów i mają doświadczenie w zarządzaniu projektami. Koszt zatrudnienia agencji jest najwyższy, ale wartość, którą dostajesz, jest zdecydowanie warta inwestycji.

Agencje oferują pełen zakres usług, od projektowania i programowania, po optymalizację SEO, tworzenie treści i marketing. Mają również doświadczenie w pracy z różnymi branżami, co pozwala im dostosować swoje usługi do indywidualnych potrzeb klienta.

Ile kosztuje strona internetowa dla małej firmy?

Koszt strony internetowej dla małej firmy zależy od wielu czynników, takich jak złożoność strony, ilość i rodzaj treści, czy potrzeba integracji z innymi systemami. Wielu ekspertów zgodzi się, że koszt stworzenia strony internetowej dla małej firmy może znacznie się różnić, w zależności od indywidualnych potrzeb i celów firmy.

Na przykład, prosta strona wizytówka z kilkoma podstronami będzie kosztować znacznie mniej niż skomplikowany sklep internetowy z setkami produktów.

Jednak nawet małe firmy powinny traktować swoją stronę internetową jako inwestycję, a nie koszt. Dobra strona internetowa może przyciągnąć nowych klientów, zwiększyć sprzedaż i poprawić wizerunek firmy. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne usługi projektowania stron internetowych, nawet jeśli na początku wydają się one kosztowne.

Wnioski

Przebudowa strony internetowej to inwestycja, która może przynieść znaczne korzyści. Warto jednak pamiętać, że koszty są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Przed podjęciem decyzji o przebudowie strony www, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości, aby wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Pamiętaj, że strona internetowa to kluczowy element twojego biznesu online. Nie oszczędzaj na jej projektowaniu i rozwoju.

5/5 - (1 vote)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Wordpress VS Zyro
WordPress VS Zyro – krótkie porównanie narzędzi do tworzenia stron internetowych
Strony na WordPressie – jak zablokować spam z formularza kontaktowego?
Strony na WordPressie – jak zablokować spam z formularza kontaktowego?
Własny sklep internetowy
Własny sklep internetowy

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona