Sklep internetowy – porównanie pluginów do WordPress
E-commerce
0

Sklep internetowy – porównanie pluginów do WordPress

Sklep internetowy WordPress – czy to dobry pomysł?

Wybór odpowiedniego rozwiązania eCommerce jest kluczowy dla firmy, która chciałaby założyć sklep internetowy. Lepsza platforma oznacza więcej możliwości rozwoju. Firmy często tracą pieniądze, ponieważ nie przeprowadziły odpowiednich testów i rozeznania na etapie wyboru platformy eCommerce do założenia sklepu internetowego.

W tym artykule postaram się krótko porównać kilka popularnych wtyczek e-commerce do WordPressa.

Plugin sklepu internetowego – na jakie czynniki zwrócić uwagę?

Ponieważ branża eCommerce kwitnie, w internecie znajdziesz dziesiątki różnych wtyczek e-commerce do WordPressa, które umożliwią Ci dodanie funkcjonalności sklepu internetowego do Twojej strony www. Istnieje jednak kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej wtyczki:

  1. Łatwość użycia

Niezależnie od tego, czy chcesz dodawać produkty, tworzyć kupony rabatowe, umożliwić opcje darmowej dostawy czy wykonywać inne zadania, łatwy i intuicyjny interfejs użytkownika pozwoli zaoszczędzić Ci dużo czasu przy wykonywaniu tych samych powtarzalnych czynności.

  1. Wsparcie

Przed wybraniem platformy eCommerce musisz dokładnie sprawdzić, czy wtyczka jest nadal aktualizowana i utrzymywana przez developera.

  1. Ilość dodatków

W twoim interesie leży wybór wtyczki eCommerce, która oferuje szeroki wybór dodatków i integracji (integracje z płatnościami online, kurierami, hurtowniami itp.). Będziesz potrzebował tych narzędzi, aby efektywniej zarządzać i rozwijać swój sklep internetowy

Jakie pluginy sklepu internetowego będziemy porównywać?

Teraz, gdy wiesz na jakie czynniki zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania dla Twojego sklepu internetowego czas przedstawić zalety poszczególnych platform. Oto lista wtyczek, które będę chciał krótko omówić:

  • WooCommerce
  • Easy Digital Downloads
  • WP eCommerce

Sklep internetowy WordPress + WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza wtyczka eCommerce dla WordPressa. Jest to najbardziej kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia sprzedaż zarówno produktów cyfrowych, jak i fizycznych na stronie www opartej na WordPressie. Dzięki setkom bezpłatnych i płatnych rozszerzeń do WooCommerce możemy dość szybko rozszerzyć funkcjonalności swojego sklepu internetowego.

WooCommerce posiada wbudowane narzędzia do łatwego zarządzania stanami magazynowymi, obliczania kosztów wysyłki. Wtyczkę możemy w prosty sposób zintegrować
z wieloma polskimi dostawcami płatności internetowych jak Przelewy24 czy PayU.

Sklep internetowy WordPress + Easy Digital Downloads

Easy Digital Downloads (często nazywane EDD) to proste i intuicyjne rozwiązanie do zarządzania sprzedażą produktów cyfrowych z poziomu WordPressa. Tak, WooCommerce również oferuje taką funkcjonalność, ale EDD ma więcej funkcji skoncentrowanych na sprzedaży cyfrowych takich jak ebooki czy audiobooki, a interfejs wtyczki jest znacznie prostszy w porównaniu z Woocommerce. Tak więc, jeśli sprzedajesz tylko takie produkty cyfrowe jak książki, pliki graficzne CDR lub klipy audio czy wideo  powinieneś rozważyć wykorzystanie EDD do założenia swojego sklepu internetowego.

Wtyczka jest bardzo dobrze udokumentowana – istnieją darmowe fora, filmy czy samouczki w formie wideo. Dla użytkowników premium istnieje również opcja wsparcia priorytetowego.

Sklep internetowy WordPress + WP eCommerce

WP eCommerce jest najstarszą wtyczką eCommerce do WordPressa, ale nie jest tak popularna jak WooCommerce. Ma wiele gotowych funkcjonalności, które pozwalają stworzyć od podstaw piękny sklep internetowy. Oferuje integrację z wieloma dostawcami płatności internetowych (obsługuje polskie Przeley24). Główną wadą tego pluginu były często pojawiające się błędy. To spowodowało, że ludzie zaczęli się przerzucać na inne platformy (np. WooCommerce czy Prestashop). Kolejną wadą jest mała ilość modułów dodatkowych w stosunku do WooCommerce. Poza tym wygląda na to, że wtyczka nie jest wspierana od dłuższego czasu przez developerów. Ostatnia aktualizacja pojawiła się jakiś rok temu.

Sklep internetowy – porównanie pluginów do WordPress

5/5 - (7 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Sklepy internetowe – wskaźniki ecommerce które powinieneś  śledzić
Sklepy internetowe – wskaźniki ecommerce które powinieneś śledzić
Tworzenie sklepów internetowych – jakie elementy mają wpływ na cenę?
Tworzenie sklepów internetowych – jakie elementy mają wpływ na cenę?
Tworzenie sklepu internetowego – na jakie elementy zwrócić uwagę?
Tworzenie sklepu internetowego – na jakie elementy zwrócić uwagę?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona