Sklepy internetowe – trendy na rok 2022
E-commerce
0

Sklepy internetowe – trendy na rok 2022

W wyniku pandemii eksperci przewidują, że rok 2022 stanie się pierwszym rokiem sprzedaży internetowej o wartości bilionów dolarów.

Z uwagi na wszechobecne nakazy pozostania w domu wiele osób przekonało się do zakupów w internecie a sklepy internetowe stały się jeszcze bardziej popularne niż dotychczas.

Poniżej opiszę kilka najważniejszych trendów, które będą dotyczyły sklepów internetowych i branży ecommerce w 2022 roku.

Chatboty w sklepach internetowych

W miarę jak technologia uczenia maszynowego staje się coraz bardziej dopracowana, marki zaczną wykorzystywać sztuczną inteligencję i automatyzację, aby poprawić wrażenia klientów. Przykładem tego narzędzi są chatboty — oprogramowanie, które może komunikować się z kupującymi za pośrednictwem interfejsu czatu na żywo. Chatboty zapewniają natychmiastową obsługę klienta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wiele metod płatności w sklepie internetowym

Klienci chcą mieć możliwość wyboru preferowanej metody płatności podczas zakupów w sklepie internetowym. Firmy, które dywersyfikują opcje płatności,  są bardziej skłonne do budowania zaufania, ograniczania porzucania koszyków i zachęcania klientów do większych wydatków na zakupy. Wielu kupujących poszukuje większej elastyczności podczas zakupów w internecie.

Media społecznościowe jako kanał sprzedaży

W 2021 r. nastąpił duży wzrost liczby sprzedawców korzystających z mediów społecznościowych jako narzędzia sprzedaży. Firmy w Chinach były pionierami w sprzedaży produktów przy pomocy mediów społecznościowych – wszystko po to aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów.

W chwili obecnej większość platform mediów społecznościowych opracowała funkcje, które pozwalają użytkownikom kupować produkty bez opuszczania aplikacji / portalu. Taka wygoda sprawia, że ​​zakupy jeszcze łatwiejsze dla konsumenta i bardziej dochodowe dla sprzedawcy. Przewiduje się, że sprzedaż w mediach społecznościowych osiągnie  79,6 mld USD  w 2025 r., co zapewni sprzedawcom kolejny bardzo dochodowy kanał sprzedaży..

Wyszukiwanie głosowe

Wyszukiwanie głosowe zyskuje na popularności, co bezpośrednio wpływa na wyniki wyszukiwania i zakupy internetowe. Właściciele sklepów internetowych muszą być świadomi zmian, które zachodzą w wyszukiwarce, aby mogli optymalizować swój sklep pod kątem wyszukiwania głosowego na telefon komórkowy, nadając priorytet rodzajom informacji, o które proszą ludzie, takim jak strona internetowa, adres fizyczny, numer kontaktowy czy godziny pracy.

Nowe rynki i szybsze kanały dystrybucji

Duże portale takie jak Allegro, Amazon czy Ebay, są zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem dla mniejszych sklepów internetowych. Oferują one nowy kanał dystrybucji dla szerokiego grona odbiorców, ale sprzedawcy którzy oferują tam swoje produkty są co jakiś czas obarczani dodatkowymi opłatami i kosztami. Wydaje się jednak, że ten trend cały czas się rozwija i duże platformy handlowe będą rosły w siłę.

Video marketing w sklepach internetowych

Filmy wideo są skutecznym narzędziem promowania produktów i przyciągania nowych klientów do sklepu internetowego. Jeśli posiadasz już sklep internetowy rozważ tworzenie i umieszczanie filmów zarówno w mediach społecznościowych, jak i w kluczowych sekcjach Twojej witryny, takich jak strona główna czy strona z informacjami o konkretnym produkcie. Filmy z „unboxingu”, samouczki, objaśnienia i treści tworzone przez innych użytkowników to przykłady filmów, które pomóc kolejnym potencjalnym klientom w podjęciu decyzji o zakupie w Twoim sklepie internetowym.

5/5 - (2 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
sklep internetowy
PrestaShop VS WooCommerce – Porównanie sklepów internetowych
jak-powinien-wygladac-opis-produktu-w-sklepie-internetowym
Jak powinien wyglądać opis produktu w sklepie internetowym?
sklepy internetowe
Sklepy internetowe: OpenCart czy WooCommerce – porównanie

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona