Skuteczne pozycjonowanie sklepów on-line
SEO/SEM
0

Skuteczne pozycjonowanie sklepów on-line

Pozycjonowanie stron WWW jest skutecznym i popularnym zabiegiem z zakresu e-marketingu. Jego celem jest umieszczenie wybranej strony WWW na czołowej pozycji w wynikach prezentowanych użytkownikom przez wyszukiwarki internetowe. Opiera się na słusznym założeniu, że większość użytkowników będzie przeglądać witryny w kolejności przedstawionej przez wyszukiwarkę. Zatem strony pozycjonowane nisko mają dużo mniej odwiedzin.

Istnieje szereg metod ułatwiających użytkownikom odnajdywanie informacji i przyczyniających się do poprawy wyników w wyszukiwarkach. Do najskuteczniejszych należy rodzaj wzajemnego polecania się stron o podobnej tematyce poprzez umieszczanie lików i banerów czy wpisywanie do katalogów tematycznych. Inne to upraszczanie nawigacji przez rezygnację z funkcji wymagających instalowania w komputerze użytkownika dodatkowych programów, stworzenie mapy strony, dobre opisanie elementów strony, wszelkich odnośników, stosowanie zrozumiałych, logicznie skonstruowanych adresów.

Takie działania służą pozyskaniu większej liczby osób wchodzących na daną stronę. Bowiem tworzenie stron z myślą o wyszukiwarkach a nie o użytkownikach zawsze przyniesie w końcu skutek odwrotny od zakładanego. Sztuczki używane do poprawienia rankingu w wyszukiwarkach mogą obrócić się przeciwko webmasterowi powodując, że wyszukiwarka w ogóle odrzuci taką stronę i nie będzie jej prezentować. Dużą ostrożność należy wykazywać w przypadku nieautoryzowanych programów komputerowych. Wyszukiwarki takie jak Google mogą to zakwalifikować jako naruszenie warunków korzystania z ich usług.

Rate this post
Podobne posty
Zalety pozycjonowania
Zalety pozycjonowania
Parę słów na temat SEO
Parę słów na temat SEO
Strony WWW – FAQ a pozycjonowanie
Strony WWW – FAQ a pozycjonowanie
Call Now Button