Czym jest Long Tail Seo?
SEO/SEM
0

Czym jest Long Tail Seo?

Long Tail Keywords czy inaczej frazy kluczowe z tzw. długiego ogona to szczegółowe frazy kluczowe składające się z przynajmniej 3 słów, precyzyjnie określające potrzeby użytkownika. Strategia pozycjonowania fraz z długiego ogona jest często wykorzystywana przy pozycjonowaniu sklepów internetowych.

Cechy fraz kluczowych z długiego ogona

Pytanie numer jeden brzmi: co sprawia, że ​​słowo dana fraza kluczowa jest frazą z tzw. długiego ogona? Oto 4 cechy, które charakteryzują takie właśnie frazy:

  1. Fraza składa się z przynajmniej kilku słów (3 i więcej) – nie każdy zlepek słów kluczowych staje się automatycznie frazą z długiego ogona. Frazy te są znacznie bardziej szczegółowe, dlatego intencja użytkownika jest bardzo jasna.
  2. Mała liczba wyszukiwań – ze względu na specyfikę mniej osób szuka w internecie fraz z długiego ogona. Z technicznego punktu widzenia frazy te nie są więc zbyt popularne.
  3. Niska konkurencja – powszechnie przyjmuje się, że im niższa popularność, tym niższa konkurencja słów kluczowych, ale nie zawsze tak jest. Niektóre frazy kluczowe z długiego ogona mają wiele firm, które rywalizują o najwyższe miejsce w rankingu wyszukiwarki Google.
  4. Wysoki współczynnik konwersji – ponieważ frazy kluczowe z długiego ogona są zwykle bardzo szczegółowe to wyniki wyszukiwania zwykle bardziej odpowiadają intencjom osoby wyszukującej. Innymi słowy, Google przedstawia osobom wyszukującym dokładnie takie wyniki, jakich oczekują. Z tego powodu strony z wysoką pozycją w rankingu na daną frazę mają zwykle wyższy współczynnik konwersji.

Dlaczego frazy kluczowe z długiego ogona mają duże znaczenie w SEO?

Według danych Ahrefs , większość zapytań w wyszukiwarce Google składa się z wielu słów i uzyskuje mniej niż 100 wyszukiwań miesięcznie. A ponieważ są to jedne z najważniejszych cech fraz kluczowych z długiego ogona, możemy dojść do wniosku, że są to właśnie takie frazy. Biorąc pod uwagę wszystkie te dane, możemy dojść do wniosku, że frazy kluczowe z długiego ogona mają duży udział w wyszukiwaniach .

W rezultacie możemy zidentyfikować dwa główne powody, dla których warto pozycjonować strony internetowe i kierować reklamy na frazy kluczowe „long tail”. Przede wszystkim rozbudowane słowa kluczowe mają wysoki współczynnik konwersji. Po drugie, frazy „long tail” są łatwiejsze do pozycjonowania, ponieważ ich poziom konkurencji zazwyczaj nie jest wysoki. Na przykład Google generuje 318 000 000 wyników dla frazy „strony internetowe” a dla frazy „tworzenie stron internetowych kielce” 11 700 000.

Nawiasem mówiąc ta sama zasada dotyczy również prowadzenia kampanii reklamowych w Google Ads, których stawki za frazy kluczowe z długiego ogona są generalnie mniejsze.

Jak znaleźć frazy kluczowe „long tail”?

Istnieje wiele sposobów znajdowania  fraz kluczowych z długiego ogona. Autouzupełnianie Google to jeden z najłatwiejszych i najpopularniejszych sposobów uzyskiwania nowych pomysłów na słowa kluczowe. Istotnym aspektem autouzupełniania Google jest to, że możesz dodać dowolny znak do wyszukiwania i za każdym razem uzyskać inne wyniki.

Czym jest Long Tail Seo?

Inna przydatna funkcja Google „Podobne wyszukiwania” dostarczy jeszcze więcej pomysłów na frazy kluczowe „long tail” w oparciu o podobne wyszukiwania  w odniesieniu do wprowadzonego przez użytkownika zapytania.

Czym jest Long Tail Seo?

 

Innymi narzędziami, które mogą pomóc w wyszukiwaniu fraz z długiego ogona są np. Google Trends, Ubersuggest czy answerthepublic.com

Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Strony www – optymalizacja współczynnika konwersji
Strony www – optymalizacja współczynnika konwersji
Jak zwiększyć ruch na stronie www
Jak zwiększyć ruch na stronie www
Sieci społecznościowe
Sieci społecznościowe i ich wpływ na pozycję w Google

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button