strona www dla lekarza
Tworzenie stron WWW
0

Strona www dla lekarza – ważne elementy

Sektor medyczny jest jednym z największych sektorów gospodarki z wieloma organizacjami medycznymi, prywatnymi firmami i przychodniami, które są odpowiedzialne za zdrowie światowej populacji. Mimo to do niedawna sektor ten stanowił jedną z ostatnich branż, które stawiały na obecność w Internecie.

Dziś postaram się opisać kilka istotnych wskazówek i wskazać ważne elementy, które powinny zawierać strony www dla lekarzy, przychodni czy centrum medycznego.

Prosta, intuicyjna nawigacja

Nawigacja jest jednym z kluczowych elementów projektu strony www, który jest zwykle pomijany lub traktowany po macoszemu. Z reguły strony www z branży medycznej to wielostronicowe witryny z dużą ilością treści, dlatego optymalizacja mechanizmu nawigacyjnego w tym przypadku powinna być priorytetem.  Medyczne strony www są często odwiedzane przez osoby starsze, które nie są już w dobrym zdrowiu, dlatego takie osoby powinny bez trudu znaleźć potrzebne informacje na stronie internetowej.

Pełne dane kontaktowe

Na medycznych stronach www ważne jest to, aby informacje kontaktowe były jak najbardziej dostępne. Pacjent nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem numeru telefonu czy adresu gabinetu lekarskiego. Zazwyczaj dane kontaktowe na stronach internetowych z branży medycznej znajdują się w nagłówku lub stopce ewentualnie o osobnej zakładce „Kontakt”.

Główne usługi

Na stronach www z branży medycznej powinny być zawarte wyraźne informacje o tym jakie zabiegi czy usługi oferuje dana placówka medyczna.

Informacje o lekarzach

Aby medyczna strona internetowa była wiarygodna powinna zawierać szczegółowe informacje o lekarzach pracujących w danej placówce, ich doświadczeniu i osiągnięciach.  Warto rozważyć również wprowadzenie funkcji wyszukiwania, która pomoże pacjentom znaleźć lekarzy według ich nazwisk czy specjalizacji.

Cennik

Sekcja lub zakładka z cennikiem to niezbędny element każdego projektu medycznej strony www. Jeśli Twój podmiot świadczy bardzo szeroki wachlarz zabiegów i usług medycznych, możesz rozważyć przekonwertowanie cennika na format .xls lub .pdf i udostępnić go jako plik do pobrania.

Opinie pacjentów

Czy Twoi pacjenci są zadowoleni z wyników leczenia w Twojej placówce? Pozwól im napisać opinię! Pozytywne opinie pacjentów mogą przekonać inne osoby do skorzystania usług w Twoim gabinecie.  Pamiętajmy jednak o tym, że rolą sekcji „Opinie” na stronie www nie jest chwalenie się,  ale udowodnienie tego, że dbamy o pacjentów.

Animacje i elementy interaktywne

Trend związany z wykorzystaniem animacji w projektach stron internetowych „narodził się” kilka lat temu i pozostaje aktualny do teraz. Małe animowane elementy bardzo dobrze łączą się z innymi trendami w projektowaniu medycznych stron www usprawniając proces interakcji potencjalnego pacjenta ze stroną internetową.

Neutralne kolory

Neutralna paleta kolorów jest coraz częściej wykorzystywana przy tworzeniu medycznych stron internetowych. Kolory neutralne to przede wszystkim szarobrązowy, piaskowy, beżowy, kremowy i biały. Jednak kolory neutralne to nie tylko beże, odcienie brązu i biel. Do neutralnych zalicza się wiele innych barw, od jasnych, po te ciemniejsze.

Neutralne kolory powodują, że potencjalni pacjenci czują się bardziej spokojni, zwiększając tym samym ich zaufanie zawartości witryny internetowej jak i samej placówki medycznej.

Czcionki jako element projektu medycznej strony www

Moda na minimalizm, a także technologiczna ekspansja urządzeń mobilnych, pozwoliły tekstowi być niezależnym elementem projektu strony internetowej. Ze względu na potrzebę optymalizacji witryn pod kątem ekranów mobilnych czcionki stały się znacznie większe, często zajmują główną część strony internetowej. W momencie kiedy czcionki dobrze wyglądają na wyświetlaczach smartfonów i tabletów nic nie odwraca uwagi potencjalnych pacjentów od informacji, które powinni znaleźć na stronie www.

Wnioski

Strony www dla lekarzy muszą być przemyślane.Powyżej wymieniłem ważne elementy i opisałem kilka wskazówek, które pozwolą na zaprojektowanie nowoczesnej i intuicyjnej medycznej strony internetowej.  Należy jednak pamiętać , że tworzenie stron internetowych dla placówek i gabinetów medycznych jest bardzo trudnym zadaniem, które wymaga specjalnego podejścia. Jeśli więc potrzebujesz nowoczesnej strony www dla swojego gabinetu medycznego zapraszamy do kontaktu z nami

4.9/5 - (27 votes)
Podobne posty
Tworzenie strony internetowej – WordPress VS Webflow
Tworzenie strony internetowej – WordPress VS Webflow
Koszt strony internetowej – czynniki mające znaczący wpływ na cenę strony www
Koszt strony internetowej – czynniki mające znaczący wpływ na cenę strony www
Format WEBP – co to jest, jakie ma zalety i wady?
Format WEBP – co to jest, jakie ma zalety i wady?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona