Strony www – ważne elementy strony głównej
Tworzenie stron WWW
0

Strony www – ważne elementy strony głównej

Projektując stronę www w dzisiejszym świecie biznesu musisz myśleć o wielu istotnych rzeczach, które są bardzo ważne dla użytkowników, w tym Twoich potencjalnych klientów.

Projekt strony głównej witryny jest ważnym elementem, ponieważ całość musi być atrakcyjna wizualnie dla użytkowników i mieć dobre UX (więcej o tym co to jest UX znajdziecie we wpisie: Jak zadbać o UX w sklepie internetowym?)

Zastanów się czy strona główna Twojej witryny robi właściwe pierwsze wrażenie.

W dzisiejszym artykule opiszę krótko kluczowe elementy, które powinna zawierać praktycznie każda strona główna.

Logo i elementy brandingowe

Prawie wszystkie strony www, które odwiedzasz, mają logo. W rzeczywistości wiele z nich można rozpoznać po samych logotypach. To wiele mówi o sile danej marki.

Logotypy zwykle pojawiają się w lewym górnym rogu strony głównej, ponieważ to właśnie tam przyciągają uwagę użytkownika. Możesz również wyśrodkować swoje logo na pasku nawigacyjnym lub w górnej części strony.

Wezwania do działania (CTA)

Wszystkie strony www mają jakieś cele, które zwykle obejmują także konwersje. Może to oznaczać zachęcenie użytkowników do zakupu, przekazania adresu email i wielu innych rzeczy. Wezwanie do działania (CTA) to może być przycisk lub zwykły tekst, ale musi on wyróżniać się na tle pozostałych elementów na stronie głównej. Należy też pamiętać, że posiadanie więcej niż 2 wezwań do działania na stronie głównej witryny może tylko zdezorientować użytkownika.

Aby wezwanie do działania było skuteczne należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Przyciski wezwania do działania powinny być dobrze widoczne
  • Wezwanie do działania powinno być wystarczająco duże, ale nie przesadnie duże, aby cała strona www nie wyglądała na nieproporcjonalną
  • Kolor wezwania do działania powinien się wyróżniać, ale powinien być również spójny z ogólną kolorystyką witryny

Czytelne menu nawigacyjne

O ile Twoja strona www nie jest witryną typu One Page to użytkownicy będą potrzebować menu do poruszania się po niej. Menu powinno być pierwszą rzeczą, którą internauci zobaczą na stronie głównej. Powinno być ono czytelne i łatwe w użyciu.

Dane kontaktowe

Ile razy potrzebowałeś kontaktu do wsparcia technicznego lub obsługi klienta, ale nie mogłeś znaleźć tych danych na stronie www? Nie stawiaj swoich potencjalnych klientów w takiej samej sytuacji. Użytkownicy powinni mieć możliwość łatwego znalezienia danych kontaktowych na stronie głównej witryny. Podając dane kontaktowe możesz uwzględnić numer telefonu i dane adresowe oraz email ewentualnie fax.

Elementy budujące zaufanie

Na stronie głównej dobrze jest umieścić elementy, które będą budować zaufanie do Twojej firmy. Mogą to być np. logotypy obecnych klientów, referencje, opinie czy certyfikaty.  Takie elementy zwiększają wiarygodność, świadczą o jakości Twojej pracy i kreują Twój wizerunek jako eksperta w swojej dziedzinie i zaufanego partnera biznesowego.

Linki do mediów społecznościowych

Jeśli chcesz, aby ludzie śledzili Twoją firmę w mediach społecznościowych umieść na stronie głównej linki prowadzące do tychże właśnie mediów społecznościowych. Linki te muszą być umieszczone w miejscu, gdzie internauci będą mogli je łatwo znaleźć (najczęściej będzie to nagłówek lub stopka).

5/5 - (8 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
tworzenie stron www trendy 2019
Tworzenie stron www – trendy w 2019 roku, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu w Internecie
Najbardziej irytujące elementy na stronach www
Najbardziej irytujące elementy na stronach www
Reklama odsłonowa na stronie WWW
Reklama odsłonowa na stronie WWW

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona