Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze  zaprojektować?
Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze  zaprojektować?
Tworzenie stron WWW
0

Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze zaprojektować?

Strony internetowe stanowią bardzo ważny element obecności w internecie dla większości lokalnych firm. Jednak pomimo zasadniczej roli strony www w marketingu online, zdecydowana większość małych i średnich firm nadal ma trudności z zaprojektowaniem witryny, którą będzie można łatwo znaleźć w wynikach wyszukiwania i która dostarczy użytkownikom odpowiednich informacji, zapewniając przy tym ich zaangażowanie. W dzisiejszym wpisie wymienię kilka najważniejszych elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie projektowania strony www dla firmy lokalnej.

Zaprojektuj stronę www tak aby dane kontaktowe były widoczne i spójne

Umieszczenie danych kontaktowych w widocznym miejscu na stronie internetowej wydaje się oczywiste, ale statystyki nadal pokazują, że wiele firm zaniedbuje ten ważny element swojej witryny. Ważne jest, aby nie chować informacji kontaktowych w sekcji” O nas” lub „Kontakt” na swojej stronie, ponieważ utrudnia to znalezienie. Informacje kontaktowe powinny być umieszczone w widocznym miejscu (np. w nagłówku lub w stopce ) i powinny być dostępne z poziomu każdej zakładki.

Pamiętaj również o tym, aby informacje kontaktowe zamieszczone na stronie www były spójne z informacjami wyświetlanymi w Mapach Google oraz innych lokalnych katalogach firm. Warto poświęcić czas na aktualizację tych danych (dane teleadresowe, godziny pracy), aby dostarczyć swoim potencjalnym klientom najbardziej aktualne i wiarygodne informacje.

Dodaj do strony www czat i formularze kontaktowe

Formularze kontaktowe i czat z biurem obsługi klienta to kolejny świetny sposób na zachęcenie internautów do współpracy z Twoją firmą. Tego typu forma komunikacji z klientem ułatwia szybkie uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytania. Ponadto wykorzystanie formularzy kontaktowych możliwość sortowania wiadomości według typu zapytań i pomaga w ten sposób uporządkować skrzynkę odbiorczą.

Dodatkowe zalety zarówno czatu, jak i formularzy kontaktowych polegają również na tym, że oba te mechanizmy wymagają od klienta podania podstawowych informacji kontaktowych. Dane te możemy później wykorzystać do przygotowania spersonalizowanych ofert lub mailingów.

Wykorzystaj animacje interfejsu użytkownika

Animacje interfejsu użytkownika są dobrym sposobem na zapewnienie intuicyjnej obsługi strony internetowej. Wykorzystując mikro-animacje w projekcie strony www, możesz pomóc użytkownikom potwierdzić, że podjęte przez nich działania doprowadzą do oczekiwanych rezultatów.

Na przykład, gdy użytkownik najedzie myszką lub kliknie element, to jeśli w tym momencie pojawi się odpowiednia animacja, taka jak zmiana koloru, to wtedy użytkownik będzie wiedział, że po kliknięciu danego elementu nastąpi jakaś akcja (np. wysłanie formularza kontaktowego).

Animacje tego typu dają szansę na wykazanie się kreatywnością przy projektowaniu witryny i przyciągnięcie uwagi użytkownika. Wywołują reakcję użytkownika i dlatego zachęcają go do dalszego pozostania w witrynie.

Projekt strony www – rzeczy, których lepiej unikać

Elementy flash

Był czas, kiedy technologia flash była bardzo popularna, ale w dzisiejszych czasach praktycznie nie wykorzystuje się jej na stronach internetowych (pomijając strony internetowe
z grami online dla dzieci), ponieważ nie jest wspierana przez urządzenia mobilne.

Muzyka w tle

Chyba nikt nie lubi muzyki w tle, która jest odtwarzana automatycznie zaraz  po wejściu na stronę internetową. O ile nie chcesz zirytować swojego potencjalnego klienta, unikaj tego typu rozwiązań.

Materiały wideo odtwarzane bezpośrednio z serwera

Jeśli chcesz dodać kilka filmów wideo do swojej witryny, skorzystaj z odpowiednich platform takich jak YouTube lub Vimeo, a następnie umieść odpowiednie odtwarzacze na swojej stronie internetowej. Jest to znacznie lepsza opcja niż przesyłanie materiałów wideo bezpośrednio na serwer www.


Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio

Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze  zaprojektować?
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Bądź widoczny w Internecie! Nasza oferta
Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze  zaprojektować?
Strony www – ważne elementy strony głównej
strony www typy
Typy stron www

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze  zaprojektować?
Nowa strona internetowa dla GOPS Łopuszno

Dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łopusznie stworzyliśmy nową stronę internetową.

Zamknij