Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze  zaprojektować?
Tworzenie stron WWW
0

Strony internetowe dla lokalnych firm – jak je dobrze zaprojektować?

Strony internetowe stanowią bardzo ważny element obecności w internecie dla większości lokalnych firm. Jednak pomimo zasadniczej roli strony www w marketingu online, zdecydowana większość małych i średnich firm nadal ma trudności z zaprojektowaniem strony www, którą będzie można łatwo znaleźć w wynikach wyszukiwania i która dostarczy użytkownikom odpowiednich informacji, zapewniając przy tym ich zaangażowanie. W dzisiejszym wpisie wymienię kilka najważniejszych elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie projektowania stron www dla firm lokalnych.

Projektuj strony internetowe dla firm tak aby dane kontaktowe były widoczne i spójne

Umieszczenie danych kontaktowych w widocznym miejscu na stronie internetowej wydaje się oczywiste. Statystyki nadal pokazują, że wiele firm zaniedbuje ten ważny element swojej witryny. Ważne jest, aby nie chować informacji kontaktowych w sekcji” O nas” lub „Kontakt” na swojej stronie. Utrudnia to znalezienie najbardziej podstawowych i istotnych informacji. Informacje kontaktowe powinny być umieszczone w widocznym miejscu (np. w nagłówku lub w stopce ). Powinny być dostępne z poziomu każdej zakładki.

Pamiętaj również o tym, aby informacje kontaktowe zamieszczone na stronie www były spójne z informacjami wyświetlanymi w Mapach Google oraz innych lokalnych katalogach firm. Warto poświęcić czas na aktualizację tych danych (dane teleadresowe, godziny pracy), aby dostarczyć swoim potencjalnym klientom najbardziej aktualne i wiarygodne informacje.

Zadbaj o to aby strony internetowe firm zawierały czat i formularze kontaktowe

Formularze kontaktowe i czat z biurem obsługi klienta to kolejny świetny sposób na zachęcenie internautów do współpracy z Twoją firmą. Tego typu forma komunikacji z klientem ułatwia szybkie uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytania. Ponadto wykorzystanie formularzy kontaktowych możliwość sortowania wiadomości według typu zapytań i pomaga w ten sposób uporządkować skrzynkę odbiorczą.

Dodatkowe zalety zarówno czatu, jak i formularzy kontaktowych polegają również na tym, że oba te mechanizmy wymagają od klienta podania podstawowych informacji kontaktowych. Dane te możemy później wykorzystać do przygotowania spersonalizowanych ofert lub mailingów.

Wykorzystaj na stronach www animacje interfejsu użytkownika

Animacje interfejsu użytkownika są dobrym sposobem na zapewnienie intuicyjnej obsługi strony internetowej. Wykorzystując mikro-animacje w projekcie strony www, możesz pomóc użytkownikom potwierdzić, że podjęte przez nich działania doprowadzą do oczekiwanych rezultatów.

Na przykład, gdy użytkownik najedzie myszką lub kliknie element, to jeśli w tym momencie pojawi się odpowiednia animacja, taka jak zmiana koloru. Wtedy użytkownik będzie wiedział, że po kliknięciu danego elementu nastąpi jakaś akcja (np. wysłanie formularza kontaktowego).

Animacje tego typu dają szansę na wykazanie się kreatywnością przy projektowaniu witryny i przyciągnięcie uwagi użytkownika. Wywołują reakcję użytkownika i dlatego zachęcają go do dalszego pozostania w witrynie.

Projekty stron internetowych dla firm – rzeczy, których lepiej unikać

Elementy flash

Był czas, kiedy technologia flash była bardzo popularna, ale w dzisiejszych czasach praktycznie nie wykorzystuje się jej na stronach internetowych (pomijając strony internetowe z grami online dla dzieci). Technologia ta nie jest już wspierana przez urządzenia mobilne.

Muzyka w tle

Chyba nikt nie lubi muzyki w tle, która jest odtwarzana automatycznie zaraz  po wejściu na stronę internetową. O ile nie chcesz zirytować swojego potencjalnego klienta, unikaj tego typu rozwiązań.

Materiały wideo odtwarzane bezpośrednio z serwera

Jeśli chcesz dodać kilka filmów wideo do swojej witryny, skorzystaj z odpowiednich platform takich jak YouTube lub Vimeo. Następnie umieść odpowiednie odtwarzacze na swojej stronie internetowej. Jest to znacznie lepsza opcja niż przesyłanie materiałów wideo bezpośrednio na serwer www.


Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio

Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Własny sklep internetowy
Własny sklep internetowy
Dodatkowe elementy na stronach www
Dodatkowe elementy na stronach www
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button