tworzenie stron www trendy 2019
Tworzenie stron WWW
0

Tworzenie stron www – trendy w 2019 roku, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu w Internecie

Jak będą wyglądać nowoczesne strony www w 2019 roku?

Aktualne trendy w tworzeniu stron www mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Twojego biznesu w Internecie. Strona www wyglądająca elegancko i nowocześnie może stać się przestarzała w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dlatego znajomość różnicy między trendem w branży a chwilową modą jest tak ważna przy projektowaniu strony www.

Rok 2019 to przede wszystkim zwrócenie uwagi na:

  • szybkość ładowania witryny,
  • optymalizację mobilnej wersji strony www,
  • przyciągające wzrok proste projekty stron z asymetrycznymi układami,
  • tła wideo jako elementy stron internetowych

 

Szybkość ładowania strony www

Tworzenie stron www – trendy w 2019 roku, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu w Internecie

Z badań przeprowadzonych przez Akamai i Gomez.com, wynika że 50% użytkowników Internetu oczekuje na załadowanie witryny około trzech sekund a jeśli witryna ładuje się dłużej opuszcza ją. Strony internetowe muszą ładować się szybciej, więc firmy tworzące strony internetowe muszą priorytetowo traktować szybkość ładowania podczas wdrażania projektu. Dni gigantycznych zdjęć, nieskompresowanych filmów i całej masy niepotrzebnych Javascriptów są już za nami.

Asymetryczny układ strony www

Kiedy mówimy o asymetrycznym układzie strony www, odnosi się to do systemu siatki, który był używany od dziesięcioleci we wszelkiego rodzaju projektach, od projektów stron internetowych, przez projekty gazet, aż po projekty reklam zewnętrznych. System siatki pomagał projektantowi łatwo zachować wyrównanie, spójność i symetrię podczas dodawania kolejnych elementów do projektu.

Asymetryczne elementy na stronach www pomagają zaangażować użytkowników i wskazują na najważniejsze części witryny. Korzystając z kolorów, kształtów, tekstur i obrazów dynamicznych możemy skierować uwagę internautów w nowy, angażujący sposób na treści lub wezwania do działania, które powinni znaleźć. Użycie warstw o ​​różnych kolorach i fakturach, powtarzanie nieregularnych wzorów, użycie białej przestrzeni i twórcze wykorzystanie typografii tworzy poczucie głębi, które normalnie nie występuje w układach opartych na siatce.

Elementy wideo na stronach www

Tworzenie stron www – trendy w 2019 roku, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu w Internecie

Filmy wideo po prostu bardziej przyciągają uwagę użytkowników niż zwykły tekst czy statyczne obrazy. Trend ten zaczął zyskiwać na popularności w ciągu ostatnich kilku lat wraz z popularyzacją takich platform jak Facebook czy YouTube. Gdy użytkownik trafi na Twoją witrynę, a wideo będzie odtwarzane w tle, prawdopodobnie zostanie ono obejrzane do końca, ponieważ filmy przyciągają uwagę. Im dłużej użytkownik pozostaje na Twojej stronie www, tym bardziej prawdopodobne, że dokona konwersji. To z kolei zwiększa czas spędzany w witrynie, a im wyższy średni czas spędzany w witrynie, tym mniejszy współczynnik odrzuceń.

Siły wideo nie da się wyrazić słowami – filmy przekazują informacje szybko i skutecznie. Jest to szczególnie przydatne, gdy mamy do przekazania użytkownikom złożony komunikat w krótkim czasie.

Żywe kolory

Ten trend nie stracił na popularności przez wiele lat. Wykorzystanie gradientów przy projektowaniu stron internetowych to świetny pomysł. Tło strony z gradientem tworzy wrażenie wyjątkowości i świeżości. Ale należy być tutaj ostrożnym. Gradient jest bardzo złożonym elementem . Jego użycie wymaga doświadczenia i profesjonalizmu.

Mikro-animacje

Mikro-animacje to subtelny, ale zauważalny trend w projektowaniu stron internetowych. Animacje te pomagają użytkownikowi zorientować się, że wykonuje właściwe czynności podczas przeglądania strony www. Czy pamiętasz kiedy ostatnio naciskałeś przycisk wysłania formularza? Po kliknięciu najprawdopodobniej przycisk ten zmienił kolor. Właściwe wykorzystanie mikro- animacji tworzy wizualną hierarchię na stronie internetowej, kierując użytkowników do punktów konwersji.

Chatboty

Tworzenie stron www – trendy w 2019 roku, które przyspieszą rozwój Twojego biznesu w Internecie

W ciągu ostatnich kilku lat interakcja i komunikacja z botami stała się coraz bardziej normalna. Chatboty stają się coraz bardziej powszechne na stronach internetowych.

Kiedy pierwsze boty zaczęły się pojawiać blisko 20 lat temu bardziej utrudniały życie niż rozwiązywały problemy. Ale z biegiem lat boty stały się mądrzejsze dzięki ulepszonej sztucznej inteligencji (AI) i uczeniu maszynowemu. To dlatego Facebook tak dobrze nas zna. Pomagamy Facebookowi dowiedzieć się jak wyglądamy. Dodatkowo facebook korzysta również z danych o naszej lokalizacji i cały czas uczy się naszych nawyków (tego jakie posty czytamy, jakie treści lubimy) dzięki czemu dokładnie wie, które reklamy, wydarzenia i informacje należy wyświetlić jako pierwsze.

Chatboty i uczenie maszynowe będą coraz bardziej usprawniać interakcje użytkownika ze stronami internetowymi. Wkrótce interakcje internetowe staną się jeszcze bardziej płynne. Wyobraź sobie stronę internetową, która już dokładnie wie, czego szuka twój klient, analizując po prostu jego przeszłe interakcje z Twoją stroną www. Obsługa klienta przez Internet stanie się szybsza i wydajniejsza.

Podsumowanie

Wraz ze zmianą trendów rozwija się cała branża tworzenia stron www. Wiedząc jakie trendy obowiązują możemy zachować świeżość i nowoczesność witryny a dodatkowo zwiększyć jej współczynnik konwersji.

 

Zdjęcie: [1] [2]

4.9/5 - (42 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Dobrze zaprojektowana strona internetowa
Dobrze zaprojektowana strona internetowa
Ważne elementy stron internetowych – zalety i wady chatów na stronie www
Ważne elementy stron internetowych – zalety i wady chatów na stronie www
tworzenie stron www - laptop
Tworzenie stron www – dlaczego w tej branży tanio oznacza drogo?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button