Zalety i wady systemu zarządzania treścią Drupal
Drupal
0

Zalety i wady systemu zarządzania treścią Drupal

Jak każdy system zarządzania treścią, również omawiany w tym artykule Drupal ma swoje wady i zalety. Jedni uważają ten system za bardzo dobry, inni wybierają konkurencję. Prawda jest taka, że każdy musi dopasować system pod siebie, a nie odwrotnie, dlatego warto przeanalizować każdy CMS pod kątem wykorzystania w konkretnym przypadku.


 Do zalet systemu Drupal z całą pewnością zaliczyć możemy: 

Zarządzanie wyglądem strony – bardzo łatwo w tym skrypcie możemy modyfikować poszczególne elementy układu strony internetowej. Wykorzystując stworzone (przez siebie bądź osoby trzecie) motywy i szablony możemy stworzyć ładny layout już po kilku minutach pracy.

Bogate funkcjonalności – z Drupalem bez problemu założymy stronę, która umożliwi rejestrację nowym użytkownikom, edytowanie ich profili. Strona posiada również przejrzysty system administracji, zarządzanie menu. Dzięki Drupalowi bez problemu możemy założyć hobbystyczny blog, forum czy stronę typu Facebook w krótkim okresie czasu.

Bogata treść – Drupal daje nam możliwość operowania takimi rodzajami treści jak materiały video, tekst, statystyki, blog czy ankiety, dzięki czemu idealnie nada się do różnego rodzaju stron.

Duża liczba wtyczek, wsparcie techniczne – dzięki temu, że omawiany system CMS jest otwartym oprogramowaniem, w Internecie istnieje kilka tysięcy wtyczek ułatwiających życie każdemu właścicielowi strony opartej na Drupalu. Również wsparcie techniczne na oficjalnej stronie jest do naszej dyspozycji co pozwala łatwo rozwiązywać problemy.

 Do wad systemu Drupal zaliczamy: 

Problemy z instalacją – nie jest ona tak prosta jak w przypadku WordPress czy Joomla i wymaga nieco bardziej zaawansowanej wiedzy niż w przypadku wspomnianej konkurencji.

Wydajność – umieszczając Drupal na stronach obciążonych przez sporą liczbę użytkowników, Drupal może mocno „zmęczyć” serwer, przez co musimy posiadać dobry hosting lub pogodzić się z niedogodnościami dla naszych Użytkowników.

Podobne posty
Dlaczego Drupal CMS?
Dlaczego Drupal CMS?
drupal
Drupal – optymalizacja wydajności strony www
Tworzenie sklepu internetowego na Drupalu – czy to ma sens?
Tworzenie sklepu internetowego na Drupalu – czy to ma sens?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button