Jak zwiększyć ruch na stronie www
Marketing, SEO/SEM, Social Media
3

Jak zwiększyć ruch na stronie www

Aby Twoja firma mogła się rozwijać, musisz stale przyciągać nowych potencjalnych klientów na swoją stronę www. Jednak aby osiągnąć ten cel potrzebne jest opracowanie strategii, a to nie zawsze jest łatwe. Jakiego rodzaju treści przyciągną nowych klientów na Twoją stronę www? W tym artykule przedstawię kilka sposobów na to jak zwiększyć ruch na stronie internetowej i rozwijać swój biznes w internecie.

Dlaczego ruch na stronie www ma znaczenie?

Wszyscy wiemy, że generowanie ruchu na stronie www nie jest celem samym w sobie, ale jest to jeden ze sposobów na pozyskanie potencjalnego klienta. Im większy ruch na stronie internetowej tym większa szansa na to, że odwiedzający zainteresują się Twoim produktem lub usługą. Gdy Twoja witryna generuje stały ruch, to tak, jakby cały zespół sprzedawców pracował dla Ciebie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Jak zwiększyć ruch na stronie?

Bez ruchu na stronie internetowej nie możesz nikogo poinformować o tym, co robisz, jakie produkty czy o usługi oferujesz dlatego generowanie wysokiej jakości ruchu w witrynie jest takie ważne.

Zwiększ ruch na stronie www przez pozycjonowanie pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie www. Dobra strategia SEO zaczyna się od zrozumienia, czego klienci najczęściej będą szukać na Twojej stronie internetowej.

Po wybraniu słów kluczowych, które mają dużą liczbę wyszukiwani możesz zoptymalizować dla nich swoją stronę internetową i wdrożyć strategie content marketingowe.

Zwiększ ruch na stronie www stosując płatne reklamy

Inwestowanie w płatną reklamę przypomina modernizację silnika o mocy 600 KM i dodanie do niego dodatkowej turbosprężarki. Reklama taka wygeneruje dodatkowy ruch na stronie znacznie szybciej niż pozycjonowanie (pozycjonowanie wymaga czasu i przynosi długofalowe rezultaty – opisałem to dokładniej we wpisie Pozycjonowanie – ile to kosztuje?). Ruch PPC konwertuje o ok. 50 procent więcej niż ruch organiczny dlatego jeśli zależy Ci na szybkim wypromowaniu jakiegoś produktu lub usługi rozważ inwestycje w płatną reklamę np. Adwords.

Materiały wideo

Materiały wideo stały się podstawowym źródłem informacji dla wielu kupujących poszukujących opinii na temat produktów czy usług. Prawie połowa z nas ogląda co najmniej godzinę filmów na Facebooku i YouTube tygodniowo.

Marketing wideo może mieć również ogromny wpływ na pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Założyciel Moovly twierdzi, że strony internetowe z osadzonymi filmami wideo są 53 razy częściej wyświetlane na stronie 1 wyników wyszukiwania w Google.

Marketing wideo nie musi być skomplikowany. Proste 5-sekundowe wideo w dzisiejszych czasach może stworzyć praktycznie każdy a taki film może wygenerować ogromny ruch na Twojej stronie www.

E-mail marketing

E-mail marketing to niezwykle przydatne narzędzie, które można wykorzystać na wiele sposobów. Pomaga budować silniejsze relacje z klientami i pozwala łatwiej sprzedawać nowe produkty. Za pomocą newsletterów możesz także udostępniać subskrybentom darmowe ebooki, ciekawe informacje oraz natychmiast informować ich o nowych treściach na stronie internetowej. Wszystko to może mieć znaczący wpływ na zwiększenie ruchu w Twojej witrynie. Pamiętaj o tym aby w swojej stopce mailowej umieścić co najmniej jeden widoczny link do Twojej strony www jeśli zależy Ci na zwiększaniu ruchu.

Wnioski

Wdrożenie powyższych pomysłów może zająć trochę czasu, ale korzyści płynące ze zwiększenia ruchu na stronie www, który przekłada się bezpośrednio na zdobycie nowych klientów są warte podjęcia tego wysiłku.

Rate this post
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Pozycjonowanie stron www – podstawy optymalizacji w 2016
Pozycjonowanie stron www – podstawy optymalizacji w 2016
Marketing internetowy – trendy w 2014 roku
Marketing internetowy – trendy w 2014 roku
Funkcje reklamy internetowej
Funkcje reklamy internetowej
komentarze 3

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button