seo
SEO/SEM
1

Pozycjonowanie – ile to kosztuje?

Pozycjonowanie – cena za tą usługę spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wiele złożonych działań trzeba podjąć aby dana strona była w pierwszej 10 w rankingu wyszukiwarki Google.

Czym zatem jest pozycjonowanie (SEO)?

Pozycjonowanie (SEO) jest to szereg działań mających na celu poprawę pozycji wybranych słów kluczowych w rankingach wyszukiwarek internetowych. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że pozycjonowanie dzielimy na 3 główne elementy:

Optymalizacja strony www – działania te mają na celu poprawę jakości strony internetowej (zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym – zwiększenie szybkości ładowania strony internetowej). Do optymalizacji zaliczamy również poprawne uzupełnienie meta tagów oraz atrybutów ALT w przypadku grafik w witrynie. Więcej na temat samej optymalizacji w artykule: Pozycjonowanie stron www – podstawy optymalizacji w 2016
Zdobywanie linków – im więcej wartościowych linków prowadzi do Twojej strony internetowej, tym witryna staje się bardziej wiarygodna dla wyszukiwarek internetowych. To z kolei prowadzi do poprawienia pozycji w wynikach wyszukiwania. Linki mogą pochodzić z social mediów, lokalnych katalogów firm, blogów powiązanych tematycznie z pozycjonowaną stroną www itp.
Tworzenie wartościowych treści – prowadzenie bloga lub firmowego serwisu informacyjnego jest bardzo istotnym elementem każdej strategii SEO, gdyż pozwala na zwiększenie ruchu na słowa kluczowe z tzw. „długiego ogona”. Ale treści to nie tylko suchy tekst, ważnymi elementami są również materiały wideo, infografiki, czy raporty udostępniane w formie dokumentów PDF.

Co wpływa na cenę pozycjonowania

Każda firma zajmująca się pozycjonowaniem wycenia swoje usługi indywidualnie, niemniej jednak można wyróżnik kilka ważnych aspektów które w 100% będą mieć wpływ na ostateczny koszt tej usługi:

Twój rynek – w zależności od tego czy chcemy promować usługi tylko w swoim mieście czy w całej Polsce koszt pozycjonowania będzie inny (łatwiej wypozycjonować frazę tworzenie stron www Kielce cena niż frazę bardziej ogólną tworzenie stron www cena)
Twoje cele – na samym początku warto określić cele i dopasować zakres słów kluczowych do swojego budżetu. Na przykład: właściciel sklepu internetowego może skupić się na pozycjonowaniu fraz powiązanych tylko z niektórymi produktami, właściciel kancelarii prawnej może skupić się na konkretnych usług prawnych, które oferuje.
Twoja branża – Niektóre branże są znacznie bardziej konkurencyjne niż inne. Jeśli posiadasz firmę z branży finansowej medycznej lub prawniczej, to musisz wiedzieć, że w tym przypadku konkurencja jest bardzo duża. Niektóre branże inwestują w pozycjonowanie bardzo duże pieniądze podczas gdy inne nie inwestują prawie w ogóle.

Co składa się na cenę pozycjonowania

• Koszt audytu SEO
• Koszt optymalizacji strony www (wdrożenia wytycznych zawartych w audycie)
• Koszt stworzenia odpowiedniego zaplecza pod pozycjonowanie
• Koszt tworzenia artykułów sponsorowanych
• Koszt prowadzenia marketingu szeptanego

Podsumowanie

Pozycjonowanie wymaga czasu. To nie to samo co kampanie w Google Adwords, najprawdopodobniej rezultaty nie będą widoczne od razu, ale gdy efekty się pojawią będą one długotrwałe. Jeśli zdecydujesz się inwestować w SEO, pamiętaj, że aby te działania miały jakikolwiek sens muszą one potrwać 6 12, 24 miesiące lub dłużej w zależności od tego jaką branżę reprezentujesz. SEO jest długoterminową strategią, która może przynieść długofalowe rezultaty.

5/5 - (4 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Certyfikat SSL a pozycjonowanie strony www
Certyfikat SSL a pozycjonowanie strony www
Jak maksymalnie wykorzystać statystyki Google Analytics
Jak maksymalnie wykorzystać statystyki Google Analytics
Pozycjonowanie stron www – podstawy optymalizacji w 2016
Pozycjonowanie stron www – podstawy optymalizacji w 2016
1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button