Najczęstsze błędy popełniane przez twórców stron WWW
Tworzenie stron WWW
0

Najczęstsze błędy popełniane przez twórców stron WWW

Mimo, że proces tworzenia strony internetowej z roku na rok staje się coraz szybszy i łatwiejszy dzięki dostępności wielu darmowych systemów zarządzania treścią wiele osób zajmujących się tworzeniem stron internetowych popełnia wiele błędów. Podczas jakości treści powinno być priorytetem, rzeczywisty projekt witryny jest blisko sekundę.

Dobry projekt strony www to taki, który potrafi przykuć uwagę użytkowników witryny, jednak wielu początkujących webdesignerów nie dostrzega tego faktu. Poniżej lista kilku najpopularniejszych błędów, których każdy projektant stron internetowych powinien unikać.

Zbyt duża ilość reklam

Zarabianie pieniędzy w Internecie jest w dużej mierze opiera się na reklamie. Jeśli witryna jest np. sklepem internetowym, w którym sprzedajemy produkty różnych firm wtedy umieszczenie reklam jest jak najbardziej uzasadnione. Jednak wiele osób zamieszcza na swoich stronach internetowych zbyt dużo reklam. To irytuje użytkowników i sprawia, że ​​strona wygląda niechlujnie. Nadmiar reklam może prowadzić do spowolnienia wczytywania witryny i obniżenia rankingu w wyszukiwarce internetowej.

Jeszcze gorszą rzeczą jest stosowanie dużej ilości reklam, które swoją tematyką nie są w ogóle dopasowane do tematyki strony internetowej, na której się znajdują.

Kiepska nawigacja

Dziś wiele osób korzysta z Internetu przy pomocy tabletów czy smartfonów. Ekrany dotykowe stają się coraz popularniejsze, dlatego bardzo ważnym elementem stron internetowych stała się nawigacja. Projektując witrynę internetową należy zwrócić uwagę na to, aby zawierała duże czytelne przyciski i łatwą nawigację. Strona internetowa powinna być również skalowalna i prawidłowo wyświetlana na każdym urządzeniu niezależnie czy będzie to laptop, tablet czy smartfon.

Zbyt duża ilości multimediów

Chociaż Internet szerokopasmowy jest obecnie nawet kilkadziesiąt razy szybszy, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu nie znaczy, że podczas projektowania stron www nie możemy zapomnieć o optymalizacji. Strona, która jest „przeładowana” graficznie ładuje się zdecydowanie wolniej. Użytkownik korzystający z internetu mobilnego, może się szybko zirytować, jeśli będzie musiał czekać kilka minut na wczytanie strony.

Inną rzeczą, której należy zdecydowanie unikać jest automatyczne odtwarzanie muzyki w tle. Niektórym ludziom to nie przeszkadza, ale dla większości jest to denerwujące.

Jeśli będziesz starał się unikać typowych błędów podczas projektowania stron www użytkownicy będą spędzać więcej czasu w Twoich witrynach.

1/5 - (155 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Jak będą wyglądały strony www w 2017 roku?
Strony www – jak wybrać właściwą domenę?
Strony www – jak wybrać właściwą domenę?
Zalety posiadania strony internetowej
Zalety posiadania strony internetowej
Call Now Button