Strony internetowe – skąd takie ceny?
Tworzenie stron WWW
0

Strony internetowe – skąd takie ceny?

Będąc na rynku już od jakiegoś czasu przynajmniej kilka razy w tygodniu słyszymy od klientów pytanie w stylu: „Jaki jest koszt stworzenia strony internetowej”. Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ceny każdej strony internetowej ustalane są indywidualnie. Strony internetowe to nie piwo czy kartony mleka, które stoją na półce w sklepie. Każda strona internetowa jest inna wykonywana wg. indywidualnych potrzeb i specyfikacji klienta. Niektórzy klienci po prostu chcą mieć platformę do publikowania treści, inni potrzebują rozbudowanych portali internetowych, a jeszcze inni sklepów internetowych.

Co jeszcze mogę powiedzieć: aby stworzyć stronę internetową ze zintegrowanym systemem zarządzania treścią (CMS) potrzeba ok 14 dni roboczych pracy. (strona firmowa ok 15 zakładek z drobnymi animacji, bez skomplikowanych funkcjonalności dodatkowych lub e-commerce).

Cena strony www

Aby w pełni pokazać skąd się bierze cena strony internetowej poniżej krótko opiszę każdy z etapów tworzenia witryny:

1. Poznanie firmy i planowanie

Bez poznania firmy, jej branży, konkurencji ciężko stworzyć dobry projekt strony internetowej. Na tym etapie musimy poznać cele klienta, jego produkty lub usługi a następnie stworzyć plan działania. Pierwszy etap to ok. 2 dni robocze.

2. Projektowanie strony internetowej

Każdy klient to zupełnie inna historia. Czasem jest tak, że klient posiada już jakąś identyfikację wizualną, materiały reklamowe, styl marki itp. Wtedy projekt strony internetowej należy dopasować do reszty istniejących materiałów. Innym razem jest tak, że firma dopiero powstaje i musimy projektować wszystko od początku mając „wolną rękę”.

Wszystkie elementy graficzne strony internetowej należy stworzyć osobno (nagłówki, slajdery, stopka, przyciski, nawigacja). Kolejnym etapem jest stworzenie poszczególnych widoków projektu (strona główna, podstrony, strony kategorii w przypadku sklepów internetowych) oraz złożenie projektu graficznego w całość. Etap projektowania to ok 5 dni roboczych.

3. Kodowanie i testowanie

Kiedy projekt graficzny strony zostanie zatwierdzony przez klienta musimy go pociąć, ostylować i zakodować do HTML-a następnie zintegrować z wybranym przez klienta systemem CMS (Drupal, WordPress, Joomla, GetSimple CMS). Kolejnym krokiem jest wprowadzenie treści dostarczonych przez klienta. Końcowym krokiem jest testowanie strony na różnych ekranach: od ekranów komputerów stacjonarnych przez laptopy, tablety i smartfony. Czas kodowania to ok. 7 dni roboczych w zależności od wielkości i złożoności strony www.

Co z klientami z małym budżetem?

Istnieją miejsca w sieci, gdzie możemy kupić wstępnie zakodowane szablony stron internetowych i przystosować go kolorystycznie lub graficznie dla konkretnego klienta. Choć szablony te mają swoje ograniczenia to są one sensownym rozwiązaniem dla firm z ograniczonym budżetem.

Podsumowanie

Oczywiście, „zatrudniając” siostrzeńca, kuzyna lub freelancera można mieć stronę internetową za mniejsze pieniądze. Ale to nie jest to dobra opcja dla większości przedsiębiorstw, które traktują swój wizerunek, strategię, cele i klientów poważnie.

Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Tworzenie i projektowanie stron internetowych Strawczyn
Porównanie popularnych sklepów internetowych: Prestashop, Opencart czy Magento
Porównanie popularnych sklepów internetowych: Prestashop, Opencart czy Magento
Bądź widoczny w Internecie! Nasza oferta
Bądź widoczny w Internecie! Nasza oferta

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button