Plusy i minusy reklam Google Ads
Marketing
0

Plusy i minusy reklam Google Ads

Czy Google Ads to odpowiednia forma reklamy dla Twojej firmy? W dzisiejszym wpisie postaram się krótko omówić zalety i wady tej formy promocji firmy w Internecie.

Co to jest Google Ads

Google Ads to popularna platforma reklamowa, która działa w oparciu o model pay-per-click (PPC). Gdy uruchomisz kampanię reklamową w Google Ads, zapłacisz za każdym razem, gdy ktoś kliknie jedną z Twoich reklam i znajdzie się na twojej stronie www. Zapłacisz określoną kwotę za każde kliknięcie, które jest określane jako koszt kliknięcia lub CPC. CPC może być różne w zależności od branży w której działasz, dopasowania reklam do treści na Twojej stronie www i wielu innych zmiennych.

Należy pamiętać, że platforma Google Ads działa w sposób podobny do aukcji. Firmy konkurują ze sobą o dostępną powierzchnię reklamową. Im więcej firm, które reklamują się w danej branży tym większy koszt za kliknięcie w reklamę.

Plusy reklamy w Google Ads

Utworzenie kampanii Google Ads jest szybkie

Kampanie w Google Ads możesz uruchomić w bardzo krótkim czasie. Chociaż Google Ads to coś więcej niż tylko kampanie, grupy reklam, słowa kluczowe i reklamy, to są to najważniejsze elementy składowe. Możesz je bardzo szybko skonfigurować. Twoje reklamy pojawią się natychmiast po ich zatwierdzeniu.

Reklamy Google Ads budują świadomość marki

Nawet jeśli potencjalni klienci nie klikną w Twoją reklamę to cały czas ją widzą, a to utrwala wizerunek marki i Twojej firmy w świadomości konsumentów,

Reklamy Google Ads to łatwo mierzalne wyniki

Korzystając z reklam Google Ads w bardzo krótkim czasie zgromadzisz ogromną ilość danych. Możesz śledzić m.in.:

  • Wyświetlenia reklam
  • Informacje o kliknięciach w reklamy
  • Dane o ruchu na Twojej stronie www
  • Dane konwersji słowa kluczowego

Dzięki tym informacjom możesz ulepszyć swoje kampanie reklamowe, aby uzyskać lepszą skuteczność.

Masz pełną kontrolę nad swoimi reklamami

Możesz w dowolnym momencie włączać i wyłączać swoje kampanie reklamowe. Aktywuj kampanie i zdobądź nowych klientów, a gdy będziesz mieć wystarczająco dużo zapytań, po prostu wyłącz reklamy.

Minusy reklam Google Ads

Reklamy Google to duża konkurencja

Rynek reklam jest dziś bardzo konkurencyjny w większości branż. Duże i małe firmy starają się zdobywać klientów, którzy szukają konkretnych produktów i usług. Firmy są skłonne wydać znaczne sumy, aby osiągnąć swoje cele. Reklamodawcy, którzy nie będą ostrożni, mogą łatwo przepalić swój budżet i ostatecznie wydać wygórowaną sumę pieniędzy osiągając przy tym kiepskie wyniki.

Reklamy Google mają ograniczenia

Przy tworzeniu reklam w kampanii Google Ads ogranicza Cię dozwolona liczba znaków. Istnieją trzy 30-znakowe nagłówki, dwie duże 90-znakowe i konfigurowalny wyświetlany adres URL.

Strony docelowe muszą być na najwyższym poziomie

Google analizuje jakość stron docelowych. Twoja strona internetowa musi być odpowiednio dostosowana pod względem trafności do wyszukiwanego hasła. Ostatecznie nie możesz polegać tylko na Google Ads, aby zwiększyć ruch, strony docelowe muszą być dobrej jakości i adekwatne do twoich reklam, więc nie możesz zaniedbywać optymalizacji SEO. Poprawiając strony docelowe witryny wynik jakości wzrośnie. To oznacza, że za​​płacisz mniej za kliknięcia w reklamy.

Musisz zainwestować dużo swojego czasu

Jeśli chodzi o reklamy Google Ads, istnieje dość stroma krzywa uczenia się, a błędy mogą cię drogo kosztować. Musisz zainwestować sporo czasu po skonfigurowaniu kampanii, aby upewnić się, że została ona przygotowana poprawnie, a następnie musisz ją ciągle monitorować.

5/5 - (9 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Klikanie w linki to zarabianie?
Klikanie w linki to zarabianie?
Co zrobić aby profile w mediach społecznościowych generowały wartościowy ruch na Twojej stronie WWW
Co zrobić aby profile w mediach społecznościowych generowały wartościowy ruch na Twojej stronie WWW
Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?
Jak pozyskiwać klientów dzięki stronie www ?

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button