współczynnik odrzuceń
Marketing, SEO/SEM
0

Strony www – jak zmniejszyć współczynnik odrzuceń

Jednym z głównych powodów, dla których strony www, sklepy internetowe i blogi nie generują potencjalnych klientów jest wysoki współczynnik odrzuceń. Oznacza to, że użytkownicy, którzy trafiają na stronę internetową czy sklep internetowy nie przeglądają witryny tylko odchodzą od razu po wyświetleniu strony głównej. Jeśli odwiedzający Twoją stronę www lub sklep internetowy opuszczą go, zanim będziesz miał możliwość przekonwertowania ich na subskrybentów lub klientów, Twój biznes w internecie nie będzie się rozwijać.

W tym artykule postaram się przedstawić kilka sprawdzonych metod na obniżanie współczynnika odrzuceń.

Popraw czytelność strony www

Po stworzeniu strony internetowej wielu właścicieli witryn przykłada dużą wagę do tworzenia treści, ale niestety często zapomina o samej czytelności strony www. Lepsza czytelność oznacza lepsze wrażenia użytkownika.

Podczas formatowania treści korzystaj z nagłówków i podtytułów. W razie potrzeby używaj listy punktowanej, dołącz odpowiednie obrazy i zrzuty ekranu, pogrubiaj słowa kluczowe i utrzymuj krótsze akapity. Poprawi to czytelność Twojej witryny.

Użyj przekonującego wezwania do działania

Następną rzeczą do zrobienia jest stworzenie przekonującego wezwania do działania, które może zwiększyć zaangażowanie internautów odwiedzających Twoją stronę www. Celem wezwania do działania powinno być dalsze klikanie użytkowników i skłonienie ich do zakupu, zamówienia usługi lub zapisania się na newsletter.

Odpowiednie przyciski CTA z podświetleniem powinny przyciągać uwagę odwiedzających. Słowa użyte na przycisku decydują również o zaangażowaniu użytkowników i konwersji.

Zoptymalizuj szybkość ładowania strony www

Niska prędkość strony www jest jedną z głównych przyczyn wysokiego współczynnika odrzuceń, ponieważ jak pokazały ostatnie badania 40% użytkowników wychodzi ze strony internetowej, jeśli ta nie załaduje się w ciągu trzech sekund. Optymalizuj czas ładowania witryny, kompresując obrazy i inne pliki multimedialne, wybierz również odpowiedni hosting dla swojej strony www. Temat wyboru hostingu dla strony www poruszałem już w artykule: Jaki hosting wybrać dla swojej strony www?

Unikaj popupów

Wyskakujące okienka to coś, czego internauci bardzo nie lubią. Wielu marketerów uważa, że popupy mogą być wykorzystywane do zwiększenia liczby subskrybentów. Jednak w dłuższej perspektywie będzie to miało negatywny wpływ na Twoją witrynę, ponieważ nikt nie lubi denerwujących wyskakujących okienek.

Jeśli nie jest to konieczne, lepiej unikaj używania popupów.

Uprość nawigację na stronie www

Nawigacja na stronie internetowej powinna być jasna i natychmiast zrozumiana przez użytkownika. Odwiedzający nie powinni zgadywać, gdzie obecnie znajdują się na twojej stronie www. Sprawdź bieżącą nawigację w witrynie i określ możliwości jej uproszczenia tak aby ilość elementów w głównej nawigacji witryny ograniczyć do niezbędnego minimum.

Podsumowanie

Powyżej opisałem kilka sposobów które pozwolą na zmniejszenie współczynnika odrzuceń w witrynie lub na blogu. Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci obniżyć współczynnik odrzuceń na Twojej stronie internetowej, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać swój biznes w sieci.

5/5 - (12 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Sieci społecznościowe
Sieci społecznościowe i ich wpływ na pozycję w Google
Projektowanie stron internetowych – najważniejsze trendy na rok 2022
Projektowanie stron internetowych – najważniejsze trendy na rok 2022
Plusy i minusy reklam Google Ads
Plusy i minusy reklam Google Ads

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona